Передплата друкованого видання на 2022 рік

Індекс видання: 30496

Часопис "НОВИЙ ЧАС"

Тематика: Громадсько-політичні та літературно-художні видання

Мінімальний строк передплати: 1 міс.

Передплатити

Жидачів двічі відсвяткував свято Івана Купала

5 і 6 липня 2015 р. на березі річки Стрий та озера Промінь відбулися святкові дійства до дня Івана Купала

Організаторами благодійного етнофестивалю Івана Купала, який відбувся 5 липня на березі річки Стрий, стала ГО "Українська молодь - Христові".

"Головна мета фестивалю, як повідомив один з організаторів Орест Гаврильчук, - відродження традиції та звичаїв українського народу, які не мають нічого спільного із язичницькими віруваннями на сьогодні, а лиш об'єднують український народ і збагачують його самобутність".

 

Гості та учасники мали можливість послухати спів Уляни Микити та Уляни Думін під гітару, виступ гурту "Рух життя" та потанцювати банси з представниками Новороздільської організації УМХ . У дійстві також взяли участь ансамбль "Квінта" з міського палацу культури "Папірник". Завершили концертну програму своїм дебютом недавно створена жидачівська група "Нeadless". Крім того, горіла ватра і дівчата пускали віночки на воду. ГО "Козацький полк ім. Івана Виговського" в свою чергу продавала куліш, узвар та юшку, а інші бажаючі приносили на ярмарок домашню випічку та ручні роботи. Вилучені кошти підуть на дитячий табір "Поклик серця" та АТО.

 

У понеділок біля озера «Промінь» по вул. Садовій пройшло загальноміське свято.

Зібралося багато мешканців міста: і на свято подивитися, і «оцінити» окультурення берега озера, де останнім часом міськарада провела серйозні роботи: зроблено оглядовий майданчик, поставлено бруківку, перила, виположено берег озера. Якраз чимало бажаючих споглядали свято з верхнього оглядового майданчика, з якого відкривається чудова панорама на озеро та прибережжя.

Мешканців і гостей Жидачева привітав міський голова Володимир Левко, який побажав миру й літнього тепла усім присутнім та наголосив, що міська рада продовжуватиме активну роботу над створення комфортних рекреаційних куточків міста, серед яких у майбутньому має бути й гідропарк «Замкова Гора».

Чудового літнього дня для мешканців і гостей древнього Удеча з купальської сцени звучали українські пісні у виконанні Марії Лесів, Лілії Мазур, народного фольклорного колективу «Кошики» (смт. Гніздичів), народного ансамблю троїстих музик «Візерунки» (м. Ходорів), вокального тріо ЦТДМ (керівник Оксана Дахній), квартету родини Яворських, дуетів Світлани Голобородько, Христини Яворської, Віталія Ніколіна та Оксани Василюк і Лілії Мазурів, вокальних ансамблів «Мальви», «Квінта» та гурту «Веселий настрій» (с. Млиниська), за що громада їм вдячна.

Яскравості святу додавали запальні хореографічні композиції у виконанні народного ансамблю «Молодість» районного Народного дому, танцювальних колективів ЦТДМ і «Джерельце» МБК «Папірник» (керівник Наталія Сеньків). Усі щиро сміялися над гуморесками у виконанні Владислава Посацького. Від громадських організацій до присутніх з вітальним словом звернулася депутат Жидачівської міської ради Леся Баранкевич.

І як справжнє свято Купала жидачівське дійство не могло обійтися без Русалоньок і Водяного (Тарас Ткач), без ватри, у якій згоріло опудало, що уособлювало в собі усе лихе й недобре, без купальських ігор та спускання вінків на воду із загадуванням заповітних бажань, без катання на човнах по озеру. І хоч теплий невеликий дощ намагався налякати учасників дійства та його глядачів, жидачівці ще довго не розходилися по домівках.

Організатори урочистостей – працівники міського Будинку культури «Папірник» та його директор Микола Микитин за сприяння Жидачівської міської ради. Режисер – Надія Кореновська, ведучі – Оксана Тимофтевич, Борис Маслій, звукорежисери – Андрій Щербаков та Юрій Гринишин. Технічна підтримка – Орест Долінський. Організатори заходу вдячні за фінансову підтримку від підприємця, депутата міської ради Миколи Шумельди та мешканцю с.Залісок Василю Пашку за надання плавзасобу.

Оксана Вінтонів, Марія Ревер, студенти ЛНУ ім. І. Франка.


Надрукувати  

Відео

Презентація нового роману Роксолани Сьоми "Світи суміжні"

Виставка народного одягу Жидачівщини

Виставка "Жидачівщина в полум’ї революції та російсько-української війни"

Народний часопис Жидачівщини "Новий Час"

81700, Львівська обл., Жидачівський район, місто Жидачів, ВУЛИЦЯ ЧАЙКОВСЬКОГО, будинок 1

Тел./факс: 032-393-14-01,

068-506-23-83

Відділ реклами: 093-240-40-56

E-mail: info@newtime.lviv.ua

Головний редактор: Андрій Данилець

Редакційна колегія: А. Данилець, О. Франків

Завідувач відділу: Оксана Франків

Відповідальний секретар: Іван Кофлик

Оглядач: Марія Татчин