Передплата друкованого видання на 2021 рік

Індекс видання: 30496

Часопис "НОВИЙ ЧАС"

Тематика: Громадсько-політичні та літературно-художні видання

Мінімальний строк передплати: 1 міс.

Передплатити

Майстер-клас від польських та київських хірургів

23 березня на базі Жидачівської ЦРЛ за участю президента Європейської асоціації герніологів (герніологія – розділ хірургії, присвячений лікуванню зовнішніх гриж живота) Метуша Патковського, президента Української асоціації герніологів Ярослава Фелештинського, фахівців у галузі охорони здоров’я України та хірургів низки європейських країн відбулася міжнародна науково-практична конференція «Сучасні технології в герніології».

 

У рамках проведення конференції фахівці здійснили кілька хірургічних операцій. ''Не важливо, що спричиняє хворобу, важливо, що її усуває''. Ці слова відомого грецького філософа А. Цельса стали девізом медицини сьогодення.

Грижі є одним з найбільш поширених хірургічних захворювань у світі. Вони займають друге місце у хірургії після апендектомії за частотою виконання операцій.

Ось що каже завідуючий відділенням хірургії Жидачівської ЦРЛ Володимир Лагошняк: ''Для нас цей майстер-клас має величезне значення. Співпраця з передовими європейськими та київськими хірургами дає змогу ввести ряд інновацій у роботу наших лікарів, поліпшити діагностику різних патологій та удосконалити існуючі стандарти роботи, оновити теоретичну базу й підвищити оперативну активність лікарні». Проводили майстер-клас професор Матеуш Сметанський – один із найкращих у світі фахівців своєї галузі, Я. Фелештинський – д. м. н., професор, завідувач кафедри хірургії та проктології Національної медичної академії післядипломної освіти ім. П. Шупика, Л. Білянський – заслужений лікар України, д. м. н, професор, лікар-хірург, головний науковий співробітник Національного інституту хірургії та трансплантології ім. О. Шалімова. Асистентами були хірурги, анестезіологи, медичний персонал Жидачівської лікарні. В операціях були задіяні також лікарі-хірурги нашого відділення Володимир Олексовський та Ярослав Бориc.

З ініціативи В. Олексовського проводилася онлайн-трансляція з двох операційних залів, це дало змогу делегації спостерігати за перебігом операцій, обговорювати дії хірургів.

Під час майстер-класу використовувалися нові методи і техніки, зокрема лапароскопічний метод втручання через невеличкі 5-10-мм проколи, які є менш травматичними, тож людина легше одужує і швидше повертається до звичного ритму життя.

Хірург Ярослав Борис поділився враженнями після спільно проведеної операції з професором Я. Фелештинським:

«Пацієнтка була прооперована з приводу пупкової кили (вентральної), це була складна операція, але вона пройшла без ускладнень, тривала відносно недовго, і мене справді вразила майстерність мого колеги. Жінка добре перенесла операцію, через кілька годин після втручання вона та інші прооперовані вже могли ходити та отримувати харчування. Майстер-клас справді перевищив будь-які наші очікування, ми раді знайомству з світовими світилами медицини та сподіваємося продовжити співпрацю з ними».

Під час дружньої вечері господарі подякували за проведену роботу, а гості - за хорошу підготовку практичної частини конференції та висловили сподівання, що такого роду захід проводився у нас не востаннє, він стане початком постійної співпраці.

Володимир Олексовський, лікар-хірург Жидачівської ЦРЛ.


Надрукувати  

Відео

Презентація нового роману Роксолани Сьоми "Світи суміжні"

Виставка народного одягу Жидачівщини

Виставка "Жидачівщина в полум’ї революції та російсько-української війни"