Передплата друкованого видання на 2022 рік

Індекс видання: 30496

Часопис "НОВИЙ ЧАС"

Тематика: Громадсько-політичні та літературно-художні видання

Мінімальний строк передплати: 1 міс.

Передплатити

Люди в Турадах не дають рубати свій ліс

Мешканці сіл Вільхівці, Туради, Іванівці звинувачують Стрийський держлісгосп у суцільній вирубці дуба і на знак протесту перекрили дорогу до лісу.

 

13 жовтня жителі навколишніх сіл не допустили техніку до робіт по вирубці лісу, оскільки вважають, що це може нанести непоправної шкоди існуючій екосистемі, яка сформувалася протягом багатьох століть. Під виглядом санітарної вирубки лісу насправді знищуються цінні породи дуба – переконані місцеві мешканці.

 

Вирубують ліс біля Турад уже кілька років. Обурює людей те, що гектарами вирубані ділянки заростають чагарником та малоцінними породами дерев, що практично виключає відновлення дубового лісу. Після вирубки залишаються купи гілля, обрізки дерев.

Нині стан дерев на ділянці лісу, яка запланована під вирубку, задовільний. Абсолютна більшість дерев цілком здорова, і, на думку людей, їхня вирубка під приводом санітарної є екологічним злочином.

Слід зазначити, що під виглядом санітарних вирубок лісу на території Жидачівського району вже мало місце знищення великих ділянок дубових лісів, зокрема в районі с. Покрівців, м. Ходорова, с. Вільхівців, с. Боринич. У свій час на рівні районної ради приймались рішення про заборону будь-яких рубок. Проте різними шляхами лісгоспи продовжували «свою справу».

Мешканці сіл налаштовані серйозно і готові до кінця відстоювати свої права. Ініціативна група з цього приводу звернулася з листом до голови ОДА п. О. Синютки та обласного депутата Михайла Титикала, який пообіцяв у свою чергу звернутися з цього приводу до прокурора області п. Федика. Під листом стоять понад 500 підписів мешканців сіл.

Про серйозність намірів громади свідчить й те, що якщо влада не почує людей, вони готові перекрити трасу Стрий - Тернопіль.

Андрій Данилець.


Надрукувати  

Відео

Презентація нового роману Роксолани Сьоми "Світи суміжні"

Виставка народного одягу Жидачівщини

Виставка "Жидачівщина в полум’ї революції та російсько-української війни"

Народний часопис Жидачівщини "Новий Час"

81700, Львівська обл., Жидачівський район, місто Жидачів, ВУЛИЦЯ ЧАЙКОВСЬКОГО, будинок 1

Тел./факс: 032-393-14-01,

068-506-23-83

Відділ реклами: 093-240-40-56

E-mail: info@newtime.lviv.ua

Головний редактор: Андрій Данилець

Редакційна колегія: А. Данилець, О. Франків

Завідувач відділу: Оксана Франків

Відповідальний секретар: Іван Кофлик

Оглядач: Марія Татчин