Передплата друкованого видання на 2022 рік

Індекс видання: 30496

Часопис "НОВИЙ ЧАС"

Тематика: Громадсько-політичні та літературно-художні видання

Мінімальний строк передплати: 1 міс.

Передплатити

Сію, сію, посіваю, з ожеледою вітаю

Над ранок 15 січня низька температура повітря та дощ встелили на автошляхах льодову кірку, що зробила дороги району, які й так не витримують жодної критики, ще більш неприступними. Особливо для водіїв пасажирського транспорту. Так, щоб добратися на роботу чи у справах із різних кінців району до Жидачева, люди витрачали вдвічі більше часу. Якщо з Журавна, до прикладу, щоб по вщент розбитій автодорозі доїхати до райцентру, потрібно у звичний день затратити 40 хвилин, то під час ожеледиці маршрутка долала цей шлях більше години. Й доїхавши до міської автостанції, водій відмовився далі здійснювати рух. І був він такий не один. Водії не ризикували їхати в напрямку Львова доти, поки не почнеться відлига або якимось дивом на дорогах не з’явиться пісок, яким у таких випадках посипають автошляхи.

Запитання: «чому в годину пік головні дороги району не були посипані піскосумішшю?» ми адресували заступнику голови Жидачівської РДА Володимиру Пришляку. На що він відповів, що техніка райавтодору без п'ятнадцяти восьма вже працювала. Спершу, за словами В. Пришляка, було посипано головні дороги по м. Жидачеву, в напрямку Жидачів – Гніздичів, Жидачів – Ходорів, Жидачів – Новий Розділ, до Вільховецької сільської ради. Далі продовжили роботу на віддалених маршрутах: Новострілищанщини, до Молодинчого, Дев’ятник, Журавна і так далі.

Володимир Михайлович запевнив, що все під контролем. У районі заготовлено запаси піскосуміші, дизпалива, тож служба райавтодору до погодних аномалій готова. Сьогодні задіяно 4 одиниці техніки райавтодору. На запитання: «чому так пізно виїхала техніка?» В. Пришляк зауважив, що дощ почав падати лише близько сьомої ранку.

Як розповідали ті, хто добирався цього ранку до Жидачева з Ходорівщини, маршрутка неподалік дач за с. Заліски мало не з’їхала у кювет. Добиратися до райцентру довелося на таксі чи попутних машинах. І такі випадки, що створювали аварійну ситуацію, за розповідями людей, були непоодинокі.

Не надто кращою ситуація виглядала й у самому райцентрі. Бачили, що працівники комунального господарства посипали піском на хідниках та у скверах, але його сіяли надто мало. А втриматися на слизьких і не надто рівних хідниках місцями було вкрай важко, тому люди змушені були виходити на проїзну частину, ризикуючи потрапити під колеса.

Та до честі міських комунальників, вони заздалегідь подбали про те, щоб на головних роз’їздах доріг були запаси піску. Тому при потребі водії могли на спусках чи поворотах підсипати під колеса своїх авто рятівну суміш.

Аналогічною була ситуація, за словами ходорівчан, й у їхньому місті.

«Яка ситуація зберігалася впродовж дня на дорогах району?» - запитали у начальника ВДАІ у Жидачівському районі Володимира Шийки. Він повідомив, що на щастя, за цей час не було зафіксовано жодної дорожньо-транспортної пригоди.

Практично не було також звернень громадян і до лікувальних закладів. Принаймні, як нам вдалося дізнатися у хірургічному відділенні Жидачівської ЦРЛ, до них ввечері 15 січня, звернулася лише одна пацієнтка з вивихом плеча. В поліклінічному відділенні цієї лікарні повідомили, що масових звернень не було, а якщо один-два й були, то це нормальна ситуація.

Тож попри примхи погоди в районі все під контролем.

Оксана ФРАНКІВ.


Надрукувати  

Відео

Презентація нового роману Роксолани Сьоми "Світи суміжні"

Виставка народного одягу Жидачівщини

Виставка "Жидачівщина в полум’ї революції та російсько-української війни"

Народний часопис Жидачівщини "Новий Час"

81700, Львівська обл., Жидачівський район, місто Жидачів, ВУЛИЦЯ ЧАЙКОВСЬКОГО, будинок 1

Тел./факс: 032-393-14-01,

068-506-23-83

Відділ реклами: 093-240-40-56

E-mail: info@newtime.lviv.ua

Головний редактор: Андрій Данилець

Редакційна колегія: А. Данилець, О. Франків

Завідувач відділу: Оксана Франків

Відповідальний секретар: Іван Кофлик

Оглядач: Марія Татчин