Передплата друкованого видання на 2022 рік

Індекс видання: 30496

Часопис "НОВИЙ ЧАС"

Тематика: Громадсько-політичні та літературно-художні видання

Мінімальний строк передплати: 1 міс.

Передплатити

Закордонні паспорти: за що і скільки платити

З 1 січня 2015 року в Україні почали видавати біометричні паспорти. Вартість такого документа сьогодні 518,15 грн, натомість звичайний закордонний паспорт обійдеться у 461 грн. Також закордонний паспорт можна оформити навіть для немовляти.Подати документи для виготовлення біометричного паспорта можна й у районний сектор ДМС.

На ціну паспорта вливає вартість бланка, що визначається виробником, а це поліграфкомбінат «Україна», та супутні послуги, які за вашим бажанням надає ДП «Документ».

Все, що громадянину потрібно знати про процедуру оформлення закордонного паспорта старого зразка чи з вмонтованим чіпом, вичерпно подано на сайті Державної міграційної служби України https://dmsu.gov.ua/biometrychni-dokumenty.

Подаємо деякі важливі факти, а найважливіше - фіксовану суму послуг Державної міграційної служби України щодо виготовлення закордонного паспорта. Все, що вище, – ваші «благодійні» внески.

Отож, паспорт громадянина України для виїзду за кордон оформлюється дітям від народження строком на 4 роки, громадянам віком від 16 років - терміном на 10 років.

У разі оформлення паспорта з електронним чіпом під час оформлення заяви у підрозділі ДМС необхідно пройти процедуру сканування відбитків вказівних пальців рук. Сканування відбитків пальців рук дітей здійснюється з 12 років за дозволом батьків чи на законних представників.

Вартість послуги:

- держмито – 170 грн (Декрет Кабінету Міністрів України від 21.01.1993 № 7-93 «Про державне мито»);

- вартість послуг – 87,15 грн ДМС України (Постанова КМУ від 4 червня 2007 р. №795 «Про затвердження переліку платних послуг, які надаються підрозділами Міністерства внутрішніх справ та Державної міграційної служби, і розміру плати за їх надання»);

вартість бланка, визначена виробником (на підставі п. 4 Порядку надання підрозділами Міністерства внутрішніх справ та Державної міграційної служби платних послуг, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 26 жовтня 2011 року №1098 «Деякі питання надання підрозділами МВС та ДМС платних послуг»);

- з електронним чіпом (біометричний паспорт) – 261 грн;

- без електронного чіпа - 204 грн;

У разі термінового (впродовж 7 робочих днів) оформлення:

- держмито - 340 грн (п. 6 "л" статті 3 Декрету Кабінету Міністрів України від 21.01.1993 № 7-93 «Про державне мито»);

- вартість послуг - 174,30 грн (п. 5 Порядку надання підрозділами Міністерства внутрішніх справ та Державної міграційної служби платних послуг, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 26 жовтня 2011 року № 1098 «Деякі питання надання підрозділами МВС та ДМС платних послуг»);

вартість бланка, визначена виробником (на підставі п. 4 Порядку надання підрозділами Міністерства внутрішніх справ та Державної міграційної служби платних послуг, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 26 жовтня 2011 року №1098 «Деякі питання надання підрозділами МВС та ДМС платних послуг»);

- з електронним чіпом (біометричний паспорт) – 261 грн;

- без електронного чіпа - 204 грн;

Пільги щодо сплати держмита перелічені в п.4 Декрету Кабінету Міністрів України від 21.01.1993 № 7-93 «Про державне мито».

Подача заяви

Заява подається особисто або законним представником

Необхідні документи:

- заява, в якій зазначаються відомості про заявника: прізвище, ім’я, по батькові, паспортні дані (серія, номер паспорта, ким і коли виданий, місце проживання), телефон. Заява оформляється під час подачі документів працівником підрозділу ДМС України;

- платіжний документ (квитанція) з відміткою банку, відділення поштового зв’язку або коду проведеної операції про оплату вартості цієї адміністративної послуги та бланка паспорта;

- платіжний документ (квитанція) з відміткою банку, відділення поштового зв’язку або коду проведеної операції про сплату державного мита або документ, що підтверджує повне чи часткове звільнення від його сплати;

- паспорт громадянина України, а для особи, яка не досягла 16 років, - свідоцтво про народження (після прийняття документів повертаються одержувачеві послуги).

Термін розгляду заяви

Заяви про оформлення паспорта розглядаються впродовж не більш як 20 робочих днів з дня подання документів.

При терміновому оформленні (за заявою особи) із сплатою подвійного розміру держмита та вартості послуги - до 7 робочих днів.

Якщо поїздка пов'язана з терміновим лікуванням від'їжджаючого, від'їздом особи, яка супроводжує тяжкохворого, чи смертю родича, який проживав за кордоном, - впродовж трьох робочих днів.

У разі виїзду на постійне місце проживання (еміграція) – 3 місяці.

Термін дії документа

Для громадян віком до 16 років - 4 роки, для громадян віком від 16років - 10 років з дати видачі.

Підстави для відмови у наданні послуги

Виключний перелік підстав для тимчасової відмови у видачі паспорта громадянина України для виїзду за кордон визначено статтею 6 Закону України "Про порядок виїзду з України і в'їзду в Україну громадян України":

Усі закордонні паспорти, видані до нового року, залишаться чинними, і змінювати їх на біометричні не обов’язково. Крім того, від внесення відбитків пальців і електронного чіпа можна буде відмовитись та оформити звичайний паспорт. Такий паспорт коштує – 461,15 грн.

Що ж до послуг ДП «Документ», вартість яких не має перевищувати 253 грн, то оплачувати ви їх можете за власним бажанням. Нинішня діяльність держпідприємства «Документ», стверджує експерт Центру політико-правових реформ Віктор Тимощук, прямо заборонена законом «Про адміністративні послуги». Підприємство, за його словами, має право надавати лише супутні послуги: ламінування, копіювання, продаж канцелярських товарів тощо.

Якщо ж у вас немає можливості самому зібрати документи для оформлення паспорта, то ви також зможе звернутися у відділення ДП «Документ», де є єдине вікно і повний сервіс послуг. У такому разі ціна закордонного паспорта з чіпом становитиме не 518,15 грн, а 771 грн або 1028,3 грн (за терміновість – виготовлення за 7 днів).

Проте зауважу, що в Жидачівському районі ДП «Документ» працює в тому ж приміщенні, що й представники Державної міграційної служби України. Тож чи варто в такому разі звертатись до посередників і переплачувати?!

Оксана ФРАНКІВ.


Надрукувати  

Відео

Презентація нового роману Роксолани Сьоми "Світи суміжні"

Виставка народного одягу Жидачівщини

Виставка "Жидачівщина в полум’ї революції та російсько-української війни"

Народний часопис Жидачівщини "Новий Час"

81700, Львівська обл., Жидачівський район, місто Жидачів, ВУЛИЦЯ ЧАЙКОВСЬКОГО, будинок 1

Тел./факс: 032-393-14-01,

068-506-23-83

Відділ реклами: 093-240-40-56

E-mail: info@newtime.lviv.ua

Головний редактор: Андрій Данилець

Редакційна колегія: А. Данилець, О. Франків

Завідувач відділу: Оксана Франків

Відповідальний секретар: Іван Кофлик

Оглядач: Марія Татчин