Передплата друкованого видання на 2022 рік

Індекс видання: 30496

Часопис "НОВИЙ ЧАС"

Тематика: Громадсько-політичні та літературно-художні видання

Мінімальний строк передплати: 1 міс.

Передплатити

Весна засипала снігом

У ніч з 14 на 15 березня сильні снігопад та пориви вітру паралізували рух автотранспорту в районі. Також було пошкоджено лінії електропередач. На головних автошляхах проїзд частково вдалося відновити 17 березня. На ранок 18 березня, за повідомленнями МНС, на автодорогах області державного значення рух автомобільного транспорту було забезпечено.

Проте на дорогах місцевого значення ще було відсутнє автотранспортне сполучення із 70 населеними пунктами, зокрема в Жидачівському районі сполучення не було, за даними МНС, із 15 населеними пунктами, а за інформацією Жидачівської РДА - із 13.

Попередження МНС області про негоду, що насувається по всій території, мешканці району сприйняли без серйозних застережень. Проте вже зранку 15 березня картина змінилась. Через хуртовину спізнювались ранішні маршрутки, жителі окремих віддалених сіл (до прикладу, Володимирів, Іванівців, Демидова, Кнісела та інш) добирались до роботи пішки. Вітер та сніг не припинялись і впродовж дня. Через це в деяких школах відмінили навчання, а в установах та організаціях було скорочено робочий час. Після обіду люди, які ризикнули в цей день дістатись до своїх робочих місць, про це шкодували, адже повернутися додому було вкрай важко. Через снігові замети грузли не лише легкові автівки, а й автобуси, маршрутки. В районі паралізованими виявились окремі відтинки на головних шляхах, не кажучи вже про дороги місцевого значення. Так, цього дня жителі смт. Журавна та довколишніх сіл змушені були в хуртовину пішки годинами долати кілометри, щоб дістатися з роботи дому.

Техніка райавтодору не встигала реагувати одразу на всі виклики. До застряглих автобусів із пасажирами додалися ще й породіллі. Протягом одного дня особовий склад окремого поста ДПО у смт. Журавні допомагав доправляти карети швидкої допомоги із породіллями з с. Лискова та Голешева до лікарень.

З 15 по 17 березня практично по всьому району не курсували маршрутки або курсували із перебоями. Через снігові замети в магазини не довозили продуктів, а найголовніше - не було хліба.

Станом на 19 березня, за інформацією начальника сектору з питань цивільного захисту Василя Мельнишина, було відновлено проїзд до усіх населених пунктів району, окрім с. Демівки. Та вже 20 березня і туди розчистили дорогу.

Як повідомив сільський голова Сидорівської сільської ради Юрій Ольшанецький, сполучення сіл на території ради відновилося 18 березня. Лише 19 березня, за словами сільського голови с. Чертіжа Михайла Госа, було відновлено сполучення з населеними пунктами сільської ради та почали курсувати маршрутки. Півтори доби населені пункти цієї ради залишалися без світла.

За інформацією сектору з питань цивільного захисту, на дорогах району з 15 по 19 березня працювало 7 одиниць техніки райавтодору, окрім цього, долучалася 10 одиниць техніки фермерських господарств, підприємств, приватних структур, управління водного господарства, що значно полегшило та пришвидшило розчистку автошляхів. Найпроблематичнішими виявились відтинки автошляхів поблизу сіл Репехова, Грусятич - Нових Стрілищ, Млиниськ, Заріччя - Іванівців. За словами В. Мельнишина, складною ситуація була й на території Зарічненської сільської ради, де на розчистку доріг залучили три одиниці техніки.

Із резервного фонду на подолання наслідків снігопаду, за словами начальника сектору з питань цивільного захисту, виділено 3 тис літрів дизпалива для техніки райавтодору та 800 л бензину А-80 для техніки МНС.

З часу негоди минув практично тиждень, та кучугури снігу попри погожі дні височіють на вулицях міст і сіл району. В день від плюсової температури сніг перетворився на кашу, по в якій ходити перехожим було вкрай важко. Також від поганого стану дороги потерпали й водії маршруток. Станом на 21 березня техніка комунального господарства м. Жидачева продовжувала розчистку, щоправда, вже тротуарів міста.

Часу для оговтування від наслідків снігопаду залишилося обмаль, адже на вихідні знову прогнозують погіршання метеорологічних умов.

У зв’язку з проходженням активних атмосферних фронтів від циклону, що зміщуватиметься з півдня Балкан на Одещину, на Львівщині 22 березня очікуються складні погодні умови: сильний мокрий сніг з переходом у сніг, вранці та вдень місцями дуже сильний сніг. Подекуди налипання мокрого снігу на ЛЕП та лініях зв’язку, вночі та вранці - ожеледь. Пориви вітру 17-22 м/с вранці та вдень подекуди 25 м/с (південно-східного з переходом на північно-східний), хуртовини. На дорогах ожеледиця, снігові замети.

23 березня снігопади та вітер поступово послабшають, температура повітря знизиться.

Впродовж 21-22 березня на ріках басейнів Сяну, Дністра очікується підйом рівнів води на 0,3-1 м над поточними. Зважаючи на наведений вище прогноз, Головне управління ДСНС України у Львівській області радить водіям транспортних засобів по можливості утримуватися від поїздок за умов засніженості доріг та ожеледі.

Оксана ФРАНКІВ.


Надрукувати  

Відео

Презентація нового роману Роксолани Сьоми "Світи суміжні"

Виставка народного одягу Жидачівщини

Виставка "Жидачівщина в полум’ї революції та російсько-української війни"

Народний часопис Жидачівщини "Новий Час"

81700, Львівська обл., Жидачівський район, місто Жидачів, ВУЛИЦЯ ЧАЙКОВСЬКОГО, будинок 1

Тел./факс: 032-393-14-01,

068-506-23-83

Відділ реклами: 093-240-40-56

E-mail: info@newtime.lviv.ua

Головний редактор: Андрій Данилець

Редакційна колегія: А. Данилець, О. Франків

Завідувач відділу: Оксана Франків

Відповідальний секретар: Іван Кофлик

Оглядач: Марія Татчин