Передплата друкованого видання на 2022 рік

Індекс видання: 30496

Часопис "НОВИЙ ЧАС"

Тематика: Громадсько-політичні та літературно-художні видання

Мінімальний строк передплати: 1 міс.

Передплатити

Попереджувальний страйк працівників «непрацюючого» ПАТ «ЖЦПК»

Майже місяць після призупинення роботи ПАТ «Жидачівського целюлозно-паперового комбінату» його працівники, які ще залишились на підприємстві (станом на 1 листопада 858 осіб), зважилися на протест. Люди вийшли на вулиці Жидачева з безнадії. За словами працівників, вони з серпня не отримують заробітних плат, а тим, хто ще працевлаштований на підприємстві нараховують, саме нараховують, а не виплачують 2/3 заробітної плати.

 

Офіційно ж, за інформацією відділу економічного розвитку, інвестицій, торгівлі та промисловості Жидачівської РДА, заборгованість перед своїми працівниками керівництво ПАТ «ЖЦПК» показало лише з 1 жовтня. До цього у статистичних звітах та по фондах підприємство своїх боргів перед працівниками не афішувало. Сума заборгованості підприємства 2 млн 76 тис грн., а за листопад вона збільшилась ще на 900 тис грн.

 

10 листопада люди вийшли на попереджувальний двогодинний страйк, перекривши кілька вулиць Жидачева у надії, що їхні благання почує хтось із керівництва підприємства та влади.

До початку страйку перед людьми виступив керівник профспілкового комітету, а також нещодавній кандидат у народні депутати, член «Правого сектору» Андрій Гергерт, який зазначив, що шукатиме можливість зустрітися, якщо не особисто із мільярдером Ігорем Коломойським, якому, начебто, належить підприємство, то хоча б із його правою рукою п. Філатовим і спробує донести всю критичність ситуації, що склалася на Жидачівському целюлозно-паперовому комбінаті. На цю зустріч, яка, ймовірно, відбудеться цієї п’ятниці у Дніпропетровську, Андрій Гергерт просив приїхати і когось із працівників комбінату.

Чи справді вдасться достукатись до прагматичного мільярдера представнику «Правого сектора» та представникам трудового колективу, дізнаємось вже незабаром. Схоже, що це чи не єдиний шанс врятувати підприємство, бо досі жодні офіційні звернення, апелювання до влади різних рівнів, ні до чого не призвели.

Свою безпорадність у цьому питанні визнали й на рівні області. 11 листопада на сесії Львівської обласної ради депутат Михайло Титикало у своєму виступі наголосив на тому, що підприємство має борги із виплати заробітної плати, борги за сировину та боргує перед бюджетом, а обладнання ріжуть на металобрухт.

Цього ж дня на прес-конференції в.о. голови Львівської ОДА Юрій Турянський зазначив, що не має механізму примусити топ-менеджент Жидачівського целюлозно-паперового комбінату покрити всі витрати і заборгованості. «На жаль, на целюлозно-паперовому комбінаті, за нашими даними, дуже поганий фінансовий стан. І влада сьогодні не має механізму примусити власника чи адміністрацію цього підприємства покрити всі витрати, які в нього є за сировину, за енергоносії, закрити заборгованість перед банками і примусити їх працювати», – сказав він, пишуть сайті ZIK.

За словами в.о. голови Львівської ОДА, керівництво підприємства не зуміло витримати конкурентну боротьбу на ринках паперової продукції й організувати виробництво.

Працівники ж самого підприємства готові оголосити безстроковий страйк.

Оксана ФРАНКІВ.


Надрукувати  

Відео

Презентація нового роману Роксолани Сьоми "Світи суміжні"

Виставка народного одягу Жидачівщини

Виставка "Жидачівщина в полум’ї революції та російсько-української війни"

Народний часопис Жидачівщини "Новий Час"

81700, Львівська обл., Жидачівський район, місто Жидачів, ВУЛИЦЯ ЧАЙКОВСЬКОГО, будинок 1

Тел./факс: 032-393-14-01,

068-506-23-83

Відділ реклами: 093-240-40-56

E-mail: info@newtime.lviv.ua

Головний редактор: Андрій Данилець

Редакційна колегія: А. Данилець, О. Франків

Завідувач відділу: Оксана Франків

Відповідальний секретар: Іван Кофлик

Оглядач: Марія Татчин