Передплата друкованого видання на 2022 рік

Індекс видання: 30496

Часопис "НОВИЙ ЧАС"

Тематика: Громадсько-політичні та літературно-художні видання

Мінімальний строк передплати: 1 міс.

Передплатити

І. Лалак: «Колесо історії України розкрутилося, але, на жаль, воно змащене кров’ю героїв…»

Уже минув рік з того часу, коли на Майдані відбулися криваві події. Та вже ніколи не вдасться забути ті жахливі часи, безсонні ночі, лютий холод, вибухи гранат, десятки поранених та загиблих, жах, коли горів Будинок профспілок. І навіть ті з нас хто був налаштований на найгірше не могли припустити, що до цього часу будуть помирати люди за нашу свободу й гідність.

 

З того часу, як і багато десятків, сотень патріотів, громада Баковецької сільської ради взяла, можливо, маленьку часточку свого вкладу , якщо не участі, у допомогу, для забезпечення перемоги . Одні із перших в районі у грудні минулого року вони розпочали збирати кошти, речі, продукти для підтримки учасників Майдану, а потім, разом із громадами району, і для учасників АТО. А вже впродовж року семеро синів громади були мобілізовані. Троє з них вже зараз знаходяться у зоні АТО, це Зеновій Дейнега, Андрій Козяр, Орест Мацкула. Четверо проходять курс навчання: Богдан Фостик, Ростислав Шлиян, Андрій Фостик, Андрій Левик.

 

Ще одним кроком, є вшанування пам’яті про сучасних Героїв України. Коли навесні стенди пам’яті Героям Небесної Сотні вже не поміщали імена всіх загиблих, сільський голова Ігор Лалак запропонував встановити знак, який був би пам’яттю, нагадуванням про трагічні події та служив би місцем молитви, покладання квітів.

Йдеться не тільки про вшанування пам'яті загиблих Героїв Небесної Сотні, а і всіх загиблих, постраждалих і зниклих безвісти під час протистоянь кінця 2013–2014 років і тих, хто загинув на Сході України.

Камінь вагою 4 тонни для пам’ятного знаку привезли з Карпат. На гранітній дошці викарбувано слова: «В пам’ять про Небесну Сотню та Героїв, які загинули, захищаючи цілісність та суверенність України». Напис обрамлений двома прапорами. Посередині - бронзовий хрест. «Ідею про барельєфи маленьких ангелів , бруківку та туї навколо знаку ще не встигли втілити, забракло коштів», - ніби виправдовується сільський голова. У час, коли Україна відзначає річницю революції Гідності і Свободи, 30 листопада відбулося освячення пам’ятного знаку.

Панахиду відправив о. Анатолій Доманський, який звернувся до присутніх із словами заклику :« збудувати памятник у своєму серці, як пам'ять про безсмертний подвиг захисників України. Щоразу проходячи повз і вдивляючись у цей памятний знак, ми повинні відчувати особисту відповідальність перед героями за побудову нової України, яка найперше починається із кожного з нас». Сільський голова, підтримуючи проповідь о. Анатолія, зазначив, що: «Колесо історії України закрутилося, але, на жаль, воно змащене кров’ю героїв, і ми досі виборюємо право, щоб стати європейською державою. І якщо кожен хоч щось зробить для України – Україна зміниться. А цей памятний знак – це німе нагадування нам всім про те, якою ціною ми здобули свободу та новий шанс для своєї країни стати справжньою європейською державою». Він закликав всіх відчути, що війна йде не на сході, а війна йде в Україні, і якщо ми не зупинимо її на сході, то вона прийде і в Київ, і дійде до Львова. Ще зазначив, що у вогні Майдану, у вогні «антитерористичної операції» народжується нова, краща Україна . І саме такі німі символи пам’яті, встановлені у людних місцях обабіч дороги, можуть стати шляхом одужання людини та і держави в цілому. Це вже другий пам’ятний знак, встановлений на території сільської ради. До Дня Незалежності такий символ пам’яті і боротьбі за свободу було освячено у Баківцях.

До організації та встановлення цього знаку долучилося немало однодумців. Сільський голова вдячний за допомогу Федору Наумцю (уродженцю з с. Репехів), Ростиславу Михайлюку (ТзОВ «Вінал –Агро»), відзначив багатьох чоловіків з Квітневого, які підтримали його ініціативу та взяли активну участь у підготовці основи для пам’ятки. Серед них Степан Кусий, Віктор Шлиян, Михайло Крупка, Олег Бедик та інші. Над оздобленням працювали Іван Малькут, Павло Липовий, Іван Палій. Не були осторонь і працівники сільської ради Люба Дейнега, Галина Деляновська. Організації заходу громада завдячує сільським депутатам Надії Кулинич та Олені Кусій, зав. бібліотечної філії Ользі Коровець та Зоряні Підвірній. Директор НД Ростислав Шлиян - мобілізований, тож його обов’язки взяла на себе його сестра Юлія Шлиян. Долучились і вчителі школи. Ольга Горін підготувала виступ учнів: Юлія Гирич, Андріана Шлиян, Юлія Макарик,Тетяна Горін та Юлія Козяр . Особливу ауру заходу-реквієму надав виступ хору сільської ради «Барвінок».

Напередодні у місцевій школі також було проведено дійство, присвячене річниці Майдану. Діти повинні знати і шанувати своїх Героїв, переконані вчителі Ольга Фостик, , Ольга Горін, Зоряна Лаба та директор Надія Яремович. Сільський голова подякував вчителям за патріотичну – виховну роботу.

Ольга Баран.


Надрукувати  

Відео

Презентація нового роману Роксолани Сьоми "Світи суміжні"

Виставка народного одягу Жидачівщини

Виставка "Жидачівщина в полум’ї революції та російсько-української війни"

Народний часопис Жидачівщини "Новий Час"

81700, Львівська обл., Жидачівський район, місто Жидачів, ВУЛИЦЯ ЧАЙКОВСЬКОГО, будинок 1

Тел./факс: 032-393-14-01,

068-506-23-83

Відділ реклами: 093-240-40-56

E-mail: info@newtime.lviv.ua

Головний редактор: Андрій Данилець

Редакційна колегія: А. Данилець, О. Франків

Завідувач відділу: Оксана Франків

Відповідальний секретар: Іван Кофлик

Оглядач: Марія Татчин