Передплата друкованого видання на 2022 рік

Індекс видання: 30496

Часопис "НОВИЙ ЧАС"

Тематика: Громадсько-політичні та літературно-художні видання

Мінімальний строк передплати: 1 міс.

Передплатити

Сестрички Краївські із Жирова потрапили у Книгу рекордів України

А все завдяки своєму талантові, бажанню малювати та участі у Всеукраїнському конкурсі «Омріяна Україна очима дітей»

23 серпня у самому серці столиці України перша леді країни Марина Порошенко нагороджувала авторів найкращих художніх робіт. Серед переможців і сестрички Павліна та Лідія Краївські із с. Жирова. Їхні роботи увійшли у тридцятку кращих із 800 робіт, відібраних журі конкурсу. Авторів 30 кращих робіт організатори конкурсу запросили до Києва для нагородження, а також до участі у творенні картини для Книги рекордів України.

 

Для дівчаток, які навчаються у художньому гуртку при Жирівській школі, це далеко не перший конкурс та призові місця, проте цей особливо пам’ятний. Минулого року вони стали учасниками I конкурсу «Омріяна Україна очима дітей». Цьогоріч теж вирішили спробувати свої сили, але на перемогу й не сподівались, адже конкуренція тут серйозна - 1500 робіт від учасників зі всієї України. Тому, коли організатори подзвонили, щоб запросити Павліну та Лілію до столиці, сестрички від несподіванки аж розгубилися, розповідає керівник художнього гуртка Марія Походжай. Вчитель не приховує радості за своїх здібних учениць. «Сюжет, який зобразила 13-річна Лілія, - про українську гостинність та щедрість. Навіть якщо на землю завітають інопланетяни, то українська родина їх радо зустріне, як і будь-кого, хто прийде з добром та миром. А ось малюнок 15-річної Павліни розповідає про науково-технічний прорив, який зроблять українці. Але навіть осягнувши вершин прогресу, вони з трепетом та любов’ю ставитимуться до природи», - ділиться ідеями своїх талановитих учнів Марія Походжай.

 

Юні переможниці завдяки своєму талантові не лише змогли побувати у столиці України, а й стати творцями рекордного дитячого малюнка, що є збірним образом України, якою її хочуть бачити саме діти.

Крім цього, усі переможці мали нагоду повчитися художньої майстерності в найвідомішого художника сучасності палестинця Джамаля Бадвана, який і очолював журі конкурсу. Також українські діти познайомитись із культурою та кухнею далекої Палестини.

До слова, сестрички Краївські – не єдині учні п. Марії, які відзначені організаторами конкурсу «Омріяна Україна очима дітей». У сотню переможців конкурсу потрапили ще троє: п’ятирічна Уляна Бойко з Вовчатич, Богдан Луців із Бортник та Лідія Паздерська з м. Ходорова. Всі троє вихованці студії живопису Центру дитячої та юнацької творчості м. Ходорова, керівником якої теж є Марія Походжай.

Конкурс-фестиваль започаткований у 2014 році благодійним фондом "Омріяна Країна" за підтримки Міністерства культури України.

У 2015 році організаторами конкурсу-фестивалю виступили БФ "Омріяна Країна" та БФ "Серце Миру".

7 квітня розпочався прийом художніх робіт й тривав до 7 липня. Крім цього, автори десяти найкращих малюнків отримають можливість представити свою творчість на міжнародній арені в рамках закордонної поїздки, яку організує оргкомітет наприкінці 2015 року.

Сподіваємось, серед цих щасливчиків ми знову побачимо імена наших дівчаток із Жирова.

Оксана ФРАНКІВ.


Надрукувати  

Відео

Презентація нового роману Роксолани Сьоми "Світи суміжні"

Виставка народного одягу Жидачівщини

Виставка "Жидачівщина в полум’ї революції та російсько-української війни"

Народний часопис Жидачівщини "Новий Час"

81700, Львівська обл., Жидачівський район, місто Жидачів, ВУЛИЦЯ ЧАЙКОВСЬКОГО, будинок 1

Тел./факс: 032-393-14-01,

068-506-23-83

Відділ реклами: 093-240-40-56

E-mail: info@newtime.lviv.ua

Головний редактор: Андрій Данилець

Редакційна колегія: А. Данилець, О. Франків

Завідувач відділу: Оксана Франків

Відповідальний секретар: Іван Кофлик

Оглядач: Марія Татчин