Передплата друкованого видання на 2022 рік

Індекс видання: 30496

Часопис "НОВИЙ ЧАС"

Тематика: Громадсько-політичні та літературно-художні видання

Мінімальний строк передплати: 1 міс.

Передплатити

«Їх імена із пам’яті не стерти»

Незвично ліричним, сповненим тихого смутку й печалі видалося засідання літературного гуртка «Мелодія слова», присвячене пам’яті воїнів Небесної сотні та жидачівської журналістки Любомири Бенькалович, під назвою «Їх імена із пам’яті не стерти».

Зустріч місцевих літераторів, поетів-початківців відбулася 2 березня у читальному залі центральної районної бібліотеки.

 

«Атмосфера сьогодення спонукає кожного говорити про події в Україні, про біль, спонукає до спогадів, до світлої пам’яті. Вшануємо пам’ять героїв Небесної сотні, відомих і безіменних, тих, хто був серед нас, жив, творив, любив життя та Україну», - з такими словами звернулися до присутніх ведучі літературного вечора Леся Басник та Наталя Тріщ.

 

Присутні запалили лампадки і хвилиною мовчання вшанували невинно убитих учасників мирного протесту в Києві.

Снайперська куля у «кривавий четвер» відібрала молоде життя й нашого земляка ходорів’янина Романа Точина.

На спомин про людей сильних духом, людей-борців за справедливість учасники літературної зустрічі читали авторські поезії. Ходорів’янин Іван Гриців виконав авторську пісню, Уляна Пущак із Рогізна, Софія Телішевська, Богдана Дереш із Бережниці прочитали авторську поезію. Алла Козовіта з Жидачева зазначила, що попри велику розпуку та тривогу все ж у душі жевріє надія на зміни. Вона прочитала свого вірша «Каїне, кого ти убив?» Використавши біблійний сюжет братовбивства, поетеса розкрила сучасні події в Україні. Також вона прочитала авторську алегорію «Про господарів і щурів», в якій показала, як вседозволеність і безкарність породжують страшні кривди та розруху й лише єдність, спільна праця здатні побороти ворогів.

Своїми думками з учасникам літературної вітальні поділився і майданівець з Жидачева Іван Гивель, який отримав поранення під час мирної ходи до Верховної Ради України. Іван закликав молодь долучатися до громадських справ, до побудови нової Української держави, входити до державних структур, робити якісні зміни. Бо коли нічого не зміниться, то жертви, які впали, будуть марними. Ніхто з тих, хто стояв на Майдані й пережив ці жахливі дні, не думав про себе, про свої сім’ї, їхні думки були спрямовані лише на боротьбу за краще майбутнє для цілої держави.

Ведуча поетеса Наталя Тріщ прочитала авторського вірша «Іуда XXI століття». Ділилася думками про події українського Майдану, що сколихнули цілу країну й світ, жителька Журавна Марія Баран. Вона прочитала «Молитву» Михайла Ситника та авторського вірша «Не нарікай на Україну». Лідія Татчин з Жидачева звернулася до присутніх з палкою промовою, в якій наскрізно звучали слова болю й сорому за тих, хто потурав неправді, замовчував зло. Байдужість кожного спровокували таку людську трагедію.

Не забувати героїв Майдану закликала присутніх й жителька с. Руди, активна учасниця подій Євромайдану в Жидачеві Ірина Гебра.

 

Літературну зустріч продовжили розповіддю про талановиту й непересічну особистість нашого краю Любомиру Бенькалович. У пам’яті друзів, колег Любомира залишилася скромною, відкритою, духовно багатою особистістю. Минуло вже п’ять років, як вона покинула цей земний світ, а її тіло повернулася до отчого порогу в м. Долину.

На літературну зустріч, приурочену річниці з дня смерті журналістки, до Жидачева приїхали найрідніші люди – мама, сестра та її синочки Дмитрик й Богданчик.

На згадку про себе, про своє ставлення до життя Любомира Бенькалович залишила численні нариси, етюди, есе, вірші, наповнених живої іскри тепла, любові, краси, віри та надії.

«Любомира була скромною людиною, сором’язливо розкривала свої думки словом учасникам літературного клубу «Мелодії слова» та читачам журналу «Порадник» під іменем Любомира Слюд та Анна Світ. Гасло її життя – не нарікати, за все, що маєш, дякувати Богові», - розповіла про подругу Наталя Тріщ.

Творчість Любомири Бенькалович нами не розкрита і до сьогодні. Відомо, що у неї були записники з її віршами та нарисами. Вона планувала упорядкувати і видати збірку у видавництва «Каменяр». Не судилося.

На одному із засідань літературного клубу Люба довірила увазі свій нарис «Таке життя» - розповідь про силу терпіння у важких обставинах і утвердження думки – жити треба. Її слова залишаються актуальними і сьогодні. Нарис Любомира «Жити треба» прочитала Галина Дереш.

Згадали учасники літературного вечора і композитора Володимира Івасюка, якому 4 березня виповнилося б 65 років. Його пісню життя обірвали на високій ноті дуже рано, проте він живий у наших серцях і своїх піснях.

«З вірою ми продовжуємо іти вперед. Ми на порозі весни, яка все пробуджує, наповнює життям», - додали ведучі. Вірш Лесі Українки «Стояла я і слухала весну» прочитала наймолодша учасниця зустрічі Марта Кулик.

«Сьогоднішній день – неділя прощення, час очищення… Кожна хвилина, кожен день – особливі. І не знаємо ми, чи не стануть вони останніми.

Тому віднині не зберігаймо нічого для особливого випадку. Просимо вибачення у всіх і вибачаємо всім», - додали ведучі і запросили до заключного слова доктора богослов'я, служителя Кохавинського монастиря стятого Герарда о. Володимира.

Оксана ФРАНКІВ.


Надрукувати  

Відео

Презентація нового роману Роксолани Сьоми "Світи суміжні"

Виставка народного одягу Жидачівщини

Виставка "Жидачівщина в полум’ї революції та російсько-української війни"

Народний часопис Жидачівщини "Новий Час"

81700, Львівська обл., Жидачівський район, місто Жидачів, ВУЛИЦЯ ЧАЙКОВСЬКОГО, будинок 1

Тел./факс: 032-393-14-01,

068-506-23-83

Відділ реклами: 093-240-40-56

E-mail: info@newtime.lviv.ua

Головний редактор: Андрій Данилець

Редакційна колегія: А. Данилець, О. Франків

Завідувач відділу: Оксана Франків

Відповідальний секретар: Іван Кофлик

Оглядач: Марія Татчин