Передплата друкованого видання на 2022 рік

Індекс видання: 30496

Часопис "НОВИЙ ЧАС"

Тематика: Громадсько-політичні та літературно-художні видання

Мінімальний строк передплати: 1 міс.

Передплатити

Журавно відзначило свій 570-ий день народження

12 липня у центрі Журавна відбулися святкові дійства, приурочені 570-ій річниці від першої згадки про селище Журавно.

Перша письмова згадка про Журавно датується 1445 роком, коли шляхтич Іван Журавнівський, син покійного Станіслава з Журавна, фондував будівництво римо-католицького костелу, який, на жаль, не зберігся. Саме родина Журавнівських здобула Магдебурзьке право для міста у 1563 році. Однією з найславніших сторінок у його історії є битва під Журавном між 16-тисячною армією Яна ІІІ Собєського та 100-тисячною армією турецького султана Ібрагіма Шойтана у 1676 році, коли було підписано всесвітньовідомий Журавнівський мир, який припинив цілий період воєн Речі Посполитої та Отоманської Порти», - розповідає історик, директор Журавнівської НВК Володимир Цукорник.

Святкову програму розпочав о. Остап Юрів, який благословив присутніх на хороше святкування. Далі селищний голова Василь Вітер виступив із вітальним словом та вручив грамоти активним представникам журавнівської громади. Привітати жителів Журавна приїхали міський голова Жидачева Володимир Левко, голова райдержадміністрації Олександр Пітула та помічник народного депутата Андрія Кота – Йосип Синюра.

Спеціальними гостями свята були Наталка Карпа з балетом "Гледіс", тріо "Гламур" та дует "Шоколадка", які розважали глядачів завдяки сприянню мецената Марії Вітер. Також привітати сусідів приїхав дитячий вокальний ансамбль із села Володимирівців, якому акомпанував Ярослав Петрінець.

Але яке свято без своїх, журавнівських талантів? Лунали пісні із уст Лагоцької Тетяни, Христини Гривняк, Ірини Куцик, дуетів - Вікторії і Руслани Залецьких та Ярослави і Володимира Ліпковських, тріо - Ліпковської Ярослави, Гривняк Христини і Штейнс Христини. А Цімейко Софія прочитала вірш жителя Журавна Миколи Гери "Журавно". Своїм чудовим співом привітала зі святом усіх їмость Мар’яна Юрів. Щирі вітання висловив отець Роман Гринишин.

Яскравості святу додавали різноманітні хореографічні композиції учительського танцювального колективу "Мальви", молодшого танцювального колективу Журавнівського НВК «Промінчики», середнього - «Веселкова мрія» та старшого - «Сузір'я» (керівник Інна Ковалець).

У свою чергу Журавнівський будинок школяра представив флешмоб «Моя Україна» та мистецьку майстерню, де кожен охочий міг навчитися робити орегамі та прикраси з підручних матеріалів. Працівники бібліотеки Марія Шкірко та Оксана Чмелик підготували виставки найкращих ручних робіт жителів, а кредитна спілка «Вигода» організувала благодійну акцію, в результаті якої з продажу пампухів було зібрано 1200 гривень на потреби бійців АТО Жидачівщини. Режисер програми - Надія Цибак.

Друга частина святкування - силове шоу, де найсильніші люди Журавна - Руслан Малик та Михайло Галагура - демонстрували неймовірні властивості людського тіла. Богатирі показували такі номери як перекидання колеса вагою 400 кг, зав'язування цвяхів у вузол, підйом автомобіля вагою більше 1000 кг та надування грілок. Найбільше здивував глядачів п. Руслан, піднявши стіл зубами. Шоу вела Андріана Малик.

Окрім культурної програми, гості мали змогу посмакувати солодкою ватою та шашликами від кафе «Ромашка». Для розваги дітей на території було встановлено надувний батут, а любителі футболу мали можливість подивитися на стадіоні "Спартак" товариський матч між місцевою командою та ветеранами Журавна. Усі радо дивилися концерт та розважалися весь день.

Оксана ВІНТОНІВ.


Надрукувати  

Відео

Презентація нового роману Роксолани Сьоми "Світи суміжні"

Виставка народного одягу Жидачівщини

Виставка "Жидачівщина в полум’ї революції та російсько-української війни"

Народний часопис Жидачівщини "Новий Час"

81700, Львівська обл., Жидачівський район, місто Жидачів, ВУЛИЦЯ ЧАЙКОВСЬКОГО, будинок 1

Тел./факс: 032-393-14-01,

068-506-23-83

Відділ реклами: 093-240-40-56

E-mail: info@newtime.lviv.ua

Головний редактор: Андрій Данилець

Редакційна колегія: А. Данилець, О. Франків

Завідувач відділу: Оксана Франків

Відповідальний секретар: Іван Кофлик

Оглядач: Марія Татчин