У Баківцях освятили пам’ятний знак

У 23-ю річницю Незалежності України у Баківцях освятили пам’ятний знак, встановлений в пам'ять про новітніх Героїв України.

 

У центрі Баківців на кількатонному карпатському камені на гранітній таблиці вибито слова, які покоління, яке виросло в Незалежній Україні, не сподівалося почути, а тим паче усвідомити: «У пам'ять про Небесну Сотню та Героїв, які загинули, захищаючи цілісність та суверенність України».

 

Цей монолітний камінь встановлено у людному місці старої частини села в невеличкому сквері як нагадування про те, якою дорогою ціною кується нове майбутнє України.

У сільського голови та активістів села намір вшанувати пам'ять Героїв Небесної Сотні, які загинули на Майдані, відстоюючи людську гідність та викриваючи корумпованість владної верхівки, визрів давно. Проте подальші події – анексія Криму, злочинні дії терористів у Луганській та Донецькій областях, нові смерті – відтягували в часі цей задум.

Та все ж До Дня Незалежності України намір вдалося втілити в життя. 24 серпня, після недільного Богослужіння, святкова процесія з храму вирушила до місця, де встановлено пам’ятний знак. Його освячення провів священик о. Андрій Соколовський. Перед громадою виступив сільський голова Ігор Лалак. Зведений хор «Барвінок» виконав кілька музичних творів, а учні та молодь читали поезію.

Готувала місце та камінь для встановлення переважно молодь села, зокрема Павло Липовий, Олег Працьовитий, Борис Матюшок, Микола Липа, Іван Фостик, Іван Палій, Михайло Шалата, Роман Дейнега, Роман Шоль, батько й син Андрій та Олег Горішні, Руслан Лаврик, Олег Пікула. Допомагали працівники бібліотеки та культури Олександра Андріївна Палій та Галина Павлів. Не стояли осторонь й працівники сільської ради, серед яких і Орися Юречко. Добру справу підтримали також Марія Хранюк та Михайлина Сохацька, Любов Лаба. Окрему подяку сіслький голова висловив Федору Наумцю та Ростиславу Михайлюку.

Ще багато праці потрібно докласти, аби сквер, який колись започаткував покійний нині Ярослав Терлецький, набув належного вигляду. У задумах ще висадити тут дерева, квіти, вимостити бруківку встановити лавки, провести освітлення. Зробити це місце не лише затишним куточком для недільного чи святкового відпочинку селян, а найперше постійним нагадуванням, яку непомірну ціну віддано за нове майбутнє кожного.

На черзі освячення такого ж пам’ятного знака й у с. Квітневому.

Оксана ФРАНКІВ.

Надрукувати