Передплата друкованого видання на 2022 рік

Індекс видання: 30496

Часопис "НОВИЙ ЧАС"

Тематика: Громадсько-політичні та літературно-художні видання

Мінімальний строк передплати: 1 міс.

Передплатити

Алея Героїв Небесної Сотні ростиме й у Жидачеві

Алея Героїв України, яку в райцентрі в 2012 році започаткували, висадивши відповідно калину та ялівець екс-міністр освіти і науки Іван Вакарчук та, на жаль, вже покійний директор Львівської національної галереї мистецтв Борис Возницький, наприкінці квітня поповнилась одразу сотнею дерев.

Свого часу ініціативу «Нового часу» щодо упорядкування Алеї Героїв України підтримала міська рада, тому невипадково це місце вибрали для того, щоб увіковічити й загиблих героїв Майдану. Сотню молодих кущів конусоподібного ялівця висадили в пам'ять про Героїв Небесної Сотні - людей, які віддали своє життя за загальнолюдські ідеали - свободу, гідність, рівність та краще майбутнє для своєї держави.

Подібні акції щодо вшанування загиблих на Євромайдані відбулися у багатьох містах, селах області. Не винятком стала й Жидачівщина.

У райцентрі з ініціативи міської ради до втілення такої благородної ідеї підготувалися з усією відповідальністю. Перш ніж висадити деревця виклали бруківкою нову пішохідну доріжку, зробили місце для клумб. Адже, окрім ялівця, Алею Героїв прикрашатиме й символ Жидачева – чорнобривці.

29 квітня в акції взяли участь міський голова Володимир Левко, голова районної ради Ігор Кос та його заступник Марія Стеців, працівники апарату міської ради, державних установ, міського виробничого управління комунального господарства, представники «Народної самооборони», активісти Євромайдану і просто небайдужі мешканці міста.

Акцію жидачівців залюбки підтримала й Лідія Точин, дружина ходорів’янина Романа Точина, який не один день відстояв на Майдані за краще життя для своїх дітей й загинув за нове майбутнє нашої держави.

У такій дружній та злагодженій громаді робота кипіла, й за лічені хвилини сотня молодих ялівців вже прикрашала місто. На кожне деревце для того, щоб воно встигло вкоренитися і зміцнитися у новому ґрунті, було «одягнено» спеціальний бандаж. З особливою дбайливістю, буквально стоячи на колінах, висаджував свою «порцію» ялівця «головний еколог міста» Ярослав Турченяк. Казав, що таку справу треба робити з любов’ю. А кому як не йому, який своїми руками виростив не одну сотню саджанців, про це нагадувати.

У наступних планах міської ради – подальше облаштування Алеї Героїв: встановлення іменної таблиці та чотирьох ліхтарів для освітлення у темну пору доби. Для облаштування алеї дерева міська рада придбала за кошти від реалізації проекту «Місцевого економічного розвитку міст України» і частково за сприяння мецената Олександри Курпіти.

Оксана Франків.


Надрукувати  

Відео

Презентація нового роману Роксолани Сьоми "Світи суміжні"

Виставка народного одягу Жидачівщини

Виставка "Жидачівщина в полум’ї революції та російсько-української війни"

Народний часопис Жидачівщини "Новий Час"

81700, Львівська обл., Жидачівський район, місто Жидачів, ВУЛИЦЯ ЧАЙКОВСЬКОГО, будинок 1

Тел./факс: 032-393-14-01,

068-506-23-83

Відділ реклами: 093-240-40-56

E-mail: info@newtime.lviv.ua

Головний редактор: Андрій Данилець

Редакційна колегія: А. Данилець, О. Франків

Завідувач відділу: Оксана Франків

Відповідальний секретар: Іван Кофлик

Оглядач: Марія Татчин