Передплата друкованого видання на 2022 рік

Індекс видання: 30496

Часопис "НОВИЙ ЧАС"

Тематика: Громадсько-політичні та літературно-художні видання

Мінімальний строк передплати: 1 міс.

Передплатити

На дорозі біля церкви революція іде…

11 липня у Ходорові невдоволені катастрофічним станом дороги понад півсотні жителів міста вийшли на мирну акцію протесту. Акція, організована громадською організацією «Ідея і чин», як і планувалося, розпочалася з 10 години. Хоча днями перед цим керівника цієї громадської організації Романа Сметанського представники правоохоронних органів намагалися переконати, що не потрібно вдаватися до таких крайніх методів, що варто шукати шляхи компромісу й порозуміння, не порушувати правил дорожнього руху та не провокувати порушень громадського порядку. Це було у вівторок, а вже в середу до Ходорова приїхав заступник начальника Служби автомобільних доріг у Львівській області, близько 16 години того ж дня прибула й дорожня техніка і почала ремонтні роботи на автодорозі державного значення, що проходить через центр м. Ходорова. Фрезерувальна техніка облавтодору розпочала з ділянки поблизу ходорівського ставу. З понеділка обіцяли привезти асфальт та продовжити ремонт дороги.

 

Попри такі випереджувальні заходи запланована мирна акція протесту таки відбулася. Люди вийшли на пішохідний перехід і без перерви ходили по ньому, висловлюючи своє обурення таким ставленням влади до ремонту головних автомагістралей. Впродовж години не пропускали автомобілів ні в один, ні в інший напрямок, за винятком карети швидкої та при крайній потребі. Рух автомобілів та дотримання правил дорожнього руху під час акції контролювали працівники Державної автоінспекції.

 

Через погану дорогу, по якій в день проїжджають сотні автомобілів, від постійної вібрації почалося руйнування будинків. Про це журналістам провідних українських телеканалів розповів у коментарі міський голова Олег Коцовський. Він також зазначив, що розуміє й підтримує обурення людей, що як представник влади неодноразово надсилав листи в обласні інстанції щодо ремонту дороги.

На акцію, щоб підтримати жителів міста, приїхав і народний депутат України Олег Канівець, який теж неодноразово звертався з приводу ремонту дороги до Служби автомобільних доріг. 4 липня він направив звернення на ім’я прем’єр-міністра України Миколи Азарова щодо ремонту дороги державного значення Стрий-Тернопіль-Кіровоград-Знам’янка. Також зареєстрував законопроекти про розмежування дороги загального користування державного і місцевого значення, щоб таким чином дати можливість місцевій владі за кошти, які виділяються на комунальні дороги, проводити ремонт. Іншим законопроектом запропонував внести зміни до бюджетного кодексу, де ввести субвенції на ремонт та обслуговування цих доріг не менше 35%. Тоді ми будемо знати замовників та виконавців ремонту доріг.

Такі приклади протестних акцій як в Ходорові ще будуть по всій Україні, якщо ситуація не зміниться, висловив переконання народний депутат.

Після близько годинної акції міський голова Олег Коцовський попросив людей, оскільки Служба автомобільних доріг все ж почали ремонтні роботи, та зважаючи на запевнення посадовців, що дорогу буде відремонтовано, припинити акцію протесту. В разі, якщо обіцянки не будуть виконані, він сам долучиться до протестів. Якщо слова не дотримають, то акція буде безстроковою, пообіцяли зі свого боку громадські активісти.

Рух автомобілів на зазначеній дорозі було відновлено. Як відзначив начальник Жидачівського РВ ГУМВСУ у Львівській області Андрій Мархонь, під час акції правопорушень порядку не було зафіксовано.

Щоправда, під завісу акції у спалахнула словесна перепалка між народним депутатом та міським головою.

Після акції, повертаючись до райцентру, бачила, як на аварійний міст поблизу с. Залісок вже висипали машину суміші асфальту та гравію.

Оксана ФРАНКІВ.


Надрукувати  

Відео

Презентація нового роману Роксолани Сьоми "Світи суміжні"

Виставка народного одягу Жидачівщини

Виставка "Жидачівщина в полум’ї революції та російсько-української війни"

Народний часопис Жидачівщини "Новий Час"

81700, Львівська обл., Жидачівський район, місто Жидачів, ВУЛИЦЯ ЧАЙКОВСЬКОГО, будинок 1

Тел./факс: 032-393-14-01,

068-506-23-83

Відділ реклами: 093-240-40-56

E-mail: info@newtime.lviv.ua

Головний редактор: Андрій Данилець

Редакційна колегія: А. Данилець, О. Франків

Завідувач відділу: Оксана Франків

Відповідальний секретар: Іван Кофлик

Оглядач: Марія Татчин