Передплата друкованого видання на 2022 рік

Індекс видання: 30496

Часопис "НОВИЙ ЧАС"

Тематика: Громадсько-політичні та літературно-художні видання

Мінімальний строк передплати: 1 міс.

Передплатити

Учитель – скрипаль дитячих сердець: як поведе смичком, таку мелодію й почує

24 вересня у Жидачівській ЗОШ №2 відбувся семінар вчителів української мови та літератури, світової літератури Жидачівського та Журавнівського освітніх округів - «Інноваційний урок літератури: координати творчості. Педагогічний міст» Надзвичайно теплу, сприятливу для високорезультативної роботи атмосферу створили учасникам директор школи О. Т. Мальцева та педагогічний колектив школи, адже гостями були не тільки колеги з району а й групи вчителів-словесників Самбірщини, Старосамбірщини та Сокальщини.

 

Метою заходу було поділитися своїм та вивчити досвід методичної роботи у інших районах. Здавалося б, немає простіше простого прочитати твір, показати на карті батьківщину письменника, визначити проблеми, які хотів показати автор. Але як допомогти учневі засвоїти цю інформацію із задоволенням. На допомогу прийшли новітні технології які полегшують роботу. Тепер головне покладається на вчителя: створити відповідну атмосферу, мікроклімат, обрати такі форми і методи роботи, щоб учні відчули задоволення, а не навчалися , аби відсидіти. Тому використання інноваційних технологій у вивченні літератури, якими поділилися учасники «педагогічного моста» є саме ті координати в площині яких можна досягти найвагоміших результатів.

 

Від того, як вчитель зуміє організувати спілкування учнів з творами класиків, залежать подальший культурний розвиток кожної дитини, її розумовий та духовний рівень, естетичні смаки та читацькі вподобання. «Без любові до літератури й без знання її неможлива ні культура, ні створення нового вільного суспільства, ні вдосконалення самого себе» (К. Паустовський). Розпочався семінар із молебня біля фігури Матері Божої та привітання завідувача РМК І. М. Михайленка. З великим задоволенням учасники прослухали виступ методиста РМК Жидачівського відділу освіти О.М. Прокопів «Методична мозаїка літературної освіти на Жидачівщині. Інноваційний урок літератури: координати творчості» та презентацію навчального закладу і його досягнень, зроблену директором Жидачівської ЗОШ №2.

Про інноваційні технології літературної освіти, зокрема ефективність ейдотехніки на уроках української літератури та біоадекватну методику викладання, присутнім розповіла кандидат філологічних наук, доцент кафедри гуманітарної освіти ЛОІППО Г.І. Богосвятська. Вона ж провела майстер-клас «Обличчя і душа сучасного уроку літератури».

Не менш цікавим був майстер-клас від лауреата Всеукраїнського конкурсу фахової майстерності «Учитель року-2014» у номінації «Світова література» учителя-методиста НВК – СЗШ І-ІІІ ст. №2 м. Сокаль О. Є. Наливайко: «Використання ІКТ на уроках світової літератури. Буктрейлер – сучасна реклама книги».

Секретами педагогічної майстерності про літературну Журавнівщину ділились керівники ОМК Л. А. Дмитришин, Г. Р. Кулак, старший вчитель М. П. Баран.

Наші гості, учасники «педагогічного моста», відзначили високий рівень науково-методичної підготовки працівників методкабінету Жидачівського відділу освіти, педагогів СШ №2 та району, готовність до пошуку свого шляху у справі виховання, навчання і розвитку особистості учня. І вже чекають наших словесників до себе в гості.

Ольга Баран.


Надрукувати  

Відео

Презентація нового роману Роксолани Сьоми "Світи суміжні"

Виставка народного одягу Жидачівщини

Виставка "Жидачівщина в полум’ї революції та російсько-української війни"

Народний часопис Жидачівщини "Новий Час"

81700, Львівська обл., Жидачівський район, місто Жидачів, ВУЛИЦЯ ЧАЙКОВСЬКОГО, будинок 1

Тел./факс: 032-393-14-01,

068-506-23-83

Відділ реклами: 093-240-40-56

E-mail: info@newtime.lviv.ua

Головний редактор: Андрій Данилець

Редакційна колегія: А. Данилець, О. Франків

Завідувач відділу: Оксана Франків

Відповідальний секретар: Іван Кофлик

Оглядач: Марія Татчин