Передплата друкованого видання на 2022 рік

Індекс видання: 30496

Часопис "НОВИЙ ЧАС"

Тематика: Громадсько-політичні та літературно-художні видання

Мінімальний строк передплати: 1 міс.

Передплатити

Обирай професію із Жидачівським професійним ліцеєм

Сучасний ринок праці диктує свої умови. І як не крути, а потреба у висококваліфікованих працівниках є. Особливо цінуються ті, які свої знання вміють впевнено застосовувати на практиці, а ще більше вміють адаптуватись до швидких суспільних та економічних змін, бути фахівцем широкомислячим та багатознаючим.

60-літній стаж у наданні професійно-технічної освіти дає право Жидачівському професійному ліцею гордитися своїми випускниками, їх майстерністю і досягненнями. Вони демонструють свої знання і вміння під час навчання у конкурсах та олімпіадах, а опісля стають фахівцями своєї справи.

От тільки недавно, у березні, юні ліцеїсти взяли участь у ІІ етапі Всеукраїнського конкурсу фахової майстерності серед учнів професійно-технічних навчальних закладів Львівської області з професії «офіціант».У конкурсі, який проводився у два етапи (теоретичний та практичний), брали участь найкращі, найталановитіші представники навчальних закладів Львівщини.

Теоретичний етап полягав у перевірці професійно-теоретичних знань та вимагав виконання тестових завдань. Під час практичного етапу кожен учасник складав 10 серветок різними способами, показуючи свою майстерність, розливав напої і проходив з тацею на задану відстань, демонструючи артистизм, вміння граційно рухатися та ін.

Впевнено себе почували на конкурсі і відзначені серед кращих студентки з Жидачівщини Анна Дейнека та Василинка Михайловська. У ліцеї вони здобувають професію «офіціант, бармен, кухар». Аня вступила до ліцею уже працюючи у комплексі «Меркурій». Вона зрозуміла, що знання, особливо коли ти прагнеш працювати у сфері обслуговування, мають велике значення. Це колись їй здавалось дивним, що можна бармена вчити 1,5 року . А сьогодні вона розуміє, як багато потрібно знати. Випускники цієї професії є затребуваними, розповідають наставниці дівчат Оксана Годована та Марія Волицька. Карта працевлаштування обіймає всю Україну. Ще важливо те, що практика у студентів є платною, бо їх із задоволенням беруть працедавці. У минулі роки практикувались навіть у закладах біля Чорного моря. Змогли одночасно і відпочити й досвіду набратись.

Навчальний професійний заклад славиться не тільки своїми вихованцями, тут згуртувався авторитетний, професійний колектив однодумців, які дбають про підготовку висококваліфікованих спеціалістів, виховують власним прикладом у молодого покоління любов до обраної професії.

Перебуваючи в гостях, я поспілкувалася із викладачем правил дорожнього руху Ярославом Олексійовичем Назаром та його вихованцями у кабінеті, який обладнаний руками викладача та його учнів. На черзі у вчителя ще методичні кабінети будови автомобіля та спец технології, які він вже почав оформляти, щоб створити всі умови для самостійної, індивідуальної роботи.

Не вчитись у такому кабінеті неможливо. Бо все у ньому продумано так, щоб ліцеїсти не витрачали жодної хвилини дарма. На стінах - наочні схеми, плакати із дорожніми правилами, комп’ютери, телевізор, макет-тренажер – все, що необхідно для освоєння дисципліни. Саме йшла пара у слюсарів з ремонту автомобілів. Вивчають правила дорожнього руху, бо, крім основної спеціальності, здобудуть ще й суміжну, щоб отримати посвідчення водія категорії В, С. Про викладача говорять: «не такий, як усі, особливий». Дисципліна і порядок у нього на першому місці. Це зразу впадає в очі. Тут все на своїх місцях: і наочний матеріал, і підручники, все поскладано акуратно. Групи в основному із хлопців, тож вони на дисципліну не жаліються, навпаки, такий підхід вчителя допомагає їм в освоєнні матеріалу, а відповідно і при здачі екзамену.

Крім професійного виховання, Ярослав Олексійович велику увагу приділяє і духовному збагаченню вихованців. У кабінеті є духовний куток. Стіни коридору оформлені світлинами вчителя про красу і особливість Жидачівщини та висловлюваннями відомих людей. А ще приємно було побачити стенд із вирізками народного часопису «Новий час».

Пан Ярослав не марнує ні хвилини. Дружина вже привикла, що робочий день його може тривати і до 10 години. Ідей у творчого педагога багато. А втілюючи їх, він вкладає не тільки працю, душу, а й свої заощадження. Цікавлячись філософією, психологією та біоенергетикою, він вміє виконувати зварювальні, столярні та слюсарні роботи. Кована етажерка, стенди, наочні матеріали у кабінеті - це все справа його рук. Мало хто знає, що він займається ще й бджільництвом. Сам він асоціює себе з паровозом, який рухається на підйомі із поворотом праворуч. На запитання, як такій неординарній людині працюється в колективі, відповів, що бувало всяке, але однодумці завжди є. Стреси він не допускає, бо у серці має бути любов. Любов до Бога. А творчим людям завжди було важко. А ще вважає, що у нас прихований український психологічний геноцид, коли бездари нищать творчих людей. Легкий у спілкуванні, оптиміст по натурі, Ярослав Олексійович вміє радіти успіху і вчить цьому своїх вихованців. У нього є на такий випадок навіть своя методична розробка «Час радіти успіху». Досягнення педагога неодноразово відзначалися грамотами та іншими нагородами. А за більш ніж 20-літній стаж у профтехосвіті власним прикладом і своїми професійними досягненнями він виховав не одне покоління.

Ольга Баран.


Надрукувати  

Відео

Презентація нового роману Роксолани Сьоми "Світи суміжні"

Виставка народного одягу Жидачівщини

Виставка "Жидачівщина в полум’ї революції та російсько-української війни"

Народний часопис Жидачівщини "Новий Час"

81700, Львівська обл., Жидачівський район, місто Жидачів, ВУЛИЦЯ ЧАЙКОВСЬКОГО, будинок 1

Тел./факс: 032-393-14-01,

068-506-23-83

Відділ реклами: 093-240-40-56

E-mail: info@newtime.lviv.ua

Головний редактор: Андрій Данилець

Редакційна колегія: А. Данилець, О. Франків

Завідувач відділу: Оксана Франків

Відповідальний секретар: Іван Кофлик

Оглядач: Марія Татчин