Передплата друкованого видання на 2022 рік

Індекс видання: 30496

Часопис "НОВИЙ ЧАС"

Тематика: Громадсько-політичні та літературно-художні видання

Мінімальний строк передплати: 1 міс.

Передплатити

Наші переможці конкурсу ім.. Петра Яцика

25 січня відбувся IV заключний етап XIV Міжнародний конкурс з української мови ім. П. Яцика, який проходив у приміщені школи №62 м. Львова. Перед початком конкурсу організатори нагородили переможців подяками Ліги меценатів обласного департаменту освіти Львівської ОДА. Дітей з перемогою привітали начальник середньої освіти департаменту освіти ЛОДА Світлана Книшик, віце-президент Ліги українських меценатів Михайло Ватуляк, провідний спеціаліст департаменту освіти ЛОДА Любов Мельник.

 

Серед переможців III етапу цього конкурсу (а їх було 28) три учениці з Жидачівщини. Зокрема з Жидачівської гімназії ім. О. Партицького Віта Ліпницька (6-й клас, вчитель О. Прокопів-Костик) та Анастасія Бережнюк (9-й клас, вчитель Михайло Костик). До слова, Настя у заключному етапі конкурсу участі не брала, оскільки цього ж дня брала участь в обласному етапі Всеукраїнської олімпіади з правознавства, де також здобула II місце.

 

Окрім учнів Жидачівської гімназії, переможцем конкурсу П. Яцика стала й учениця 3 класу Журавнівського НВК «СЗШ-ліцей» Лілія Гриценя (вчитель Оксана Заремба).

Результати заключного етапу XIV Міжнародного конкурсу з української мови ім. П. Яцика очікуються наприкінці лютого.

А до уваги читачів подаємо відгук Лілії Гриценя про перший її конкурс з української мови та твір-роздум Віти Ліпницької про значення мови для кожного з нас.

Мій перший конкурс

Я дуже люблю свою рідну українську мову. Тому з великим задоволенням готувалася до першого у своєму житті випробування: Міжнародного конкурсу знавців української мови ім. П. Яцика. Він став для мене успішним стартом. Адже я крок за кроком долала шкільний, районний та обласний етапи. Стала учасником Всеукраїнського туру конкурсу, який відбувся 25 січня у м. Львові.

Мене переповнювали почуття радості, захоплення, легкого хвилювання, коли отримувала Диплом і приз за свої успіхи. Особливо приємно було почути, як організатори конкурсу висловлюють всім учасникам подяку за наші знання, працю, називають нас справжніми патріотами України.

Сподіваюсь, що мій вдалий дебют дасть мені силу, натхнення, бажання ще більше знати, вивчати рідну мову, допоможе долати труднощі. Я пишаюся тим, що я – українка!

Лілія Гриценя, учениця 3-А класу Журавнівського НВК «СЗШ-ліцей».

Мова - душа народу

Дванадцять років тому я народилася на прекрасній українській землі. З дитячих років моя мати прищепила мені любов до рідної мови. Колискові, колядки, щедрівки, веснянки та пісні мого народу зігрівали мою маленьку душу. Моя перша вчителька Оксана Миколаївна Єднорович стала для мене яскравим прикладом для поглибленого вивчення солов'їної мови. Вона дала мені зрозуміти, що мову треба любити, вивчати та розвивати.

З четвертого класу я зацікавилася конкурсом знавців української мови імені Петра Яцика, а з п'ятого класу - мовно-літературним конкурсом ім. Т. Шевченка. Я дуже щаслива, тому що в моєму житті з'явилася ще одна яскрава, розумна, толерантна людина, учитель з великої літери - Ольга Мирославівна Костик. Тому не дивно, що уже третій рік поспіль я займаю призові місця на районному рівні з обох конкурсів, а цьогоріч і на обласних конкурсах зайняла призові місця. Сильне хвилювання охоплювало моє дитяче серце, коли я готувалася до Всеукраїнського конкурсу з української мови імені Петра Яцика, старанно повторювала весь пройдений матеріал. У день перед початком випробувань голова Асоціації видавців і книгорозповсюджувачів Львівщини Михайло Ватуляк урочисто нагородив мене дипломом за II місце в обласному конкурсі. В цей момент я була дуже щаслива та зрозуміла, що українську мову, яку я люблю, треба ще досконаліше вивчати, тому що вона душа мого народу! На згадку нам зробили чудову світлину.

Мова - це неоціненний божественний дар, який дано людині. Вона супроводжує нас від самого народження й аж до смерті. Словом рідним треба дорожити. Якщо людина байдужа до рідної мови, то в її душі вмирає краса рідної землі, вона втрачає зв'язок з нею. Людина стає без роду, без племені, котиться перекотиполем у безодню бездуховності й жорстокості, перетворюючись на подобу людини.

Людині визначено Богом місце народження, країна, небо; вона не може нічого того поміняти, але може на краще поміняти саму себе. І куди б я не пішла - моя Батьківщина, земля моя, моя мова, мій народ завжди буде зі мною.

Я дуже люблю українську мову, а щоб любити - треба знати. Даю собі слово, що буду сумлінно її вивчати, тому що вона мені як рідна мати!

Ми надто завинили перед українською мовою, нам треба її шанувати "як парость виноградної лози". Думаю, ще не пізно попросити пробачення в української мови. Вона як мати, простить своїх "заблуканих" дітей.

У сьогоднішніх тяжких буремних буднях запашна, співуча, гнучка, сповнена музики і квіткових пахощів, вона встала з колін, як піднялася й наша Україна.

Я вірю, що настане час, коли ми нарешті зрозуміємо, що живемо на величній землі - Україні, і на ній має зацвісти рідна мова - українська. Попри всі випробування й труднощі ми вистоїмо, бо ми - український народ. Недарма В.Сосюра говорив: «Українська мова - це душа народу, а український народ без мови - не народ».

«По-своєму кожна пташина співає,

По-своєму кожен народ розмовляє.

У мене й народу мого українська є мова чудова,

Своя, материнська.

По світу її, як святиню, нестиму,

Допоки живу, в чистоті берегтиму,

З Любов'ю сердечною, вірністю сина.

Ця мова для мене, як мати, єдина».

(С. Жупанин).

Віта Ліпницька, учениця 6 класу Жидачівської гімназії ім. О. Партицького.

На фото: учасники IV заключного етапу XIV Міжнародного конкурсу знавців української мови ім. П. Яцика учениця 3-А класу Журавнівського НВК «СЗШ-ліцей» Лілія Гриценя (вчитель О. Заремба), учениця 6 класу Жидачівської гімназії ім. О. Партицького Віта Ліпницька (О. Прокопів-Костик) та організатори конкурсу Михайло Ватуляк, Світлана Книшик, Любов Мельник.


Надрукувати  

Відео

Презентація нового роману Роксолани Сьоми "Світи суміжні"

Виставка народного одягу Жидачівщини

Виставка "Жидачівщина в полум’ї революції та російсько-української війни"

Народний часопис Жидачівщини "Новий Час"

81700, Львівська обл., Жидачівський район, місто Жидачів, ВУЛИЦЯ ЧАЙКОВСЬКОГО, будинок 1

Тел./факс: 032-393-14-01,

068-506-23-83

Відділ реклами: 093-240-40-56

E-mail: info@newtime.lviv.ua

Головний редактор: Андрій Данилець

Редакційна колегія: А. Данилець, О. Франків

Завідувач відділу: Оксана Франків

Відповідальний секретар: Іван Кофлик

Оглядач: Марія Татчин