Передплата друкованого видання на 2021 рік

Індекс видання: 30496

Часопис "НОВИЙ ЧАС"

Тематика: Громадсько-політичні та літературно-художні видання

Мінімальний строк передплати: 1 міс.

Передплатити

Трьох учасників акції протесту в Ходорові оштрафовано

Не встигли вщухнути перші емоції після проведення акції протесту ходорівчан проти незадовільного стану дороги державного значення Стрий-Тернопіль-Кіровоград-Знам’янка, як вже наступного дня поширились чутки, що на протестувальників складено протоколи про адміністративні порушення та виписано штрафи.

У п’ятницю, 12 липня, акція, нагадаємо, відбулась, днем раніше, 11 липня, із відділення ДАІ Жидачівського РВ у Львівській області зателефонували до керівника ГО «Ідея і чин» Романа Сметанського, який подавав заявку на акцію протесту, запросивши його до відділення. Зіславшись на справи, голова громадської організації попросив перенести зустріч на понеділок.

У понеділок журналіст «Нового часу» та керівник громадської організації прийшли у райвідділ міліції. Та не змогли зустрітись із начальником відділення ДАІ, оскільки його не було на місці. Телефоном же В. Шийка повідомив Р. Сметанського, що потреби в зустрічі вже немає, і підтвердив, що справді на учасників акції складено адміністративні протоколи та виписано постанови про притягнення до адміністративної відповідальності у вигляді штрафу в розмірі 51 грн за порушення пункту 4.14 Правил дорожнього руху.

Голова громадської організації тоді запитав, чи можуть люди оскаржити постанови, на що начальник відділу ДАІ повідомив, що на це вони мають повне право.

Оскільки районом почали ширитись чутки, що начебто таких штрафів виписано вісімнадцятьом учасникам акції протесту, ми в середу, 17 липня, зателефонували до начальника ДАІ для підтвердження чи спростування такої інформації. У телефонній розмові В. Шийка зазначив, що це не відповідає дійсності, а якщо потрібна офіційна інформація, то попросив надіслати запит. Що ми і зробили.

Інформація від відділу ДАІ Жидачівського РВ ГУ МВСУ у Львівській області надійшла оперативно. Подаємо її повністю: «На ваш запит від 17.07.2013 року повідомляємо про те, що за порушення пункту 4.14 «г» Правил дорожнього руху, яке мало місце 11.07.2013 року на автодорозі Стрий-Тернопіль-Кіровоград-Знам’янка 34 км+900 м, було встановлено та складено адміністративні протоколи за ст. 127 ч. 1 КУпАП, а також винесено постанови та притягнено до адміністративної відповідальності у вигляді штрафу в сумі 51 (п’ятдесят одна гривня) відносно трьох громадян».

Запитала, чому саме трьох осіб оштрафовано, чи були вони повідомлені про складення на них протоколів і чи згідні вони з інкримінованими їм порушеннями. На перше так і відповіді не отримала, а щодо ознайомлення із протоколами, то начальник ВДАІ запевнив, що люди ознайомлені та згідні із винесеними проти них порушеннями, про що є відповідна відмітка. Як доказ, начальник показав складені на трьох осіб протоколи.

На запитання, чому такі протоколи не були виписані безпосередньо 11 липня під час акції протесту на місці порушення, В. Шийка, зазначив, що до моменту встановлення осіб порушників вони не могли цього зробити.

Отже, згідно з відповіддю ВДАІ на наш запит, трьом учасникам акції протесту в Ходорові 11 липня висувається порушення Правил дорожнього руху, зокрема обов'язків і прав пішоходів пункт 4.14 підпункт «г», де пішоходам забороняється: переходити проїзну частину поза пішохідним переходом, якщо є розділювальна смуга або дорога має чотири і більше смуг для руху в обох напрямках, а також у місцях, де встановлено огородження.

Що ж до обіцяного владою та Службою автомобільних доріг ремонту зазначеної дороги, то він помалу, але ведеться. Ремонтні роботи розпочались саме перед акцією протесту, ввечері 10 липня. Станом на 18 липня зрізати верхній шар пошкодженого асфальтного покриття автодороги вже почали в районі колишнього базару. З боку ходорівського ставу, за попередньою інформацією, вже почали накладати асфальт.

Оксана ФРАНКІВ.


Надрукувати  

Відео

Презентація нового роману Роксолани Сьоми "Світи суміжні"

Виставка народного одягу Жидачівщини

Виставка "Жидачівщина в полум’ї революції та російсько-української війни"

Народний часопис Жидачівщини "Новий Час"

81700, Львівська обл., Жидачівський район, місто Жидачів, ВУЛИЦЯ ЧАЙКОВСЬКОГО, будинок 1

Тел./факс: 032-393-14-01,

068-506-23-83

Відділ реклами: 093-240-40-56

E-mail: info@newtime.lviv.ua

Головний редактор: Андрій Данилець

Редакційна колегія: А. Данилець, О. Франків

Завідувач відділу: Оксана Франків

Відповідальний секретар: Іван Кофлик

Оглядач: Марія Татчин