Передплата друкованого видання на 2022 рік

Індекс видання: 30496

Часопис "НОВИЙ ЧАС"

Тематика: Громадсько-політичні та літературно-художні видання

Мінімальний строк передплати: 1 міс.

Передплатити

На сільські дороги важкій техніці - зась

22 липня у Лискові громада вимагала від місцевої влади та лісництва вирішити проблему дороги, якої через важковагову техніку, що возить ліс, скоро може просто не стати в селі.

Чаша терпіння селян переповнилась. У п’ятницю, 18 липня, люди стояли на своєму: якщо на найближчій зустрічі представники лісництва та війт не вирішать проблему, вони машини з деревом через село пропускати не будуть.

Дороги справді в цих віддалених від райцентру селах не в найкращому стані. Хоча великого руху автомобілів немає, зате сюди їздять і лісовози, й техніка агротовариств. Тож асфальтне покриття, яке ще лишилося на центральній дорозі, геть порепалося ямами, не в кращому стані й гравійні вулиці.

Як і обіцяли, у вівторок, на зустріч до людей, яких під Народним домом зібралося більше сорока, приїхали представники ЛГП «Галсільліс», зокрема директор Ярослав Омелян та сільський голова Степан Федан.

Першим взяв слово війт, який висловив бажання почути, з якої нагоди та з якими претензіями зібралися люди.

А люди вимагали найперше організувати роботу лісництва так, щоб транспорт, яким він вивозять ліс, не нищив сільських доріг, містків. Селяни не погоджуються на те, щоб лісовози їздили селом, бо це ще й несе небезпеку для їхнього життя. Розповідали, що нещодавно біля ферми перевернувся причіп із деревиною, а тією дорогою ходять люди, а це, на думку селян, могло призвести до трагічних наслідків.

Користуючись нечастою нагодою бачити в себе сільського голову, жителі Лискова порушили й інші наболілі питання, серед яких і перипетії довкола земельних паїв, виплат за користування ними.

Усе ж під час майже годинної розмови кожного разу поверталися до головної теми - доріг і лісовозів. У бік лісників полетіли звинувачення в прагненні «нажитися» на простих людях, мовляв, до чого дійшло - фіра дров коштує 350 грн. На такі не підтверджені фактами закиди представники лісгоспу відреагували миттєво, зазначивши, що це наклеп, таких розцінок у них немає. А виписати в дирекції лісгоспу дрова коштує 130 грн, і вимагали назвати, кому саме люди платять такі гроші.

Також селяни нагадали лісникам про те, що їхні машини їздять розпайованими землями, в той час як «лісова» дорога заросла чагарем. На це лісники відповідали, що селяни перші проклали дорогу через земельні наділи. Обопільними звинуваченнями перекидалися як одні, так й другі. Зрештою знову повернулися до теми нищення сільських доріг.

- На цей рік заплановано зрубати 700 кубів, з них 18 тис грн буде перераховано на сільську раду. В 2011 р. зрубали 300 кубів і перерахували 4000 грн, у 2012 р. - 5100 грн, в 2013 році - тільки 300 грн в сільський бюджет, решту в державний. Річний термін сплати до 20 лютого 2015 року, - довів до людей інформацію про пророблену та заплановану роботу директор «Галсільлісу».

Також Ярослав Омелян зазначив, що їхнє державне підприємство в районі до бюджету сплачує півмільйона, а бюджетних коштів не отримує ні копійки. «Ви думаєте, що тепер виділяють як колись, наприклад, на утримання лісової охорони? Ні копійки. Тепер треба самим заробити, щоб виплатити зарплату 32 працівникам. Заборгованості в нас нема, люди стабільно отримують зарплату. Тож не кажіть, що ці цифри тільки на папері», - пояснював селянам тонкощі своєї роботи директор лісництва.

Він запропонував, і власне, як зауважив, саме для цього приїхав, визначити один шлях вивезення лісу, одну-єдину дорогу, по якій будуть їздити. Запропонована п. Омеляном дорога через Романівку не сподобалась людям, оскільки там валиться місток.

Натомість селяни пропонували свій варіант, який мав би вирішити всі суперечки. Його під час дебатів озвучив сільський депутат Василь Гризак. Але цей варіант не зовсім підходив лісникам, оскільки там дорогу доведеться ще довести до пуття.

- А голова каже, що грошей від лісництва не отримував, - втручається в розмову п. Алла.

- Так, не отримував, підтверджую, - захищається голова.

- Я кажу не конкретно ви, а бюджет сільської ради, - парирує йому п. Анна.

- Та ви хоч знаєте, що таке бюджет сільської ради, - вдається у деталі вже своєї роботи сільський голова. - Ми взяли 60 тис грн позики, щоб заплатити відрахування і зарплату, в нас люди без зарплати сидять. З тих 4 тис грн, що перерахувало лісництво, 2 тисячі пішло на сплату в Пенсійний фонд. Кошти, які закладено на ремонт доріг, не надходять.., - сільський голова намагається ще щось пояснити людям, але бачачи, що його вже ніхто не слухає, припиняє монолог і згодом виходить на вулицю.

У залі розмова з високих тонів помалу вщухла. Люди перемовлялися один з одним, далі кілька чоловіків підійшли до представників лісництва й після короткої розмови разом рушили оглядати компромісне місце для вивезення лісу через с. Лисків.

Схоже, що ситуація матиме продовження, а яке саме побачимо.

Оксана ФРАНКІВ.


Надрукувати  

Відео

Презентація нового роману Роксолани Сьоми "Світи суміжні"

Виставка народного одягу Жидачівщини

Виставка "Жидачівщина в полум’ї революції та російсько-української війни"

Народний часопис Жидачівщини "Новий Час"

81700, Львівська обл., Жидачівський район, місто Жидачів, ВУЛИЦЯ ЧАЙКОВСЬКОГО, будинок 1

Тел./факс: 032-393-14-01,

068-506-23-83

Відділ реклами: 093-240-40-56

E-mail: info@newtime.lviv.ua

Головний редактор: Андрій Данилець

Редакційна колегія: А. Данилець, О. Франків

Завідувач відділу: Оксана Франків

Відповідальний секретар: Іван Кофлик

Оглядач: Марія Татчин