Передплата друкованого видання на 2022 рік

Індекс видання: 30496

Часопис "НОВИЙ ЧАС"

Тематика: Громадсько-політичні та літературно-художні видання

Мінімальний строк передплати: 1 міс.

Передплатити

Випускниця Журавнівського НВК Ірина Рожко отримала відзнаку Малої академії наук України

24 травня пролунав останній дзвінок для 54 випускників Журавнівського НВК «СЗШ-ліцей».

Негода, проливний дощ не змогли зіпсувати шкільного свята. В урочистій атмосфері дирекція школи вітала учнів із закінченням навчання. Впродовж 2012-2013 навчального року в Журавнівському НВК «СЗШ-ліцей» навчалося 219 учнів. Найсумліннішим із них директор Володимир Цукорник вручав грамоти успішності, подяки.

 

Дирекції школи є чим пишатися, адже щороку завдяки старанності учнів навчально-виховний комплекс здобуває вагомі результати, поліпшуючи свій навчальний потенціал. Учні Журавнівського НВК «СЗШ-ліцей» цього навчального року, як і попередніх років, є постійними учасниками конкурсів різних рівнів. Зокрема цьогоріч у III Міжнародному конкурсі з української мови та літератури ім. П. Яцика перше місце виборов учень 6 класу Остап Гарбарук (вчитель Л. Дмитришин), II місця – учениця 4-Б класу Яна Савка (вчитель О. Швадяк), учениця 8 класу Христина Ковалишин (вчитель М. Баран), III місця – учень 3-Б Богдан Татарин (вчитель З. Олійник) та учениця 11-Б Оксана Магаль (вчитель М. Баран). У III Міжнародному мовно-літературному конкурсі ім. Т. Шевченка II місце виборов згаданий вже Остап Гарбарук.

 

Також учні навчально-виховного комплексу є призерами районних предметних олімпіад із української мови та літератури, англійської мови, математики, християнської етики, трудового навчання, біології, інформаційних технологій, фізики, географії, хімії, історії, астрономії, основ економіки та екології. За свої успіхи діти отримали подяки та грамоти, а за досягнення своїх учнів подяки одержали також і їхні педагоги за добру науку.

Науковцями не народжуються, ними стають. І це доводять юні обдарування Журавнівського НВК «СЗШ-ліцей», які вже із шкільної лави пробують себе в науці. Так, учениця 10 класу Анна Павлюк за дослідження у царині зоології виборола III місце у фінальному етапі Всеукраїнського конкурсу досягнень юних зоологів і тваринників. Робота Ані мала назву «Булавоносні метелики околиць смт. Журавна та їх роль у запиленні деяких рослин». Як розповіла дівчинка, об’єктом її дослідження стали деякі види денних метеликів (усіх різновидів 39), зокрема найпоширеніші білан капустяний, лимонниця, адмірал, два види червонокнижних метеликів – мнемозина та махаон. Анна вела спостереження, фотографувала метеликів, збирала біологічну колекцію, відстежувала динаміку запилення лікарської рослини – первоцвіту весняного. Проект тривав минулого року з травня по серпень. Своїми успіхами Аня завдячує науковому керівнику та своєму учителю Руслані Пітулі, яка порадила їй спробувати себе в науковій роботі, записавшись у національний еколого-натуралістичний центр учнівської молоді.

Із участі в екологічному конкурсі розпочала свої кроки в науці учениця 11 класу Ірина Рожко. Дівчина за порадою свого вчителя з біології Оксани Цукорник взяла участь у районній олімпіаді з екології, де здобула I місце, згодом стала призером обласної олімпіади й на запрошення Малої академії наук учнівської молоді продовжила свою роботу вже як учень-член академії наук.

Її робота має неабияке значення для кожної людини, кожного мешканця району, адже дівчина досліджувала дефіцит йоду в навколишньому середовищі та наслідки його впливу на організм людини. Така серйозна робота виконана ученицею Журавнівського НВК «ЗСШ-ліцей» була високо оцінена – вона стала переможницею III етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук України відділення хімії та біології.

Як зауважила Ірина Рожко, тема йододефіциту її зацікавила, оскільки сьогодні вона є надзвичайно актуальною. За останніми даними ЮНІСЕФ, внаслідок йододефіциту Україна втрачає близько 40 тис немовлят, а якщо додати викликані йододефіцитом онкологічні захворювання, інфаркти, інсульти, то реальні людські втрати від дефіциту йоду можна порівняти до великих епідемій або світових війн, стверджує юний науковець. Тому своєю науково-дослідницькою роботою Ірина Рожко поставила собі за мету з’ясувати вплив нестачі йоду в навколишньому середовищі та дослідження йододефіцитних захворювань школярів Журавнівського НВК «СЗШ-ліцей».

На основі проведених досліджень Ірина розробила рекомендації із профілактики йододефіциту, зібравши та видавши їх у брошурі. Дівчина вважає, що цілеспрямована просвітницька робота у цій сфері підвищить рівень обізнаності учнів із проблемами йододефіциту. Також просвітницька робота є важливим етапом профілактики захворювань щитоподібної залози.

Уже тепер випускниця Ірина Рожко планує продовжити розпочату роботу, вивчати наслідки йододефіциту на організм людини. Адже вона планує стати медиком, зокрема її цікавить ендокринологія. За свою науково-дослідницьку роботу випускниця Малої академії наук учнівської молоді отримає додаткові заслужені 40 балів до незалежного зовнішнього оцінювання.

Тож зичимо успіху в навчанні талановитим учням. Абітурієнтам ж бажаємо вступити в омріяні вузи та своїми новими науковими напрацюваннями збагачувати українську науку.

Оксана ФРАНКІВ.


Надрукувати  

Відео

Презентація нового роману Роксолани Сьоми "Світи суміжні"

Виставка народного одягу Жидачівщини

Виставка "Жидачівщина в полум’ї революції та російсько-української війни"

Народний часопис Жидачівщини "Новий Час"

81700, Львівська обл., Жидачівський район, місто Жидачів, ВУЛИЦЯ ЧАЙКОВСЬКОГО, будинок 1

Тел./факс: 032-393-14-01,

068-506-23-83

Відділ реклами: 093-240-40-56

E-mail: info@newtime.lviv.ua

Головний редактор: Андрій Данилець

Редакційна колегія: А. Данилець, О. Франків

Завідувач відділу: Оксана Франків

Відповідальний секретар: Іван Кофлик

Оглядач: Марія Татчин