Передплата друкованого видання на 2022 рік

Індекс видання: 30496

Часопис "НОВИЙ ЧАС"

Тематика: Громадсько-політичні та літературно-художні видання

Мінімальний строк передплати: 1 міс.

Передплатити

На Львівщині замість 710 місцевих рад сформують тільки 136?

Незабаром Львівщина за територіальною реформою матиме зовсім інший вигляд. До Львівської ОДА та Офісу реформ з майже усіх районів уже подано попередні перспективні плани розвитку громад.

Тож, попередньо з 710 нині діючих місцевих громад планують утворити 136. Але ця цифра не є остаточною. Як запевняють прихильники реформи, це дозволить зменшити фінансове навантаження на державний бюджет та ефективніше перерозподілити плановані субвенції на медицину та освіту. Адже сьогодні з понад 700 місцевих громад реально самодостатніми та спроможними є 72, серед них в більшості – це міста.

Окрім ефективного використання коштів та наближення послуг до людей, ще одним важливим фактором для проведення реформи є той факт, що чисельність сільського населення в державі зменшується, а кількість рад, навпаки, зростає. З 1991 року чисельність сільського населення у Львівській області зменшилася на 109,3 тис. осіб, а кількість сільських населених пунктів скоротилась на 21 (1991 р. – 1871, 2014 р. – 1850). Однак кількість сільських рад зросла на 150 (1991 р. – 483 сільради і 2014 р. – 633 сільради).

Уже започатковано зміни у Бюджетному та Податковому кодексі, які дозволяють збільшити надходження до бюджетів місцевих рад. За попередніми розрахунками уряду, внаслідок цих змін зростання ресурсу місцевих бюджетів перевищить 30 млрд. грн.

Вже відомо з інформації, що подається Офісом реформ, що на території 17 районів попередньо може бути утворено 127 громад.

Так, згідно з проектом перспективного плану, поданого Сокальським районом, на Сокальщині планується сформувати 9 територіальних громад (найменша кількість осіб проживатиме в Скоморохівській об’єднаній громаді - 6484 особи, найбільша Червоноградська, яку формує лише м. Червоноград, об’єднана громада налічуватиме 67863 особи). На Самбірщині планується сформувати 7 територіальних громад. Тут найменша Воютицька об’єднана громада налічуватиме 2979 осіб, а найбільша – Самбірська – 34579 осіб. Ще на початку травня тут розглядали два варіанти об’єднання громад. Перший з погляду фахівців – бюджетоспроможніший і орієнтований на створення п’яти громад. Другий – на основні пропозицій місцевих рад передбачає утворення 12 об’єднань громад. А з інформації, поданої до Офісу реформ, виглядає що знайдено компромісний варіант. У Яворівським районом планується сформувати 13 територіальних громад. У Турківському районі попередньо формуватимуть 8 територіальних громад. На Стрийщині, що сусідує з Жидачівським районом, планується сформувати 10 територіальних громад.

На Старосамбірщині формуватимуть наразі 7 спроможних громад, натомість у Сколівському районі планується утворити їх 8. У Радехівському районі може бути 6 громад. У той час у Пустомитівському районі планується сформувати 12 спроможних громад.

У сусідньому до Жидачівщини Перемишлянському районі розглядається можливість створення 4 територіальних громад, де до Бібрської, з населенням 14883, увійдуть населені пункти: місто Бібрка та 29 сіл.

Згідно з проектом перспективного плану, поданого Мостиським районом, тут планується сформувати 5 територіальних громад, на Миколаївщині - 4, у Кам'янка-Бузькому районі – 4, на Жовківщині - 7. У Дрогобицькому районі готуються до формування 14 територіальних громад, а на Городоччині лише 5 спроможних громад. В той же час, згідно з проектом перспективного плану, поданого Бродівським районом, на Бродівщині планується сформувати теж 5 територіальних громад.

Оксана ФРАНКІВ.


Надрукувати  

Відео

Презентація нового роману Роксолани Сьоми "Світи суміжні"

Виставка народного одягу Жидачівщини

Виставка "Жидачівщина в полум’ї революції та російсько-української війни"

Народний часопис Жидачівщини "Новий Час"

81700, Львівська обл., Жидачівський район, місто Жидачів, ВУЛИЦЯ ЧАЙКОВСЬКОГО, будинок 1

Тел./факс: 032-393-14-01,

068-506-23-83

Відділ реклами: 093-240-40-56

E-mail: info@newtime.lviv.ua

Головний редактор: Андрій Данилець

Редакційна колегія: А. Данилець, О. Франків

Завідувач відділу: Оксана Франків

Відповідальний секретар: Іван Кофлик

Оглядач: Марія Татчин