Передплата друкованого видання на 2022 рік

Індекс видання: 30496

Часопис "НОВИЙ ЧАС"

Тематика: Громадсько-політичні та літературно-художні видання

Мінімальний строк передплати: 1 міс.

Передплатити

У райцентрі в дні пам’яті і примирення вшанували загиблих воїнів

8 травня у Жидачеві представники міської, районної влади, духовенство міста взяли участь у вшануванні пам’яті жертв війни.

 

У райцентрі та загалом на Жидачівщині вже кілька років поспіль 8 та 9 травня поминають загиблих у роки Другої світової війни, вшановують ветеранів, людей, які живуть поруч із нами й бережуть у своїй пам’яті важкі воєнні лихоліття, що випали на їх долю.

 

Цьогоріч, як і в попередні роки, панахида відбулася біля братської могили воїнів радянської армії та біля «Меморіалу борцям за волю України». До обох пам’ятних місць громадськість поклала квіти та вінки. Панахиду відслужили священики церкви Всіх Святих о. Стефан Гарасимів та о. Іван Бойчин.

Як символ примирення, цього дня ветерани, які воювали у радянській армії, та ветерани УПА потисли один одному руки (на фото). Хоча й до цього дня їм не було що ділити і протиставляти, адже вони завжди захищали свою рідну землю, свій народ.

Зважаючи на приховану агресію Російської Федерації на території незалежної України, святкові концерти з нагоди 9 травня цьогоріч не відбуватимуться.

Загалом в Україні в останні роки суспільство тяжіє до переосмислення подій Другої світової війни. Зокрема цьогоріч лунають пропозиції відмовитись від радянського трактування подій 1945 року, зокрема й пропонують замінити символ Перемоги 9 травня – червоні гвоздики – на символіку, поширену в європейських країнах, – червоні маки.

Нагадаємо, що згідно з резолюцією Генеральної Асамблеї ООН від 22 листопада 2004 року 8 і 9 травня оголошено днями пам'яті та примирення.

«8 травня має стати даниною пам'яті про загиблих вояків. Зосередити увагу не на військових парадах, що є своєрідною формою пропаганди війни, а на допомозі ветеранам та вшануванні загиблих. Посилити соціальний аспект підтримки ветеранів як з боку держави, так і з боку громадськості. Перевести радянський культ війни, важливим інструментом якого був День Перемоги, в традицію пам'яті про солдат, які загинули за свою Батьківщину» - такі рекомендації подає Український інститут національної пам’яті.

Оксана ФРАНКІВ.

На фото: член ОУН «Месники», політв’язень Олексій Васильович Данилишин та ветеран Другої світової війни, учасник бойових дій Михайло Петрович Красневич.


Надрукувати  

Відео

Презентація нового роману Роксолани Сьоми "Світи суміжні"

Виставка народного одягу Жидачівщини

Виставка "Жидачівщина в полум’ї революції та російсько-української війни"

Народний часопис Жидачівщини "Новий Час"

81700, Львівська обл., Жидачівський район, місто Жидачів, ВУЛИЦЯ ЧАЙКОВСЬКОГО, будинок 1

Тел./факс: 032-393-14-01,

068-506-23-83

Відділ реклами: 093-240-40-56

E-mail: info@newtime.lviv.ua

Головний редактор: Андрій Данилець

Редакційна колегія: А. Данилець, О. Франків

Завідувач відділу: Оксана Франків

Відповідальний секретар: Іван Кофлик

Оглядач: Марія Татчин