Передплата друкованого видання на 2022 рік

Індекс видання: 30496

Часопис "НОВИЙ ЧАС"

Тематика: Громадсько-політичні та літературно-художні видання

Мінімальний строк передплати: 1 міс.

Передплатити

Поки нагорі домовляються – дітей-пільговиків викидають з маршруток

Називається, давно вже не було скарг на пільгове перевезення. Тільки якось врегулювалося все з проблемою, коли дітей з багатодітних сімей відмовлялися перевозити через наявність у салоні вже пільговика, як водії собі придумали іншу причину – підроблене посвідчення.

31 січня водій маршрутки Львів-Монастирець ВС 2366 СМ звинуватив дівчинку з багатодітної сім’ї у підробленні посвідчення. Так, так, водії тепер у нас ще й експерти по фальшивих документах. Бачите, йому не сподобалася печатка, якась не така, яка була перед тим. Якби не знайомий, який позичив гроші на проїзд, дитині довелося б добиратися додому пішки.

 

Щоб розібратися у ситуації, почнемо все з початку. Підставою для пільгового проїзду дітей з багатодітних сімей є посвідчення. Саме цей документ дозволяє безоплатний проїзд усіма видами міського пасажирського транспорту (крім таксі), автомобільним транспортом загального користування в сільській місцевості, а також залізничним і водним транспортом приміського сполучення та автобусами приміських і міжміських маршрутів, у тому числі внутрірайонних, внутрі- та міжобласних незалежно від відстані та місця проживання. Зразок, порядок виготовлення, видачі і продовження посвідчень встановлюються Кабінетом Міністрів України. До жовтня 2013 р. посвідчення у нас в районі видавалися відділом сім’ї і молоді РДА, то й печатки стояли районної державної адміністрації. З 25 жовтня такі повноваження має управління праці і соціального захисту РДА, отже видає і продовжує дію посвідчень саме цей структурний підрозділ, і саме його печатка стоїть на документі. Коли я зателефонувала до керівника ТзОВ ВТП «Жидачіватотранс» Степана Глушія і повідомила про порушення на маршруті, то він і сам здивувався, бо не знав про ці зміни. Чому зміни не були доведені до автоперевізника, невідомо, як невідомо, хто їх мав доводити. Щодо несумлінних водіїв, то п. Степан порадив відразу звертатися зі скаргами до ВТП, тільки таким чином вони зможуть покарати порушника.

 

Та це ще не кінець у історії з перевізниками. Як відомо, пільговики діляться на різні категорії. Одні мають право проїзду в одному виді маршрутів, інші - в другому, а такі як, до прикладу, діти з багатодітних сімей - у всіх видах маршрутів. Правда, територію району у нас не перекривають і ті, і інші, тож у попередні роки, керуючись розпорядженням з області, міжміські маршрути на території району прирівнювались до приміських. Таким чином всі види пільговиків користувалися своїми правами про безкоштовний проїзд. Цього ж року, за даними управління праці і соціального захисту, таке «прирівнювання» заборонено приписами прокуратури. Тому ті види пільговиків, які мають право на безкоштовний проїзд на приміському транспорті, зможуть ним скористатися тільки тоді, якщо вони їздять маршрутами Жидачів-Лівчиці, Жидачів-Ходорів, Ходорів-Молодинче. Всім іншим повезло менше, бо решту району обслуговують міжміські маршрути.

Ще один підводний камінь у темі пільгових перевезень закладено в умовах компенсації збитків за перевезених пільговиків. На міжміських маршрутах умовою надання коштів є відповідна звітність перевізників через управління праці та соціального захисту населення, у якій зазначатимуться прізвища, імена та по батькові і номери посвідчень пасажирів пільгових категорій, які їздять конкретним маршрутом. Зрозуміло, що перевізник від такої звітності не у захваті, бо тут вже не потрібно виганяти пільговика з маршрутки, а просити його залишитися, ще й записати його дані до відповідної форми, щоб отримати бюджетні гроші. І було б набагато простіше перевозити пільговиків на прирівняних до приміських міжміських маршрутах при спрощеному обліку і звітності, а ще простіше, якби взагалі відмовитися від пільгових перевезень. Та пільгове перевезення пасажирів - це одна з умов для того, щоб виграти тендер на обслуговування маршруту. Відмова ж у пільговому перевезенні є порушенням ст. 37 ЗУ "Про автомобільний транспорт" та пункту 31 Правил надання послуг пасажирським автотранспортом, затверджених Постановою КМУ від 18.02.1996 р. №176 та від 29.01.2003 р. №141. Та пропри вимоги чинного законодавства, коли надворі лютий, на 2014 рік ще не підписана Угода, свого роду замовлення, між управлінням праці та соціального захисту й ВТП про пільгове перевезення у районі, хоч у проекті районного бюджету передбачено 382 тис грн на ці видатки. Та заступник керівника управління праці і соцзахисту Тарас Олійник запевнив, що Угода буде укладена згідно з вимогами чинного законодавства.

А тим часом, поки наверху домовляються, такі категорії пільговиків як інваліди з числа потерпілих від Чорнобильської катастрофи, ветерани праці, пенсіонери за віком, військовослужбовці строкової служби, працівники міліції, прокурори, слідчі прокуратури, інваліди, діти-інваліди та особи, які супроводжують інвалідів першої групи або дітей-інвалідів, й інші категорії не зможуть скористатися своїм законним правом на пільговий проїзд через відсутність приміських маршрутів, а дітей-пільговиків виганятимуть з маршруток.

Ольга Баран.


Надрукувати  

Відео

Презентація нового роману Роксолани Сьоми "Світи суміжні"

Виставка народного одягу Жидачівщини

Виставка "Жидачівщина в полум’ї революції та російсько-української війни"

Народний часопис Жидачівщини "Новий Час"

81700, Львівська обл., Жидачівський район, місто Жидачів, ВУЛИЦЯ ЧАЙКОВСЬКОГО, будинок 1

Тел./факс: 032-393-14-01,

068-506-23-83

Відділ реклами: 093-240-40-56

E-mail: info@newtime.lviv.ua

Головний редактор: Андрій Данилець

Редакційна колегія: А. Данилець, О. Франків

Завідувач відділу: Оксана Франків

Відповідальний секретар: Іван Кофлик

Оглядач: Марія Татчин