Передплата друкованого видання на 2022 рік

Індекс видання: 30496

Часопис "НОВИЙ ЧАС"

Тематика: Громадсько-політичні та літературно-художні видання

Мінімальний строк передплати: 1 міс.

Передплатити

Свято Першовересня з нотками смутку

День знань у Монастирецькому НВК цьогоріч видався особливим.

1 вересня шкільне подвір'я наповнилось радісним гамором дітвори, а двері школи відчинились для усіх спраглих знань. Урочисту частину розпочав парох села молебнем, Божою наукою й благословенням дітей, вчителів та батьків.

Святкову лінійку розпочали із урочистого виносу національного прапора та виконанням Гімну України. До школярів, учителів та присутніх на святі Першого дзвоника звернулася виконуючий обов'язки директора Монастирецького НВК Анна Башта. Вона зачитала наказ про переведення учнів у наступні навчальні класи, назвала імена та прізвища дітей, які цього навчального року поповнять велику шкільну родину Монастирецького НВК, вручила грамоти учням, які продемонстрували вагомі успіхи в навчанні.

Мабуть, найбільше цього свята очікували найменші діточки, які вперше переступають поріг школи й починають торувати стежину свого зростання та навчання. Цьогоріч у перший клас пішли 9 учнів. Для них дирекція школи разом із меценатами приготували пам'ятні подарунки, серед яких найцінніший перша їхня книга - “Буквар”. Діточки радісно приймали з рук керівника відділу освіти Романа Артемчука такі цінні дарунки. Від себе малеча разом із класним керівником Степанією Русин підготували чудовий виступ.

Керівник відділу освіти, а недавно ще випускник, вчитель, директор цієї школи Роман Артемчук, передав найкращі вітання шкільній родині. Побажав першокласникам доброго старту, старшокласникам піднятись на ще одну сходинку до вершини знань. Випускникам побажав добре вчитися й скласти ЗНО, обрати для себе омріяну професію. Роман Васильович згадав у цей святковий день про учня Монастирецького НВК, хорошого, доброго хлопця, який обрав для себе нелегку професію й став на захист України, — Володимира Поповича. Вже промайнув цілий рік відтоді, як ворожа куля забрала життя цього простого хлопця, який міг стати добрим сім'янином, чесним, порядним та фаховим правоохоронцем. У рідному селі про Володимира Поповича не забули. Його подвиг тут пам'ятають і шанують. У знак пам'яті про односельчанина іменем Володимира Поповича названо його рідну школу. А в перший день нового навчального року відкрили меморіальну дошку на честь і шану про нього.

«Нехай кожний, хто проходитиме повз неї, запитає себе: «А що я зробив для своєї Батьківщини?», - наголосив Роман Артемчук. Також керівник відділу освіти подякував усім, хто долучився до того, щоб сьогодні мати можливість відкрити меморіальну дошку в пам'ять про Володимира Поповича.

Пролунав шкільний дзвінок, який сповіщав учням про їхній обов'язок навчатися. За традицією учні поклали квіти до пам'ятних місць села, до символічних могил та на могилу Героя Володимира Поповича.

«Вшанування пам’яті Володимира саме таким чином - це ще й вияв співчуття та розуміння матері, рідним. Людина живе, поки про неї пам’ятають. Держава ж, яка має таких людей, заслуговує на процвітання”, - зазначила Анна Башта.

«Україна починається з кожної людини, що тут стоїть. Україна - це кожен з нас. Володя там на небі разом зі своїм батьком дивляться на цю мужню жінку, матір, на свою сестру, яка дає продовження роду, й мають велику надію, що його життя і смерть не були марними. Ми маємо пишатися тим, що живемо під мирним небом. Я вірю, що ви, діти, будете так любити свою Україну, як жодне покоління до вас її не любило. Пам'ятайте, що Україна омита сльозами матерів, сестер та дружин. Наш народ такий талановитий та мужній, що ви тут, у цьому райському куточку, де такі надзвичайні пейзажі, не усвідомлюєте до кінця, яка ми велика нація! Дорогі українці, любімо, шануймо один одного. Діти, чим більше ви наберетесь знань, тим ширшою буде ваша життєва дорога. Дорогі вчителі, пам’ятайте: ви не виховуєте дітей, які вчаться на 12 балів, ви виховуєте особистість, ви виховуєте патріота України, ви виховуєте добру Божу істоту. Шана таким мужнім матерям», - такими словами звернулась до присутніх заступник голови райдержадміністрації Ольга Мельник.

Право відкрити меморіальну дошку пам'яті Володимира Поповича надали однокласникам Героя, нині вчителям школи Вікторії Савчин та Роману Мельнику.

Щирі слова вдячності усім людям, які не стояли осторонь її горя, висловила мама загиблого героя Олександра Попович: «Ви вшановуєте Героя, а я свого сина, половинку свого серця. І, можливо, сьогодні я зрозуміла, що не марно прожила життя, що залишила якийсь вагомий слід. Я була у Львові, в Києві, бачила ім’я свого сина, його портрет у Книзі пам’яті на стіні Михайлівського собору, на стінах міністерства, але ніщо не зрівняється із тим, що я пережила сьогодні, з тим, як ви сьогодні вшановуєте пам’ять про мого сина».

Цей день для історії села, для історії школи стане пам’ятним. Такі хвилюючі моменти нікого не залишать байдужими, а діти зрозуміють, що історія твориться сьогоденням.

Оксана ФРАНКІВ.


Надрукувати  

Відео

Презентація нового роману Роксолани Сьоми "Світи суміжні"

Виставка народного одягу Жидачівщини

Виставка "Жидачівщина в полум’ї революції та російсько-української війни"

Народний часопис Жидачівщини "Новий Час"

81700, Львівська обл., Жидачівський район, місто Жидачів, ВУЛИЦЯ ЧАЙКОВСЬКОГО, будинок 1

Тел./факс: 032-393-14-01,

068-506-23-83

Відділ реклами: 093-240-40-56

E-mail: info@newtime.lviv.ua

Головний редактор: Андрій Данилець

Редакційна колегія: А. Данилець, О. Франків

Завідувач відділу: Оксана Франків

Відповідальний секретар: Іван Кофлик

Оглядач: Марія Татчин