Передплата друкованого видання на 2022 рік

Індекс видання: 30496

Часопис "НОВИЙ ЧАС"

Тематика: Громадсько-політичні та літературно-художні видання

Мінімальний строк передплати: 1 міс.

Передплатити

Жидачівський професійний ліцей - можливість здобути перспективну робітничу професію

Всього за 135 грн ліцеїсти забезпечуються триразовим харчуванням цілий місяць…

Сьогодні, у вік бурхливих перетворень, керівник у ліцеї – це стратег, управлінець, менеджер в освіті. Незважаючи на те, легко чи важко сьогодні доводиться, потрібно пристосовуватись, шукати нові управлінські рішення, бачити майбутнє, втілюючи його в життя з командою однодумців. Бо управління потрібно здійснювати на основі довіри, взаєморозуміння, взаємопідтримки. Жидачівський професійний ліцей довший час залишався без керівника. Навіть відзначення ювілею, 60-річчя від дня заснування, відмінили через його відсутність. Та не минуло ще й року, як на цій посаді працює Віктор Станіславович Ожібко.

Закінчивши технікум, п. Віктор вступив до ветеринарного інституту на спеціальність зооінженера. Здобув кваліфікацію спеціаліста, а далі і магістра. Свою трудову діяльність розпочинав у господарстві в смт. Гніздичеві, яке називалось ім. Кірова, на посадах ветфельдшера, завідуючого фермою, зоотехніка. Ще вісім років тому звернувся до тодішнього директора І. Тичківського з просьбою про працевлаштування в ліцеї. В училищі працював дуже короткий термін завгосподарством, після чого був переведений на посаду заступника з навчально-виробничої роботи. У 2008 році звільнився за власним бажанням, а у червні 2013 подав свою кандидатуру на посаду директора.

Очоливши заклад, Віктор Ожібко вважає чи не головним на нинішньому етапі непростої економічної ситуації в Україні можливість заробляти позабюджетні кошти. "Хто вміє заробляти, той краще живе. Ліцей не є першим, але і не пасе задніх. По кількості техніки, на жаль, не по якості, є одними з перших. У нас нараховується 120 га землі. Задіяно поки що тільки 16 га. Учні всіх спеціальностей долучаються до заробляння коштів. Адже 50 відсотків від виробничої діяльності надходить саме на рахунок ліцею», - зауважує Віктор Станіславович.

Цьогоріч на денній формі навчання у ліцеї готують таких спеціалістів (на базі 9 класів, термін навчання - 3 роки): тракторист-машиніст сільськогосподарського виробництва (категорія «А1», «А2», «В1», «В2», «DІ»), слюсар з ремонту с/г техніки, водій автомобіля (категорія "С"); слюсар з ремонту автомобілів, водій автомобіля категорії «В», «С»; кухар, кондитер; кравець.

Одночасно із спеціальністю учні отримують повну середню освіту.

Після 11 класів (термін навчання 10 місяців) запрошують здобути спеціальність водія автомобіля категорії «В», «С», тракториста-машиніста категорії «А1»; кравця; слюсаря з ремонту автомобілів, водія категорії «В», «С».

Всього за півтора року можна стати висококваліфікованим офіціантом, барменом, кухарем, кондитером.

Період навчання зараховується в безперервний трудовий стаж. Є можливість продовжити навчання без здачі ЗНО у коледжах. Закінчивши коледж, молоді люди повертаються працювати майстрами.

Учні отримують стипендію 275 грн. Ті, що проживають в гуртожитку, всього за половину стипендії (135 грн) забезпечуються трьохразовим харчуванням цілий місяць.

Новинкою серед пропонованих професій є те, що розпочали підготовку екскаваторників. Йде розмова про те, щоб докласти максимум зусиль для створення бази під будівельну професію штукатур-муляр. Головне завдання ліцею підготувати таких спеціалістів, які наразі найбільше потрібні країні – а це саме робітничі професії.

Проблеми із набором до ліцею наразі немає. Тільки от фах кравця не хочуть здобувати наші діти. Хоч зараз на ринку кравці дуже потрібні. І робочі місця є. Керівництвом ліцею проводяться заходи по популяризації цієї спеціальності.

«Сьогодні батьки хочуть дати кусок хліба своїм дітям, знайти їм легшу роботу. І це для них означає здобути вищу освіту. Але тільки та молода людина добивається успіху, яка є спеціалістом у своїй справі, яка пройшла всі етапи кар’єрного росту від робітника до керівника. Свою професію дитина повинна знати, а не просто здобути диплом»,- саме так мотивує В.Ожібко переваги вступу до Жидачівського професійного ліцею.

А як зазначила заступник з навчально-виховної роботи Ореста Шевченко, крім того що діти здобувають професію, у ліцеї вони живуть активним творчим, громадським життям. При ліцеї діє багато гуртків. Учні подорожують, беруть участь у конкурсах і заходах.

До слова, нещодавно в актовому залі Жидачівського ліцею проходив V тур обласного шахового турніру «Юні таланти Львівщини». Його учасники були вдячні за добре організований дирекцією школи та його учнями смачний обід.

Ольга Баран.


Надрукувати  

Відео

Презентація нового роману Роксолани Сьоми "Світи суміжні"

Виставка народного одягу Жидачівщини

Виставка "Жидачівщина в полум’ї революції та російсько-української війни"

Народний часопис Жидачівщини "Новий Час"

81700, Львівська обл., Жидачівський район, місто Жидачів, ВУЛИЦЯ ЧАЙКОВСЬКОГО, будинок 1

Тел./факс: 032-393-14-01,

068-506-23-83

Відділ реклами: 093-240-40-56

E-mail: info@newtime.lviv.ua

Головний редактор: Андрій Данилець

Редакційна колегія: А. Данилець, О. Франків

Завідувач відділу: Оксана Франків

Відповідальний секретар: Іван Кофлик

Оглядач: Марія Татчин