Передплата друкованого видання на 2022 рік

Індекс видання: 30496

Часопис "НОВИЙ ЧАС"

Тематика: Громадсько-політичні та літературно-художні видання

Мінімальний строк передплати: 1 міс.

Передплатити

Якщо ви не поступили в Україні – Вас запрошує Польща

До 27 вересня можна здавати документи і без екзаменів вступити до одного з кращих польських вузів - Університету права і адміністрації, що у Жешуві.

Літо позаду, і вже потроху вщухли хвилювання батьків, які за результатами ЗНО влаштовували свої чада у виші України. До останнього чекали з надією: а може пройде? Проте для багатьох надія сьогодні згасла: не пройшли. Що робити далі? Чекати цілий рік?

Виявляється, що, може, і ні. Сьогодні наша розмова з координатором-консультантом Університету права і адміністрації Жешув- Перемишль Наталею Войтович.

- Отже, п. Наталю, невже справді без балів ЗНО та вступних іспитів можна піти на навчання до Польщі?

- Згідно з правилами прийому, потрібно подати тільки атестат про закінчення середньої освіти з випискою оцінок, плюс стандартний набір абітурієнта: заява, фотографії, медична довідка, ну і, звісно, копія закордонного паспорта. Перекладу цих документів на польську не потрібно. Знання польської мови – початковий рівень, оскільки перші три місяці після вступу студенти проходять курс вивчення польської мови. Більше того, йдучи назустріч саме українським студентам, перший семестр навчання буде вестися на двох мовах: українській і польській.

- А на які факультети можна вступити?

- Абітурієнтам пропонуються на вибір такі факультети: адміністрації і бізнесу, внутрішньої безпеки та юридичний.

- Як виглядає процедура вступу, якщо хлопець чи дівчина з Жидачівщини вирішить піти вчитися до Польщі? Адже, погодьтеся, звучить дуже привабливо, особливо щодо вступу без іспитів.

- Перше: прийом документів триває до 27 вересня включно. Для того, щоб здати документи, не потрібно навіть їхати до Польщі: університет відкрив філію приймальної комісії у Львові і якраз є одним із координаторів консультантів цієї комісії. Саме комісія на місці приймає рішення про зачислення вас у студенти після того, як ви представите всі документи. Після позитивного рішення про прийом ви вносите на рахунок закладу 350 (115 доларів США) злотих і оплату за перший семестр, а Університет клопочеться у консульстві про надання вам студентської візи. Ви зараховані.

- Добре, тепер про гроші. Скільки коштує навчання в Університеті?

- Що стосується оплати за навчання, то Університет дотримується таких принципів: жодних додаткових оплат, окрім оплати за навчання. А це і безкоштовні підручники, і безкоштовні іспити та заліки, безкоштовний Інтернет, дешеві абонементи на обіди, закордонні програми стажування. Щодо конкретних цифр, то, скажімо, за рік навчання на факультеті адміністрації і бізнесу, внутрішньої безпеки потрібно заплатити 3200 злотих ($ 1024), якщо на стаціонарі, і 3800 ($1216) – заочна форма навчання. На юридичному відповідно 3400 ($1088) та 3900 злотих ($1248).

- А як з житлом?

- Ми маємо студентську базу недорогого житла під час навчання.

- І що чекає на такого студента після закінчення університету?

- Університет права і адміністрації – визнано одним з кращих (третє місце) вузів Польщі. Тут навчається 7000 студентів. Акредитований Польською акредитаційною комісією.

Навчання на бакалавраті стаціонару триває три роки. Далі, за бажанням, можна вчитися на магістерці (ще два роки). Наші дипломи визнаються по всій Європі. Система підготовки майбутніх випускників дає можливість отримати конкретні практичні вміння, які високо цінуються на ринку праці.

Розмовляв Андрій Данилець.

P.S. Приймальна комісія для вступу до університету знаходиться у Львові. За більш детальною інформацією звертайтеся за тел.: 0685062383


Надрукувати  

Відео

Презентація нового роману Роксолани Сьоми "Світи суміжні"

Виставка народного одягу Жидачівщини

Виставка "Жидачівщина в полум’ї революції та російсько-української війни"

Народний часопис Жидачівщини "Новий Час"

81700, Львівська обл., Жидачівський район, місто Жидачів, ВУЛИЦЯ ЧАЙКОВСЬКОГО, будинок 1

Тел./факс: 032-393-14-01,

068-506-23-83

Відділ реклами: 093-240-40-56

E-mail: info@newtime.lviv.ua

Головний редактор: Андрій Данилець

Редакційна колегія: А. Данилець, О. Франків

Завідувач відділу: Оксана Франків

Відповідальний секретар: Іван Кофлик

Оглядач: Марія Татчин