Осінній фестиваль «Пісні нашого краю»

Спонтанна ідея переросла в чудовий захід, який об’єднав та згуртував творчі колективи різних громад.

20 жовтня у с. Баківцях з ініціативи сільського голови Ігоря Лалака за підтримки колективів бібліотек, Народних домів та сільської ради відбувся осінній фестиваль «Пісні нашого краю». На запрошення організаторів на святковий концерт завітали творчі колективи із Новострілищанської, Грусятицької, Отиневицької та Соколівської сільських рад.

 

Здавалося б, громади сусідують між собою, але причин, щоб зустрітися, щоб поєднати спільні здобутки, розділити негаразди, не так вже й багато. Але що краще за українську пісню може єднати людські характери? Святково прибрана дарами осені сцена стала тим місцем зустрічі, стала тою творчою майстернею, в якій аматорські колективи змогли продемонструвати свої таланти, здібності та перейняти досвід один одного.

Свої програми на розсуд глядачів продемонстрували ансамблі Народних домів Нових Стрілищ (директор Ганна Пілющак), с. Дуліб (Галина Орлик), с. Ходорківців (Ганна Палажій) та хор с. Грусятич (директор Марія Афтаназів, художній керівник Ольга Кресан). Родзинкою концерту став виступ хору Баковецької сільської ради «Барвінок», який після короткої перерви знову заспівав на повен голос. Гуртують селян до співу, до популяризації української пісні його незмінні керівники – подружжя Іван та Наталя Герчаківські.

Як зізнався сільський голова, організовуючи святковий концерт, він мав приховану мету – підтримати місцевий хор. Зараз у ньому співають близько двадцяти талановитих учасників, а в селах, ще багато співочих, творчих людей, яких треба заохотити, підтримати. Особливо сьогодні молодь потребує доброго слова, уваги, адже через кілька років вона стане рушієм розвитку як культурного, так економічного у своїх селах.

Недільний концерт став чудовою нагодою і для голів місцевого самоврядування зустрітися у неофіційній, невимушеній обстановці, поспілкуватися, обмінятися планами на майбутнє. Разом із своїми колективами приїхали до Баковець сільські голови з Соколівки – Софія Ткач та Грусятич – Олег Гавінський.

Привітати громаду аматорів сцени та сільських голів прибув і депутат Львівської обласної ради Андрій Кіт.

Захід вдався на славу завдяки вмілій організації директорів Народних домів Ольги Цуприк із с. Трибоківців, Богдани Бурди із с. Репехова, Ростислава Шлияна із с. Квітневого, Галини Павлів із с. Баковець, а також завідувачів бібліотек Олександри Палій із с. Баковець, Зеновії Кудельської із с. Трибоківців та Ольги Коровець із с. Квітневого. Сільський голова також вдячний і колективу сільської ради за допомогу в організації.

Концерт відбувся у приміщенні, в якому з наступного року має розпочати свою роботу Баковецька школа.

Оксана ФРАНКІВ.

Надрукувати