Передплата друкованого видання на 2022 рік

Індекс видання: 30496

Часопис "НОВИЙ ЧАС"

Тематика: Громадсько-політичні та літературно-художні видання

Мінімальний строк передплати: 1 міс.

Передплатити

Медична броня для українського солдата

30 аптечок, що можуть врятувати життя військових, цього тижня підготували волонтери ГО «Народний легіон» спільно з ГО «Білі берети» за підтримки небайдужих людей, підприємців, медиків Жидачівщини.

Комплект, з якого складається медична аптечка сучасного солдата, - джгут, бинт, тактичні ножиці, декомпресійна голка, рукавиці гумові, носогорлова трубка, теплозберігаюча ковдра, антибіотики, знеболювальне. Це далеко не весь перелік. Та вже ці речі, при правильному їх використанні, можуть врятувати життя бійцю або його побратимам. Це добре розуміють (ні, не в Міністерстві оборони) представники волонтерських організацій. Волонтери знають: мало, щоб солдат був одягнений та ситий, потрібно, щоб він зміг себе захистити, а при поранені сам собі надати допомогу та подбати за побратима.

Цю важливу нішу – тактичну медицину – взяли на себе волонтери ГО «Білі берети», які проводять практичні навчання бійців на полігонах, у зоні АТО.

Нещодавно із Артемівська повернулась медсестра хірургічного відділення Жидачівської ЦРЛ Богдана Пеняк. Вона як медик і волонтер ГО «Білі берети» на власній практиці переконалася, що елементарні навики з невідкладної медичної допомоги можуть врятувати солдату життя.

За статистичними даними, 66% усіх смертей на полі бою виникають через незупинену критичну кровотечу, 25-30 % - через напружений пневмоторакс, 6-9 % - через порушення прохідності верхніх дихальних шляхів.

«Аптечки готували за НАТівськими стандартами I FAK. Тобто це набір для порятунку життя, що використовується у «червоній зоні» Там немає таблеток, шприців, тільки ті речі, що допомагають усунути надзвичайно загрозливий для здоров’я та життя стан, тобто критичну кровотечу, для зупинки якої використовується джгут, турнікет, еластичний бинт, лейкопластир, ножиці, рукавички, декомпресійна голка, дихальна трубка і ще кілька позицій. До аптечки ще входить набір таблеток – антибіотиків, жарознижуючих, знеболювальних, які боєць має вжити одразу після поранення. Від наших медичних друзів – невеличка книжечка-пам’ятка, в якій є поради, як надавати домедичну допомогу в умовах ведення бойових дій. Наші хлопці з ГО «Народний легіон» додали від себе ще позитивну наліпку з гаслами підтримки. Аптечка за зразком НАТО коштує від 150 до 250 доларів, український її аналог – 400 грн. Найголовніше - це знати, як правильно використовувати цей комплект», - каже Богдана Пеняк.

- Уже замовили 10 аптечок. Решта довго не затримається. Солдати у зоні АТО нарешті зрозуміли, що рятує не лише броня, а й джгут, - зауважує й волонтер Тарас Матвіїв. Аптечки дбайливо допомагали збирати Юстина Вітик, Ольга Йонка, Людмила Криницька, Марія Іванчук.

Жидачівські волонтери переконані, що не можна пускати наших хлопців на фронт без медичної підготовки та аптечки хоча б з таким мінімальним набором.

Окрім аптечок, є багато інших потреб, адже триває призов. Так, 16 березня волонтери ГО «Народний легіон» за підтримки небайдужих людей для 24-го ОМБ 3-го батальйону вислали 13 комплектів військової форму за замовленими розмірами для Василя з Грусятич, Ореста з Трибоковець, Зеновія з Квітневого, Віктора з Роздолу, Тараса з Садок, Василя з Вовчатич, Ігоря з Бортник, Василя з Пчан, Романа з Бережниці, Миколи з Любші, добровольцям із Києва та Дрогобиччини. Цьому посприяли волонтери з Ходорова, зокрема Юрій Юревич передав 2350 грн. За ці кошти пошили п’ять форм для військових з Ходорівщини.

Хто хоче долучитися до підтримки наших військових, стежте за групою ГО «Народний легіон» у соціальних мережах facebook, vk, цікавтесь діяльністю інших волонтерів. Давайте разом наближати довгоочікувану перемогу!

Оксана ФРАНКІВ.


Надрукувати  

Відео

Презентація нового роману Роксолани Сьоми "Світи суміжні"

Виставка народного одягу Жидачівщини

Виставка "Жидачівщина в полум’ї революції та російсько-української війни"

Народний часопис Жидачівщини "Новий Час"

81700, Львівська обл., Жидачівський район, місто Жидачів, ВУЛИЦЯ ЧАЙКОВСЬКОГО, будинок 1

Тел./факс: 032-393-14-01,

068-506-23-83

Відділ реклами: 093-240-40-56

E-mail: info@newtime.lviv.ua

Головний редактор: Андрій Данилець

Редакційна колегія: А. Данилець, О. Франків

Завідувач відділу: Оксана Франків

Відповідальний секретар: Іван Кофлик

Оглядач: Марія Татчин