Передплата друкованого видання на 2022 рік

Індекс видання: 30496

Часопис "НОВИЙ ЧАС"

Тематика: Громадсько-політичні та літературно-художні видання

Мінімальний строк передплати: 1 міс.

Передплатити

Як доправляли породіль до лікарень та рятували із снігових заметів

День 15 березня Наталя Тимчишин та її чоловік Степан із с. Голешева запам’ятають надовго. З самого ранку хурделиця, що не вщухала впродовж дня, замела дороги так, що ні пройти, ні проїхати. Саме в цей день у Наталі, яка була при надії, погіршилось самопочуття. Тривогу посилювало й те, що приходив період народжувати. Бачачи, що стан жінки непевний, вирішили звернутися за допомогою до медиків, проте через снігові замети карета «швидкої» не змогла б пробитися у це віддалене село. Довелося звертатися за допомогою до еменесників. О 19.19 до с. Голешева для надання допомоги породіллі виїхала пожежно-рятувальна машина ДПРП-47 на чолі із начальником поста Богданом Міцяком. Долаючи снігові замети та майже наосліп, бо вже з-під снігу не було видно, де саме проходить дорога, рятувальники доставили майбутню маму до Ходорівської районної лікарні та передали медикам пологового відділення. Молода мама та її доня почуваються добре, зазначив в.о. завідувача пологового відділення Василь Мельник.

21-річна Наталя та Степан, який, до речі, командир відділення пожежно-рятувального поста, «офіційно» стали батьками 20 березня. У молодого подружжя народився первісток - донечка. Як назвуть маля, подружжя ще не вирішило. Проте, якби народився син, був би Богданом, на честь свого рятівника, зазначила молода мама.

15 березня для особового складу ДПРП-47, що розташований у смт. Журавні, було напруженим днем. Зранку на хлопців чекало випробовування не для слабкодухих, адже довелося допомагати медичній службі, що не могла самотужки пробитися крізь сніги й перевезти породіллю із с. Лискова до Жидачівської ЦРЛ. Тоді ще рятувальники не знали, що це для них своєрідне бойове хрещення.

Вони одразу ж відгукнулися на виклик. Тим паче, що, за повідомленнями медиків, жінка може народити з години на годину. «Якби довелося приймати пологи, ми були готові й до цього», - каже Богдан Міцяк. Та жінку вдалося завезти до лікарні завчасно. 40-річна Жанна Шевчук в суботу, 16 березня, щасливо народила свою четверту дитину - синочка вагою 4 кг. За інформацією лікарів пологового відділення, і мама, й дитина почуваються добре.

Кого-кого, а рятувальників негода, що розгулялася в ніч з 14 на 15 березня, випробувала на міцність. Як розповів головний фахівець служби цивільного захисту в Жидачівському районі Сергій Кудибин, вже з 14 березня пожежно-рятувальні пости району працювали у посиленому режимі. Близько 23.00 оперативна група ДПРЧ-16 на чолі з Юрієм Павленком виїхала на місце ДТП поблизу с. Репехова. Там зіткнулася маршрутка із вантажівкою. Постраждалих не було, зате внаслідок ДТП та хуртовини виник затор автодорозі. Наступного дня фуру занесло на узбіччя на підйомі дороги між Кніселом та Новими Стрілищами, через що не могли проїхати ще кілька вантажівок. Еменесникам довелося витягувати легкові автомобілі та виконувати роботу регулювальників руху. Фуру ж вдалося витягувати за допомогою військової інженерної техніки БАТ-М, що на той час дислокувалася у м. Бібрка.

Тим часом на Журавнівщині, окрім рятування породіль, 15 березня окремий пост рятувальників виїжджав і на пожежу гаражу в с. Рогізно. Наступного дня пожежно-рятувальна машина супроводжувала електриків для ліквідації обриву лінії електропередач на території Чертізької сільської ради.

17 березня ДПРП-46 проводило буксирування автомобілів поблизу с. Соколівки, а ДПРЧ-16 (під керівництвом Віктора Ковальського) проводило ті ж самі роботи поблизу с. Вибранівки. Того ж дня особовий склад ДПРП-47 виїжджав для надання допомоги працівникам філії «Жидачіврайавтодор» очисна техніка, якого грузла в снігах на дорозі в напрямку Журавно – Зарічне.

18 березня працівники ДПРП-46 м. Ходорова витягали із снігового полону карету «швидкої», що поспішала на виклик в с. Бертишів. Півторарічну дитину та її маму було доставлено до Жидачівської ЦРЛ. Два виїзди із буксирування автотранспорту здійснили й рятувальники СДПЧ-24 м. Жидачева.

Як бачимо, роботи працівникам пожежно-рятувальних постів не бракувало. Реагували на кожне повідомлення про допомогу. Й навіть на, як згодом з’ясувалося, неправдиве. 16 березня близько 23.48 надійшло повідомлення про потребу надати допомогу медичній службі для транспортування хворої з с. Ганнівців. Медики повідомили рятувальників, що допомоги потребує породілля. Виїхавши на місце виклику ні медики, ні рятувальники хворої не виявили. За цим випадком проводиться розслідування правоохоронними органами міліції.

На вихідні, за повідомленнями Гідрометцентру, знову очікується погіршення погодних умов. Тож МНС у Жидачівському районі просять водіїв без крайньої на те потреби не виїжджати з дому та бути вкрай обережними на дорогах.

Оксана ФРАНКІВ.


Надрукувати  

Відео

Презентація нового роману Роксолани Сьоми "Світи суміжні"

Виставка народного одягу Жидачівщини

Виставка "Жидачівщина в полум’ї революції та російсько-української війни"

Народний часопис Жидачівщини "Новий Час"

81700, Львівська обл., Жидачівський район, місто Жидачів, ВУЛИЦЯ ЧАЙКОВСЬКОГО, будинок 1

Тел./факс: 032-393-14-01,

068-506-23-83

Відділ реклами: 093-240-40-56

E-mail: info@newtime.lviv.ua

Головний редактор: Андрій Данилець

Редакційна колегія: А. Данилець, О. Франків

Завідувач відділу: Оксана Франків

Відповідальний секретар: Іван Кофлик

Оглядач: Марія Татчин