Добровольці з Жидачівщини поповнили ряди батальйону територіальної оборони

10 військових добровольців з Жидачівщини зголосились до третього батальйон територіальної оборони.

З 26 травня на нове місце дислокації виїхали Ярослав Сокирко, Ігор Шкляр, Андрій Щурко, Ярослав Гутковський, Тарас Стефанів, Володимир Муравський, Мар’ян Семен, Ярослав Салюков, Мар’ян Лашко, Роман Корецький.

Хлопці з березня перебували при Жидачівсько-Миколаївському військкоматі. Тепер через вивільнення штату військкомату вони виявили бажання продовжити службу у третьому батальйоні територіальної оборони Львівської області.

Спершу проходитимемо десятиденне бойове злагодження на Яворівському полігоні, згодом, мабуть, будемо направлені на об’єкти державного значення, каже один із добровольців Тарас Стефанів. Всі хлопці свого часу пройшли строкову військову службу й мають відповідні навики.

На запитання, чи забезпечені вони відповідним одягом, хлопці розповіли, що з початку перебування при Жидачівсько-Миколаївському військкоматі їм видали кітелі, штани і ремені з символікою неіснуючого вже більше двадцяти років Радянського союзу. Тож приводити форму до відповідності Збройним силам України довелося самим.

- Добротні військові черевики для них закупили жидачівські громадські активісти за зібрані свого часу кошти на потреби Євромайдану, - каже представник громадського формування «Жидачівська народна самооборона» Володимир Гаврон. - Також для потреб військових ми відправили ящик ліків. Ці ліки також залишилися ще з часів Євромайдану, як бачимо, й тепер вони знадобилися.

Жидачівським військовим добровольцям приємний дарунок підготували й активісти Миколаївської самооборони. Кожен із хлопців отримав мобільний телефон.

Перед відправкою військові добровольці зробили світлину на пам'ять разом із військовим комісаром Ігорем Німком.

Нагадаємо, що третій батальйон територіальної оборони створено для захисту Львівської області. Він дислокуватиметься в одному з районів Львівщини на базі військової частини ЗСУ. Паралельно з формування штату окремі підрозділи розпочнуть інтенсивні тренування, відновлення бойових навичок та бойове злагодження на базі Міжнародного центру миротворчості та безпеки Академії Сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного.

Впродовж травня військові комісаріати Львівської області проводили відбір на військову службу з числа добровольців на посади солдатів, сержантів, старшин та офіцерів за контрактом до батальйону територіальної оборони Львівської області.

На сьогодні батальйон територіальної оборони, який охоронятиме та оборонятиме важливі об’єкти місцевої інфраструктури, шляхи автомобільного та залізничного сполучення вже сформовано.

Як повідомив військовий комісар обласного військового комісаріату полковник Ігор Боловицьких, у новостворений батальйон входить понад 400 військовослужбовців віком від 25 до 40 років.

За інформацію Міноборони, на розвиток інфраструктури новоутворення обласна державна адміністрація виділила 1 мільйон гривень.

Оксана ФРАНКІВ.

Надрукувати