Передплата друкованого видання на 2021 рік

Індекс видання: 30496

Часопис "НОВИЙ ЧАС"

Тематика: Громадсько-політичні та літературно-художні видання

Мінімальний строк передплати: 1 міс.

Передплатити

Військовий вишкіл у Жидачеві

Впродовж двох днів усі охочі могли пройти ознайомчий військовий вишкіл і перевірити свою фізичну та моральну витривалість, здатність вправлятися зі зброєю, орієнтуватись на місцевості, надати першу допомогу при пораненні та інше.

10-11 січня на околиці м. Жидачева пройшов військово-тактичний вишкіл, який організували представники громадської ініціативи «Допоможи фронту», ГО «Народна самооборона» м. Жидачева та провели професійні військові інструктори із центру тактичної підготовки «Бескиди» й медичного загону спецпризначення ГО «Білі Берети».

 

Охочих пройти вишкіл виявилось чимало (понад 30 осіб), навіть попри те, що доводилось зробити грошовий внесок. Це свідчить про те, що в перманентному стані війни, в якому вже скоро як рік перебуває наша держава, люди відчувають потребу бути готовими дати відсіч ворогу, захистити себе, свою сім’ю, родину. Приємно здивував і вразив той факт, що поруч із чоловіками та юнаками до зброї готове братися й жіноцтво. Так, серед учасників нарівні з чоловіками вправно справлялися з усіма покладеними на них завданнями й кілька жінок. Найстаршій з них 68 років! І вона після проходження вишколу стала відомою на всю Україну. Та про це трохи згодом.

 

Дводенний вишкіл пройшов на високому професійному рівні. Все відбувалося в максимально наближених до реалій умовах, не вистачало хіба реальних сепаратистів.

Всі, хто записався на вишкіл, отримали навики з тактичної та вогневої підготовки (учасникам видали макети-прототипи реальної зброї, з якої можна стріляти пластиковими кульками). Під час вогневої підготовки учасники вишколу дізналися про види зброї, з яких елементів вона складається, основні правила стрільби, як розбирати і чистити зброю. Оскільки тактика проходила в лісосмузі, то учасники отримали елементарні навики орієнтування на місцевості. Кожен з них набув знання із індивідуальної підготовки: стійка для стрільби, пересування групами, по-пластунськи, маскування та укриття, метання гранат. Також дізналися про тактику ведення бою в межах міста, як відбувається зачистка території та інше.

Не менш важливі за військові й навики з медичної підготовки. Вчасне і правильне надання пораненому допомоги не раз рятувало солдату життя. Тому значну увагу присвятили власне медичній підготовці. Учасники дізналися про види засобів першої медичної допомоги і змогли наочно порівняти вміст натівської аптечки та вітчизняної. Вони також дізнатися, які підручні засоби можна використати при різних видах поранень, ушкоджень. Крім цього, отримали навики надання першої медичної допомоги на полі бою та при евакуації пораненого із зони обстрілу.

Всі учасники дуже серйозно ставилися до виконання покладених на них завдань, намагалися чітко й правильно виконувати всі команди. Надаючи першу медичну допомогу пораненому, старалися й морально заспокоїти, підтримати товариша.

Не дивно, що не всі змогли витримати повноцінні два дні виснажливих тренувань при не надто сприятливих погодних умовах. Все ж більшість з честю їх пройшли й доказали насамперед собі, що спроможні самоорганізуватися у екстремальних умовах, зорієнтувати інших та дати належну відсіч ворогу.

А ось і враження від пройденого вишколу від Катерини Аполінарівни Білик. Світлини, на яких вона з автоматом виконує тактичні завдання, облетіли всю мережу Інтернет, не на жарт налякали терористів з «ЛНР» та «ДНР», а сюжети про «бабцю-бандерівку» транслювали чи не всі провідні телеканали України.

- Дуже задоволена, що взяла участь у вишколі, багато дізналася корисного. Прикро, що наші мужчини фізично не готові: п’ять хвилин не можуть автомат потримати в прицілі, руки болять. Чому так? Бракує фізичної підготовки. Мені без двох років 70, я фізично працюю й можу тримати приціл навіть 15 хвилин. Колись у школі більше уваги приділяли фізкультурі, патріотичному вихованню, дисципліні.

Пані Оксана, учасниця вишколу з м. Жидачева:

- Прийшла перевірити себе. Знаєте, наскільки це складна наука! Але ж ми фізично слабкі, ну я стара, а хлопці? Трішки повправлялися і вже втомилися... Ми навіть до нульового рівня не дотягуємо. Подивіться, хто прийшов сюди: старенька, якій 68 років, і кілька молодих хлопців. То це такий рівень у нас самосвідомості? Де решта чоловіків? Я собі навіть не уявляла, наскільки це треба бути витривалим і скільки всього знати. Потрібно відновити в школах повноцінні уроки фізкультури, щоб діти виростали здоровими, загартованими.

Андрій, інструктор ГО «Білі Берети»:

- Наша організація виникла після сумних подій на Майдані. Зрозуміли, що потрібно організовуватись у спільноту, бо ймовірність військового сценарію може бути більш трагічною. Об’єдналися з метою надання не просто медичної допомоги, а надання військової тактичної медичної допомоги, бо це доволі різні речі. Коли на твоїх очах гине людина, а ти нічого не можеш зробити, бо ти не в операційній, де в тебе є все необхідне, то починаєш розуміти, що потрібно змінюватись. Для цього ми пройшли вишколи за натівськими стандартами, медсамбат, ще декілька курсів з військової тактичної медицини, які вдосконалювали через постійні виїзди в зону АТО, бо стандарти військової медицини в Європі і в реаліях тої гібридної війни, що відбувається у нас, суттєво відрізняються. На жаль, оснащення бійців, попри старання волонтерів, ще не на тому рівні. Наприклад, вартість аптечки натівського зразка близько 100 доларів, тому ми стараємось їх комплектувати якомога дешевшими аналогами, які, по суті, нічим не гірші.

Ми працюємо безпосередньо з бійцями у зоні АТО і з тими, що приїжджають на ротацію. Інша частина нашої діяльності спрямована на роботу з цивільним населенням. Знання не обтяжують, а можуть знадобитись і в повсякденних умовах.

Дуже здивований високою організацією заходу. Жидачів невеличке містечко, і така організація вишколу приємно вражає. У волонтерській роботі єдиною мотивацією є запал в очах, а тут є люди, які хочуть займатися громадською діяльністю і хочуть вчитися, а це найважливіше. Жидачів, мабуть, найактивніший районний центр Львівщини, досі цивільні навчання ми проводили тільки у м. Львові.

Учасники заходу, а також волонтери, які готували для всіх гарячий чай і смачний обід, отримали пам’ятні грамоти від організаторів.

Оксана ФРАНКІВ.


Надрукувати  

Відео

Презентація нового роману Роксолани Сьоми "Світи суміжні"

Виставка народного одягу Жидачівщини

Виставка "Жидачівщина в полум’ї революції та російсько-української війни"

Народний часопис Жидачівщини "Новий Час"

81700, Львівська обл., Жидачівський район, місто Жидачів, ВУЛИЦЯ ЧАЙКОВСЬКОГО, будинок 1

Тел./факс: 032-393-14-01,

068-506-23-83

Відділ реклами: 093-240-40-56

E-mail: info@newtime.lviv.ua

Головний редактор: Андрій Данилець

Редакційна колегія: А. Данилець, О. Франків

Завідувач відділу: Оксана Франків

Відповідальний секретар: Іван Кофлик

Оглядач: Марія Татчин