Передплата друкованого видання на 2022 рік

Індекс видання: 30496

Часопис "НОВИЙ ЧАС"

Тематика: Громадсько-політичні та літературно-художні видання

Мінімальний строк передплати: 1 міс.

Передплатити

У Корнелівці святкували День села

Село на території Облазницької сільської ради нічим не примітне, тут немає ні церкви, ні школи, ані Народного дому. Але це лише на перший погляд, і для тих, хто там ніколи не був. А от для небагатьох його мешканців – село найкраще у світі, адже тут вони народилися, тут їх родинне коріння. З любові до рідного села його мешканці відзначають і День з часу його заснування. Якщо вірити корнелівцям, то селу цьогоріч збігає 180 років. Дата досить-таки вагома в історії. А ще визначна тим, що, за переказами, село належало родині гетьмана Івана Виговського.

Святкування розпочалося із спільної молитви та освячення хрестів, що встановлені на під’їздах до села. Опісля відслужили Молебень до Матері Божої біля фігури, що встановлена селянами на її честь та прославу. Священик о. Петро, який приїжджає на свою невелику парафію із Стрийщини, виголошуючи проповідь, змусив кожного замислитись над словами, що мають у собі глибокий зміст: «Нас небагато за кількістю, але багато за вірою». Власне ця згуртованість односельчан і дає шанс невеличкому поселенню, де проживає заледве сто осіб, не зникнути цілком із адміністративної карти району, а, більше того, нагадує про те, що в Корнелівці живуть працьовиті, талановиті та щирі люди.

Шанованим гостем святкування став колектив художньої самодіяльності «Сусідки» із Нового Села. Його учасники представили цілу концертну програму, чим додали селянам гарного настрою та навернули спогади. До учасників концерту приєдналися і старожили, які співали українських народних пісень і, згадавши свої молоді роки, закрутилися у вихорі танцю. Веселилися, раділи всі від малого до старого. Гостей та односельчан організатори свята пригощали свіжовипеченим хлібом із новорічного зерна.

«Звісно, є села й значно давніші, з великою історією, однак не у всіх мешкають жителі такі дружні, сусіди - зичливі й добрі, молодь - весела й забавна, яка завжди підтримає добрі справи та цінує традиції свого села», - не без гордості в голосі розповідає про святкування у Корнелівці уродженка села Ольга Мартич.

У Корнелівці відзначають уродини села вже другий рік і сподіваються, що так буде й надалі. Адже такі свята нагадують односельчанам про те, що гуртом добре не лише веселитися, а й працювати, робити з дня у день своє невеличке село ошатним та гарним.

Оксана ФРАНКІВ.


Надрукувати  

Відео

Презентація нового роману Роксолани Сьоми "Світи суміжні"

Виставка народного одягу Жидачівщини

Виставка "Жидачівщина в полум’ї революції та російсько-української війни"

Народний часопис Жидачівщини "Новий Час"

81700, Львівська обл., Жидачівський район, місто Жидачів, ВУЛИЦЯ ЧАЙКОВСЬКОГО, будинок 1

Тел./факс: 032-393-14-01,

068-506-23-83

Відділ реклами: 093-240-40-56

E-mail: info@newtime.lviv.ua

Головний редактор: Андрій Данилець

Редакційна колегія: А. Данилець, О. Франків

Завідувач відділу: Оксана Франків

Відповідальний секретар: Іван Кофлик

Оглядач: Марія Татчин