Передплата друкованого видання на 2022 рік

Індекс видання: 30496

Часопис "НОВИЙ ЧАС"

Тематика: Громадсько-політичні та літературно-художні видання

Мінімальний строк передплати: 1 міс.

Передплатити

Зупинимо СНІД, поки він не зупинив нас

З 18 листопада до 16 грудня в Україні, зокрема й у Жидачівському районі, триває акція «Дізнайся про ВІЛ. Зроби тест у кабінеті «Довіри». Також 1 грудня – Міжнародний день солідарності з ВІЛ-інфікованими.

У районі за останні десять років спостерігається ріст захворювання. У 2003 році була зареєстрована одна особа носій ВІЛ-інфекції, у 2004 – 5, 2006 – 10, 2007 – 15, 2010 – 25, 2011 – 33, 2013 – 38 осіб.

Хворих на СНІД у 2009 році зареєстровано 2 осіб, у 2012 - 6, 2013 – 10 осіб.

За останній рік в Україні щодня виявляється 7 ВІЛ-інфікованих. У Львівській області на обліку перебуває понад 2 тис осіб, з них 796 постійно отримують лікування. В області впродовж року помирає 70 осіб від СНІДу. У Жидачівському районі за останні три роки виявляється від 7 до 10 ВІЛ-інфікованих.

У Жидачівській ЦРЛ відкрито кабінет «Довіри», що знаходиться у терапевтично-неврологічному корпусі, де щодня, окрім п’ятниці-неділі, можна здати кров на виявлення чи невиявлення ВІЛ-інфекції. Також тут можна отримати консультацію медиків та психолога.

Шляхи інфікування ВІЛ: інфекція передається через кров, сперму, вагінальні виділення, материнське молоко.

Як відбувається інфікування ВІЛ: при статевих контактах без використання презерватива; при використанні нестерильного медичного інструментарію під час ін’єкцій, татуювання, пірсингу тощо; при переливанні крові або її препаратів; від ВІЛ-позитивної жінки під час вагітності або пологів, а також при годуванні грудьми.

ВІЛ не передається через: побутове спілкування; потискання рук, обійми, поцілунки; кашель, нежить, піт та сльози; користування спільним посудом чи побутовими приладами; загального користування ванною чи басейном; домашніх тварин; укуси тварин та комах.

Що може зробити кожен:

Оцінити свій ризик інфікування ВІЛ. У випадку наявності ризику – пройти добровільне консультування та тестування. Поговорити з близькими та фахівцями про ВІЛ/СНІД. Адекватно (без упередження) ставитися до людей, які живуть з ВІЛ/СНІД. Не допускати дискримінації людей, що живуть з ВІЛ/СНІДОМ.

Галина ГРИЦІВ, завідувач кабінету «Довіра».


Надрукувати  

Відео

Презентація нового роману Роксолани Сьоми "Світи суміжні"

Виставка народного одягу Жидачівщини

Виставка "Жидачівщина в полум’ї революції та російсько-української війни"

Народний часопис Жидачівщини "Новий Час"

81700, Львівська обл., Жидачівський район, місто Жидачів, ВУЛИЦЯ ЧАЙКОВСЬКОГО, будинок 1

Тел./факс: 032-393-14-01,

068-506-23-83

Відділ реклами: 093-240-40-56

E-mail: info@newtime.lviv.ua

Головний редактор: Андрій Данилець

Редакційна колегія: А. Данилець, О. Франків

Завідувач відділу: Оксана Франків

Відповідальний секретар: Іван Кофлик

Оглядач: Марія Татчин