Передплата друкованого видання на 2022 рік

Індекс видання: 30496

Часопис "НОВИЙ ЧАС"

Тематика: Громадсько-політичні та літературно-художні видання

Мінімальний строк передплати: 1 міс.

Передплатити

Наслідки паводку

Внаслідок паводку в районі підтоплено 690 га, з них 657 га сільськогосподарських угідь, 27 присадибних ділянок, розмито частину автодороги Журавно-Калуш, підмито дорогу поблизу с. Демні Зарічненської сільської ради. Впродовж кількох годин не було сполучення з населеними пунктами чотирьох сільських рад. Підтоплень житлових будинків не зафіксовано. 11 сільгоспвиробників підраховують завдані посівам збитки.

Впродовж чотирьох днів, з 15 по 18 травня, Львівщина потерпала від паводків. За три дні випала місячна норма опадів. Через підняття рівня води у ріках постраждало 11 районів області, в тому числі й Жидачівський.

Жидачівщина порівняно з 2008 роком постраждала меншою мірою. Хоча загрозливе підняття рівня води відбулося на трьох головних водних артеріях, але поступово й почергово, і це, на думку спеціалістів водного господарства, врятувало район від масштабного підтоплення.

Найшвидше на рясні дощі відреагувала р. Свіча. Вже з четверга на п’ятницю 15-16 травня ріка вийшла на заплави, затопивши в кількох місцях автодороги. Без сполучення з райцентром впродовж шести годин залишалися населені пункти трьох сільських рад - Мельницької, Монастирецької, Зарічненської та частково Володимирцівської.

13-15 травня метеостанціями зафіксована значна кількість опадів: по Стрию – 76 мм, Дрогобичу – 70 мм, Калуші – 28 мм, Турці – 44 мм. За три дні випала місячна норма опадів.

На ріці Свіча інтенсивний підйом розпочався о 20 год. 15 травня (при рівні 1,40 м досяг максимального рівня – 3,40 м). Це критична відмітка. Станом на 22 травня рівень знизився до 90 см.

Річка Стрий: інтенсивний підйом розпочався о 20 год. 15 травня при рівні 1,40 м і досяг максимального рівня 4,40 м 16 травня. Вихід з берегів відбувається при рівні 2,50 м.

Річка Дністер: інтенсивний підйом розпочався о 6 год. ранку 16 травня при рівні 4,40 м і досяг максимального 6,65 м (вихід на заплаву при 6 м).

Рівні рік сягали критичних відміток 2008 року.

У Межиріччі, Заріччі від підтоплення населені пункти захистила дамба. По жодній гідротехнічній споруді, що є в районі, затоплень територій немає, зауважив інженер Жидачівського управління водного господарства М. Жилко.

У районі затоплено 690 га сільськогосподарських угідь, 27 присадибних ділянок у 4 населених пунктах.

Станом на 21 травня залишалися підтопленими окремі місця у Зарічанській (3 га) і Мельницькій (5 га) сільських радах. По течії р. Стрий залишалися підтопленими з 200 га 20 га, по р. Дністер з 340 га 17 га. Підтоплень житлових будинків не зафіксовано. Крім великих рік, шкоди завдали й потоки. Через повноводдя струмка Вільшанка в Монастирці 16 травня затоплено 7 присадибних ділянок, розмито полотно автодороги Журавно-Калуш довжиною 15 м. Річка Любушка у с. Жирівському затопила 5 присадибних ділянок та сільську дорогу.

З 16 травня працівники управління водного господарства працювали у посиленому режимі, до робіт було залучено 4 одиниці техніки та 22 людини особового складу.

За інформацією начальника Жидачівського РЕМ І. Чорного, станом на 22 травня залишається одна ділянка підстанції, до якої через підтоплення немає доступу. 17 травня в Голешеві-Лапшині-Млиниськах відключилася лінія електропередач. Бригада виїхала на огляд, але провести його не могла, оскільки не було доступу. Відновили електропостачання о 4 год. ранку 18 травня. Заручниками цієї ситуації залишались близько 100 жителів Млиниськ. Ближче до обіду ситуацію виправили.

За інформацією начальника Жидачівського УГГ, 15 травня о 20 год. розірвало газопроводі середнього тиску в с. Монастирці. Без газопостачання залишалися 50 будинків. Загроза розриву була й на ще одній ділянці: через обвал містка, що проходив через потік, оголилася частина газової труби.

Особовий склад ДСНС Жидачівського району, окрім моніторингу ситуації, до ліквідації наслідків паводку не залучався.

Через негоду постраждали посіви озимої пшениці, ріпаку, кукурудзи, ячменю, соняшнику. Свої збитки підраховують 12 сільгоспвиробників. Загальна площа пошкоджених посівів – 657 га.

Такі попередні підсумки проходження паводку заслухали під час проведення засідання комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, яку провів перший заступник голови Жидачівської РДА Р. Гриців. Впродовж двох тижнів відповідні служби мають підготувати остаточні звіти та зазначити найбільш проблемні ділянки. В першу чергу обстежити стан захисних водних об’єктів поблизу с. Мельнич, де вода впритул підійшла до людських садиб, та відновити належний стан доріг на ушкоджених ділянках.

Оксана ФРАНКІВ.


Надрукувати  

Відео

Презентація нового роману Роксолани Сьоми "Світи суміжні"

Виставка народного одягу Жидачівщини

Виставка "Жидачівщина в полум’ї революції та російсько-української війни"

Народний часопис Жидачівщини "Новий Час"

81700, Львівська обл., Жидачівський район, місто Жидачів, ВУЛИЦЯ ЧАЙКОВСЬКОГО, будинок 1

Тел./факс: 032-393-14-01,

068-506-23-83

Відділ реклами: 093-240-40-56

E-mail: info@newtime.lviv.ua

Головний редактор: Андрій Данилець

Редакційна колегія: А. Данилець, О. Франків

Завідувач відділу: Оксана Франків

Відповідальний секретар: Іван Кофлик

Оглядач: Марія Татчин