Передплата друкованого видання на 2022 рік

Індекс видання: 30496

Часопис "НОВИЙ ЧАС"

Тематика: Громадсько-політичні та літературно-художні видання

Мінімальний строк передплати: 1 міс.

Передплатити

Не спійманий - не злодій, або Куди може завести слизька дорога

Не спійманий - не злодій. Так, напевно, довший час думав неповнолітній Данило (ім’я героя змінено з етичних міркувань), який, раз наважившись поцупити чужу річ, зробив це своїм «хобі». З цього, до слова, отримував непогані бонуси у вигляді готівки, на яку можна було кілька тижнів весело погуляти, не відмовляючи собі практично ні в чому. Але тривало це недовго, й власна необережність та зухвалість привела хлопчину до рук міліції.

Пантрували працівники міліції за злодійкуватим малим давно, так би мовити, йшли по гарячих слідах. Знали його, як кажуть у народі, як облупленого. Знали, де народився, у якій сім’ї виховувався, як себе поводив у школі (начальник сектору кримінальної міліції у справах дітей Володимир Фірман не раз проводив із ним профілактичні бесіди), чим промишляє останнім часом. Однак застати його ніяк не вдавалося. Все через непосидючість хлопчини, який, захопившись злодійським ремеслом, не сидів довго на одному місці.

А «попалився» по-дурному. Вважаючи, мабуть, себе асом у ці тонкій справі, Данило, в якого за спиною вже був цілий вагон вдалих викрадень і на доволі немалі суми (бензопила за 2000 грн, мотоцикл за 17000 грн, мідний кабель за 400 грн, музичні колонки за 350 грн), чи то став менш обережним, а чи самовпевненим: нажите нечесним шляхом майно вирішив тут же розпродувати. А справді, чого далеко ходити з ходовим товаром?! Хоча раніше викрадене в одному селі ніколи не збував тут же, а їхав деінде. Цього разу вирішив слідів не замітати. А було це так.

На одній із вулиць Ходорова хлопчина пригледів непоганий арсенал електроінструментів: болгарки, косарку та ще чимало потрібних на господарстві речей. Їхній власник навіть не здогадувався, що його власність зацікавила ще когось. Тому, як звично, поклав ключі від гаражу, як йому здавалося, у надійну схованку і преспокійно пішов спати. Наступного, дня не помітивши пропажі, займався своїми справами та спостерігав, як якийсь спритник з іншого кінця його вулиці завзято пропонував електроінструменти сусідам. Ті радо купували, адже вони й справді були добротними. Ще якийсь час пововтузившись на подвір’ї, господар пішов до свого гаражу. І яким же було його здивування, коли він не побачив своїх інструментів! Відходячи від шоку, він одразу зателефонував до Жидачівського райвідділу міліції. Та вже сам розумів, чиї інструменти продавав зранку сусідам незнайомий хлопчина.

Приїхавши на місце злочину міліціонери (справу вели старший дільничний Володимир Переговський, оперуповноважений карного розшуку Андрій Дубовський, Володимир Фірман), швидко зорієнтувалися у ситуації, опитали сусідів. Опис підозрюваного збігався, схема дій була схожою, тож правоохоронці не мали й найменшого сумніву, хто цей «розумник». Щоб врешті впіймати злодюжку й повернути викрадені речі їх власнику, працівникам міліції знадобилось всього кілька годин. Потерпілий, впізнавши викрадені в нього речі, був на сьомому небі від щастя й довго ще сусідам на вулиці нахвалював оперативність наших доблесних міліціонерів. Чоловік не міг повірити, що міліціонери можуть так фахово працювати, й довго розпитував їх, а чи бува вони вже не та нова поліція, яку так нахвалюють з екранів телевізора.

Насправді професійність не залежить від зміни назви й супермодної уніформи. Це щоденна, кропітка праця, це знання, які здобувають не лише в університеті, а насамперед на практиці, кожного дня фіксуючи правопорушення, розслідуючи злочини.

Неповнолітньому хлопчині, якому лише 14 років, пощастило, що потрапив до рук закону саме тепер. Так, за ним тягнеться шлейф менших чи більших крадіжок, за які по голові не погладять. Але міліціонери майже впевнені, що суд виявить поблажливість до нього. Напевно, врахує те, що він виховувався у неповній сім’ї (хто батька - достеменно невідомо, мати живе окремо в сусідньому районі), а фактично бабусею, яка готова була дати йому все найкраще, але не змогла застерегти від помилок, й досі не мав проблем із законом.

Хлопчина з шкільної лави ріс бешкетником. Багато прикрощів, спершу дрібних, а з віком і серйозніших (лише в с. Городище здійснив кілька крадіжок), налаштували проти нього чи не півсела. Щораз безкарність (адже кожна крадіжка приносила непогані дивіденди) й ніякого покарання штовхали хлопчину на ще більш необдумані та небезпечні вчинки, що загрожували вже доволі серйозним покаранням.

Те, що Данило потрапив до правоохоронців на початку свого слизького шляху, дає йому неоціненний шанс зупинитись, подумати і врешті звернути з нього. Чи скористатись тим шансом - вирішувати тільки йому.

Оксана ФРАНКІВ.


Надрукувати  

Відео

Презентація нового роману Роксолани Сьоми "Світи суміжні"

Виставка народного одягу Жидачівщини

Виставка "Жидачівщина в полум’ї революції та російсько-української війни"

Народний часопис Жидачівщини "Новий Час"

81700, Львівська обл., Жидачівський район, місто Жидачів, ВУЛИЦЯ ЧАЙКОВСЬКОГО, будинок 1

Тел./факс: 032-393-14-01,

068-506-23-83

Відділ реклами: 093-240-40-56

E-mail: info@newtime.lviv.ua

Головний редактор: Андрій Данилець

Редакційна колегія: А. Данилець, О. Франків

Завідувач відділу: Оксана Франків

Відповідальний секретар: Іван Кофлик

Оглядач: Марія Татчин