Передплата друкованого видання на 2022 рік

Індекс видання: 30496

Часопис "НОВИЙ ЧАС"

Тематика: Громадсько-політичні та літературно-художні видання

Мінімальний строк передплати: 1 міс.

Передплатити

«Зупиніть туберкульоз, поки я живий…

Саме під таким гаслом у Жидачівський РДА відбулося спільне засідання координаційної ради з питань протидії туберкульозу, ВІЛ/СНІДу, наркоманії та іншим соціально небезпечним залежностям під головуванням заступника голови РДА Олега Кизими та круглого столу з нагоди Всесвітнього та Всеукраїнського дня боротьби з туберкульозом. На заході розглядались питання стану організації протитуберкульозної роботи у Жидачівському районі та її ефективність, пропозиції щодо зниження рівня захворюваності на туберкульоз та особливо смертності від нього. Модератором круглого столу виступив головний лікар району Федір Довбняк.

Проблеми, порушені на круглому столі, вкрай важливі. І хоч, як зазначив головний лікар ЖЦРЛ, рівень захворювання населення району на туберкульоз від часу піку у 2005 році (109,6 з розрахунку на 100 тис. населення) суттєво знизився і за 2012 рік становить 66,9 - епідемія триває. У деяких територіальних громадах показник захворюваності є за межею епідемпорогу у два і більше разів. До таких можна віднести Ходорівську, Новострілищанську, Сидорівську, Чертізьку, Млиниську, Вибранівську, Облазницьку, Загірочківську, Рудянську, Бережницька сільські ради. Разом у них проживає більше 20 тисяч чоловік. Переважно хворіють у сільській місцевості та чоловіки працездатного віку. Все ще високим є показник смертності - 33,53 випадки на 100 тисяч населення (в Африці трохи більше 30). Такий рівень пояснюється діагностуванням хвороби у вкрай запущеному стані.

При обговоренні виявилося, що проблеми залишаються ті ж самі, що й в попередні роки: відсутність у районі пунктів дослідження мокротиння, немає пересувного флюорографа, не налагоджена процедура контролю за проведенням обов’язкових профілактичних оглядів у ситуації епідемії всього населення, особливо тих категорій, робота яких безпосередньо пов’язана із обслуговуванням громадян, а також осіб, які повернулися з місць позбавлення волі, які є малозабезпеченими, непрацевлаштованими, зловживають алкоголем. Хоч все-таки відмінність є, а полягає вона у тому що в наявності туберкулін є (діагностичний препарат, що застосовується для виявлення алергічної реакції в осіб, інфікованих туберкульозними бактеріями), але немає коштів на його придбання. Та цю проблему пообіцяли вирішити вже на черговій сесії, виділивши з районного бюджету кошти. Термінового вирішення вимагає й відкриття лабораторій по мікроскопічному дослідженню мокротиння. Бо, як виявилося, ми єдині в області, де немає чи не найголовнішого засобу діагностування цієї хвороби. А вчасно виявлена хвороба - це шанс зберегти здоров’я не одній людині.

З цікавими зауваженнями і пропозиціями виступили також Іван Гамлій - головний лікар протитуберкульозного диспансеру, Галина Кухар - заступник голови протитуберкульозної комісії, Любов Титаренко - фтизіатр протитуберкульозного диспансеру, Ярослав Овсянецький - головний лікар Журавнівської МЛ, Микола Ключик - директор районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді.

Учасники круглого столу прийняли Резолюцію, в якій рекомендують усім, хто згідно із чинним законодавством має боротися з епідемією, зосередити першочергову увагу на захисті населення, особливо у неблагополучних вищеназваних територіальних громадах.

Ольга Баран.


Надрукувати  

Відео

Презентація нового роману Роксолани Сьоми "Світи суміжні"

Виставка народного одягу Жидачівщини

Виставка "Жидачівщина в полум’ї революції та російсько-української війни"

Народний часопис Жидачівщини "Новий Час"

81700, Львівська обл., Жидачівський район, місто Жидачів, ВУЛИЦЯ ЧАЙКОВСЬКОГО, будинок 1

Тел./факс: 032-393-14-01,

068-506-23-83

Відділ реклами: 093-240-40-56

E-mail: info@newtime.lviv.ua

Головний редактор: Андрій Данилець

Редакційна колегія: А. Данилець, О. Франків

Завідувач відділу: Оксана Франків

Відповідальний секретар: Іван Кофлик

Оглядач: Марія Татчин