Передплата друкованого видання на 2022 рік

Індекс видання: 30496

Часопис "НОВИЙ ЧАС"

Тематика: Громадсько-політичні та літературно-художні видання

Мінімальний строк передплати: 1 міс.

Передплатити

Виховуємо творчу особистість

Сучасний динамічний світ потребує творчої людини з високими моральними цінностями, яка стане лідером у суспільстві. Саме тому з кожним роком збільшується сфера позашкільної освіти, яка дедалі більше відповідає потребам суспільства у розвитку здібностей дитини.

У такому напрямі вже п'ятнадцять років працює і Центр творчості для дітей і молоді м. Жидачева (директор О. Полівчак).

Основною метою діяльності Центру є виховання особистості, збереження її неповторності, унікальності, формування індивідуальності. Адже саме в дитинстві значною мірою через мистецтво визначається шлях до власного щастя, здійснення мрій і бажань.

Центр творчості з дитинства намагається прищепити кожному гуртківцю любов до мистецтва, закладає основи його глибокого розуміння. Особливу увагу звертаємо на гуртки художньо-естетичного напрямку. У нас діти опановують ази живопису, пластики, гончарства (керівник М. Романів), декупажу, естетичного розвитку (Л. Сомик), бісероплетіння (О. Вдовичин), вокального і хорового співу (О. Дахній), музичної гри (В. Найда, студія «Оріон»), акторської майстерності (О. Гаврильчук). Ці керівники гуртків вважають, що завдання педагога – підвести особистість до усвідомлення її задатків і сил, пробудити в ній високу зацікавленість до науки, духовності й краси.

Вихованці гуртків стають переможцями обласних та всеукраїнських конкурсів «Український сувенір», «Природа і фантазія», «Знай, люби свій рідний край», «Зоологічна галерея», «Природа України в різні пори року» тощо. Призові місця (друге і третє) здобули Тетяна Шумило, Марта Воловодівська, Аріна Гладій, Анастасія Косюра (гурток «Чарівна намистинка»), із живопису (перші і другі місця) - Оксана Левицька, Дана Драбик, Марія Левицька, Нестор Іванів, Роман Николин.

Веселкові барви виставок дитячих творчих робі у ЦТДМ створюють поетичну та мистецьку атмосферу, спонукаючи юних художників до більш активної творчості.

У всеукраїнському фестивалі-конкурсі «Львівська рапсодія» вокальний ансамбль старшої групи здобув друге місце, а керівник Оксана Дахній одержала диплом за високопрофесійну плідну діяльність і подвижництво в галузі культури та мистецтва.

Працюють у нас і дві студії танцю: естрадного (О. Вдовичин) та народного (зразковий художній колектив «Барви Удеча», керівник Лілія Устрицька).

Якщо студія естрадного танцю створена нещодавно, то почесне звання «зразковий» танцювальний колектив «Барви Удеча» гордо носить уже шостий рік. Юним танцюристам гаряче аплодували глядачі країн Прибалтики, Польщі, Болгарії. Цьогоріч на міжнародних фестивалях у Празі, телевізійному у Львові, «Перлині мистецтв» (Львів), у всеукраїнських - «Львівська рапсодія», «Яблуневий цвіт» знову лише перші місця. Неперевершено виступив колектив на всеукраїнському конкурсі ім. П. Вірського (регіональний відбір). Зростанню танцювальної та сценічної майстерності колективу допомагають майстер-класи, які уже другий рік проводить викладач-хореограф Київського національного університету культури і мистецтв Р. Фондера. Він приїжджає на запрошення Л. Устрицької та ЦТДМ.

Можуть похвалитися своїми здобутками і юні шахісти (М. Кухтин). Друге місце у Максима Кислова на обласному турнірі серед дітей 10-ти років (м. Самбір), перше місце у Лілії Ніколін на обласній першості серед учнів спортивних шкіл (м. Городок). За змістовну гру нагороджені Б. Купець, О. Пасічник, Р. Дахній в обласних змаганнях для дітей 2005 р.н. (м. Жидачів).

Цікаво проходять заняття і у студії журналістики (О. Полівчак). Тут проводять музично-літературні журнали, знімають анімаційні мультфільми, телепередачі, беруть участь у навчальних проектах, випускають газету «Наш формат».

Як директор Оксана Антонівна Полівчак – приклад для всього колективу. Вона й ініціатор педагогічного процесу «Тандему», присвяченого 200-річчю з дня народження Т. Г. Шевченка, проведення наметового містечка «Скарби древнього Удеча». Вона – переможець обласного етапу всеукраїнського конкурсу педагогічної майстерності «Джерело творчості». А цьогоріч як депутат міської ради вміло поєднує громадську роботу з педагогічною.

Запитаєте, що допомагає педагогам ЦТДМ у роботі і є складовою успіху? А те, що кожний керівник гуртка – особистість і фахівець своєї справи.

Навчально-виховний процес у позашкільному закладі суттєво відрізняється від шкільного і метою, і змістом, і використанням нестандартних методів та прийомів у роботі, атмосферою добровільності й можливістю вибору напрямів діяльності.

Тому адміністрація ЦТДМ ставить високі вимоги до педагогів, які у нас працюють. А пишаємось ми також тим, що серед 16 педагогів 14 мають вищу освіту, двоє - середню педагогічну, 4 педагоги мають звання «керівник гуртка-методист» (О. Полівчак, М. Кухтин, О. Баранкевич, Л. Устрицька).

Для зростання педагогічного потенціалу працює три методичні об’єднання: школа педагогічної майстерності, педагогічні тижні, вивчення досвіду роботи, участь у проектах, майстер-класи, відкриті заняття, педради тощо.

Завершився навчальний рік, настав час літнього відпочинку. Педагоги ЦТДМ усім серцем і душею прагнуть допомогти дітям пізнати рідний край, вивчити його історію, тому й організовують для них екскурсії, походи, відпочинок на природі. Гуртківці вже побували в Карпатах на озері Синєвир (О. Полівчак), водоспаді Кам’янка (О. Вдовичин, Л. Сомик), у музеї І. Франка в Нагуєвичах, звіринці в с. Меденичах (М. Романів). 32 дітей відпочили у наметовому містечку на околицях Жидачева, на лоні природи відсвяткували Міжнародний день захисту дітей.

Батьки наших гуртківців активні співучасники навчально-виховного процесу. Вони не лише відвідують наші масові заходи, заняття, шиють сценічні костюми, а й допомагають в організації поїздок, за що ми їм дуже вдячні.

А для тих, хто ще не обрав заняття для своєї дитини, раджу зробіть це якомога швидше у Центрі творчості. Педагоги ЦТДМ чекають ваших дітей!

Оксана ВІЗНЯК, методист ЦТДМ.


Надрукувати  

Відео

Презентація нового роману Роксолани Сьоми "Світи суміжні"

Виставка народного одягу Жидачівщини

Виставка "Жидачівщина в полум’ї революції та російсько-української війни"

Народний часопис Жидачівщини "Новий Час"

81700, Львівська обл., Жидачівський район, місто Жидачів, ВУЛИЦЯ ЧАЙКОВСЬКОГО, будинок 1

Тел./факс: 032-393-14-01,

068-506-23-83

Відділ реклами: 093-240-40-56

E-mail: info@newtime.lviv.ua

Головний редактор: Андрій Данилець

Редакційна колегія: А. Данилець, О. Франків

Завідувач відділу: Оксана Франків

Відповідальний секретар: Іван Кофлик

Оглядач: Марія Татчин