Передплата друкованого видання на 2022 рік

Індекс видання: 30496

Часопис "НОВИЙ ЧАС"

Тематика: Громадсько-політичні та літературно-художні видання

Мінімальний строк передплати: 1 міс.

Передплатити

Свою роботу презентували вчителі-словесники Лисківської школи

9 жовтня вчителі української мови і літератури Лисківської ЗОШ І-ІІІ ст. провели виїзний семінар-практикум. Його учасники, а це вчителі української мови і літератури, світової літератури та художньої культури Журавнівського освітнього округу спільно з методистом РМК Н. Кулик, ознайомились з роботою колег, отримали краєзнавчі матеріали для використання при проведенні уроків та побували в музеї-садибі Маркіяна Шашкевича.

Кожен семінар – це своєрідний пошук чогось нового, нестандартного, повчального. Тому нам дуже хотілося, щоб такий виїзний семінар збагатив учителів новими враженнями від побаченого й почутого. Добре розуміємо, що уроки української мови і літератури, світової літератури та художньої культури мають не тільки освітнє, але й виховне значення. Тому у роботі ставимо перед собою конкретну мету – сформувати гармонійно розвинену, освічену, соціально активну і свідому молоду людину, котрій були б притаманні почуття громадянської відповідальності, високі духовні якості, котра була б носієм кращих надбань національної та світової культур.

Надзвичайно важливу роль відводимо краєзнавчому матеріалу. На уроках рідної мови практикуємо різні види робіт: диктанти, перекази, творчі роботи, складання діалогів, вправи аналітичного та соціально-культурного спрямування. У цьому напрямку неоціненну допомогу нам при проведенні уроків надає збірник переказів на краєзнавчому матеріалі для 5-11 класів, упорядкований О.М. Прокопів та М.С. Костиком.

Використання краєзнавчого матеріалу є великим скарбом при проведенні уроків літератури рідного краю. У кабінеті української мови та літератури нашої школи знаходиться краєзнавчий куток, де всі бажаючі можуть прилучитися до цілющого джерела багатющої криниці творчої спадщини наших земляків Юлії Пітиляк, Анни Куки, Галини Шевчук, Семена Брухаля, Наталії Тріщ, Мар’яни Рудакевич.

Організована нами дослідницька робота сприяє тому, що учні цікавляться подіями, описаними авторами в поезіях, деякі з них залюбки вивчають їх напам’ять. Крім такої роботи, практикуємо творчі пошуки дітей із застосуванням інтерактивних методів навчання.

Програмові уроки української літератури теж не обходяться без краєзнавчого матеріалу. П’ятикласники залюбки записують легенди, пов’язані з рідним селом. На допомогу їм приходить збірка, упорядкована випускницею нашої школи Галиною Шевчук. Крім цієї добірки легенд, у творчому доробку нашої землячки є цикл книжечок для дітей. Також учні упорядковують пісні своєї родини, весільних церемоній, історичної тематики. Використання краєзнавчого матеріалу поширюємо і в позакласній та позашкільній роботі. Під час канікул пропонуємо учням записувати від старших людей елементи обрядовості, звичаїв та традицій, у вихідні дні відвідувати історичні пам’ятки – собори, монастирі, церкву, також здійснювати екскурсії до історичних музеїв. Вважаємо, що такі заходи формуватимуть у дітей почуття глибокої поваги до свого народу, його культурних надбань.

Про мистецькі цінності та їх значення у збагаченні емоційно-естетичного досвіду учнів повідомила методист РМК Н. Кулик.

Наша земля завжди була не тільки предметом опису, а й стала об’єктом захоплення, а іноді й поклоніння видатних митців світу. На щастя, літературна творчість геніїв залишається не тільки на скрижалях людської пам’яті, але і в камені, скульптурах, барельєфах, архітектурних спорудах. Саме завдяки сприянню нашої колеги, викладача української мови і літератури Олеського ліцею Галини Застрижної ми мали нагоду відвідати музей-садибу Маркіяна Шашкевича, за що висловлюємо їй теплі слова вдячності.

З трепетом слухали присутні розповідь екскурсовода про дитячі роки Маркіяна, проведені в рідному селі, про його захоплення, роки навчання та поневірянь після відчислення із семінарії. Стискалися серця екскурсантів, коли слухали розповідь про гнів батька на сина, про те, що він так і не пробачив Маркіяна до самої смерті. На власні очі змогли побачити пожовклі листочки, списані рукою Шашкевича, і камертон, який належав йому. І хоча, звичайно, життя і творчість будителя Галичини добре відома вчителям-словесникам, але в музеї-садибі вони змогли почерпнути для себе ще багато нового й цікавого, щоб потім використати у роботі з дітьми. Вразив усіх учасників семінару і столітній дуб як німий свідок дитячих та юнацьких літ Маркіяна.

Залишивши слова подяки у книзі відгуків і сфотографувавшись біля погруддя Маркіяна Шашкевича, ми відправились до Олеського замку. Його кам’яні мури, як орлине гніздо, видніються на вершині горба. В історії цієї фортеці переплелися події героїчної минувшини трьох народів - українського, литовського та польського. У музеї зібрано сотні унікальних творів живопису, скульптури, прикладного мистецтва Х-ХІХ ст.

Втомлені, але збагачені новими знаннями і враженнями, повернулися вчителі з поїздки, щоб згодом усім побаченим і почутим поділитися зі своїми вихованцями.

Вчителі-словесники Лисківської ЗОШ І-ІІІ ст.


Надрукувати  

Відео

Презентація нового роману Роксолани Сьоми "Світи суміжні"

Виставка народного одягу Жидачівщини

Виставка "Жидачівщина в полум’ї революції та російсько-української війни"

Народний часопис Жидачівщини "Новий Час"

81700, Львівська обл., Жидачівський район, місто Жидачів, ВУЛИЦЯ ЧАЙКОВСЬКОГО, будинок 1

Тел./факс: 032-393-14-01,

068-506-23-83

Відділ реклами: 093-240-40-56

E-mail: info@newtime.lviv.ua

Головний редактор: Андрій Данилець

Редакційна колегія: А. Данилець, О. Франків

Завідувач відділу: Оксана Франків

Відповідальний секретар: Іван Кофлик

Оглядач: Марія Татчин