Передплата друкованого видання на 2022 рік

Індекс видання: 30496

Часопис "НОВИЙ ЧАС"

Тематика: Громадсько-політичні та літературно-художні видання

Мінімальний строк передплати: 1 міс.

Передплатити

Світильник істини для українського народу

Тільки для Вас маю жити, –

для Вас цілим серцем і душею працювати,

для Вас усе посвятити, – ба, навіть за Вас,

як цього треба буде, й життя своє віддати.

Андрей Шептицький.

Ці слова, що вилилися з самого серця як вияв глибокої любові до рідної України, народу, Церкви, мають стати дороговказом для кожного українця, для кожного свідомого християнина. В цих словах сенс і зміст усього земного шляху Великого Митрополита, апостола єдності, світильника істини для українського народу – Андрея Шептицького. Він був аристократом за походженням і, без сумніву, справжнім аристократом духу. Захищаючи свою Церкву від мінливих штормів епох, митрополит Андрей турбувався й про душу кожного. Це людина, що виконала свою основу місію: щоб ніхто не обізлився, не розчарувався, не втратив віри, щоб кожен християнин з гідністю пройшов усі випробування долі.

 

Про те, як милосердя, любов, добро та співчуття виявилися сильнішими за ненависть та розбрат, свідчить життя та багатогранна діяльність Андрея Шептицького. Владика був меценатом української науки та мистецтва, доброчинцем сиріт і немічних, оборонцем переслідуваних, ревним патріотом, ініціатором багатьох починів церковного і національного життя в Україні та на поселеннях.

 

Чудовою нагодою краще й глибше пізнати життєву дорогу нашого духовного батька, розкрити його віддане служіння Церкві та народу, осягнути мудрість й актуальність послань, звернень та настанов Владики став історико-літературний вечір, присвячений 150-тій річниці від дня народження преосвященного Митрополита Андрея Шептицького. Сонячного недільного дня з ініціативи та за сприяння о. Михайла Троля, пароха храму Святого Володимира Великого с. Тейсарова, та спільними зусиллями працівників будинку «Просвіти» С. Буцяк, О. Новак і місцевої школи було організовано напрочуд змістовний, яскравий пізнавальний захід. Також створена тематична виставка книг, послань, звернень, настанов Андрея Шептицького «Уроки людяності та духовні заповіти Митрополита», що є джерелом мудрості, духовного зростання та удосконалення, спонукає кожного з нас до роздумів, до жертовності, до очищення.

Погожа недільна пора раділа усякому, хто завітав до храму. Довгоочікуване дійство розпочалося з молитви-благословення за прославу Слуги Божого Андрея Шептицького. Опісля діти-школярі та молодь села дарували присутнім цікаву біографічну розповідь у поетичній формі авторки Н.Назар «Політ орла», слайдову презентацію про покликання та меценатство Митрополита, сценки з життя Владики, проникливі пісні, танцювальні композиції, чудову поезію про нашого великого пророка. Глядачі мали можливість заслухати справжній голос Митрополита та відгуки про нього знаних культурних, громадських та церковних діячів сьогодення. До уваги було представлено і уривки послань як в текстовому, так і у відеоформаті.

Прекрасно організоване і проведене свято, за словами очевидців, дало можливість потрапити в особливий час і простір, наповнений духом цього визначного проводаря української землі. Урочистість справила незабутнє хороше враження, та дала поштовх замислитись над власним життям і, можливо, певною мірою змінити його на краще. Як бачимо, світла постать Андрея Шептицького й надалі провадить Божий люд. Прецінною спадщиною, яку він нам подарував, буде український народ жити століттями.

Ніби та піщинка в мушлі, що обростає перламутром і врешті стає перлиною, так і постать Митрополита Шептицького, огорнута добрими ділами, стала перлиною нашого народу. Митрополит Андрей жив у час між двох світових війн, коли Україна перебувала у стані руїни. Ми, на превеликий жаль, живемо теж у стані війни. Так, сьогодні наша держава в небезпеці, а українці – в неспокої. Утім, попереду - здійснення одного з пророцтв Митрополита Андрея про Україну:«Україна увільниться зі свого упадку та стане державою могутньою, з'єднаною, величавою, яка буде дорівнювати другим високорозвинутим державам. Мир, добробут, щастя, висока культура, взаємна любов і згода будуть панувати в ній. Все так буде, як я кажу, тільки треба молитися, щоб Господь Бог і Мати Божа завжди опікувались нашим народом і щоб ця опіка тривала вічно». Митрополит до останнього подиху щиро вірив у світле майбутнє України, а ми, як його нащадки, повинні бути гідними великого праведника українського народу.

Пізнаючи життя і діяльність великого Митрополита, немов відкриваєш для себе якийсь дорогоцінний скарб. І в якусь мить відчуваєш, що багатієш. Багатієш у вірі, у правді, у духовності. Хочеться за прикладом нашого духовного батька служити своєму народові й жити для нього. Хочеться за прикладом його бути просто справжнім, свідомим християнином.

Митрополит був Божим Світлом. І є Божим Світлом у наших душах. Бажаємо всім безмежної любові цього Золотого Серця, що пригортало до себе усіх потребуючих. Нехай же життєвий шлях, справи, світогляд Великої Людини будуть прикладом для нас, підтримують нас у вірі в краще майбутнє нашої України та народу.

Уляна БУЦЯК.


Надрукувати  

Відео

Презентація нового роману Роксолани Сьоми "Світи суміжні"

Виставка народного одягу Жидачівщини

Виставка "Жидачівщина в полум’ї революції та російсько-української війни"

Народний часопис Жидачівщини "Новий Час"

81700, Львівська обл., Жидачівський район, місто Жидачів, ВУЛИЦЯ ЧАЙКОВСЬКОГО, будинок 1

Тел./факс: 032-393-14-01,

068-506-23-83

Відділ реклами: 093-240-40-56

E-mail: info@newtime.lviv.ua

Головний редактор: Андрій Данилець

Редакційна колегія: А. Данилець, О. Франків

Завідувач відділу: Оксана Франків

Відповідальний секретар: Іван Кофлик

Оглядач: Марія Татчин