Передплата друкованого видання на 2022 рік

Індекс видання: 30496

Часопис "НОВИЙ ЧАС"

Тематика: Громадсько-політичні та літературно-художні видання

Мінімальний строк передплати: 1 міс.

Передплатити

У Дев’ятниках відзначили 100-літній ювілей Ярослава Дякона

Так, я Націоналіст.

Хто дав мені той зріст?

То дідова земля,

То батьківська душа…

З цими простими й водночас такими правдивими словами нашого сучасника поета Остапа Лижника, гадаю, погодився б і керівник Львівського Проводу ОУН, полковник СБ Ярослав Дякон. Адже саме любов до рідної землі була тим визначальним чинником, що збурював до боротьби.

 

Поринаючи у вир кривавої борні за визволення рідного народу, Ярослав Дякон не сподівався на те, що його постать увіковічнять. Ні, він просто хотів жити, ростити разом із дружиною своїх двох доньок, хотів для них і для свого краю, України кращого, вільного й гідного майбутнього. За це віддав найцінніше - своє молоде життя.

15 лютого на Стрітення Господнє в с. Дев’ятниках урочисто відзначили 100-літній ювілей від дня народження Ярослава Дякона, референта Служби безпеки Проводу ОУН, полковника СБ, а також вчителя та односельчанина.

На подвір’ї школи, де встановлено пам’ятний знак, як символ незнищенності, на честь та прославу подвижницького життя Ярослава Дякона та 49 загиблих повстанців-односельців священик церкви св. Йосафата о. Андрій Барабаш відправив поминальну панахиду. Відкрив урочистості вступним словом сільський голова Михайло Візний. Керівники району й молодь школи поклали до підніжжя монумента вінки та гірлянди.

Урочистості продовжились у приміщенні школи, що носить ім’я славного уродженця села Ярослава Дякона. До громади, присутніх гостей звернувся о. Андрій, який у своїй промові закликав шанувати героїв рідної землі, виховувати молодь на прикладах достойників. Ведучі урочистостей розповіли про основні віхи із життя та діяльності краянина, визначного діяча національно-визвольного руху Ярослава Дякона.

Зі сцени лунали повстанські пісні у виконанні ансамблів вчителів та учнів Дев’ятниківської ЗОШ I-III ст. Учні відтворили посвяту у повстанці. Гордо звучали слова клятви, яку промовляли юнаки. Було відчутно, що для багатьох із них це не просто театралізоване дійство, й слова, які вони промовляють, не порожні. Також учні відтворили зворушливу сцену прощання матері з сином, який вступає у підпільну боротьбу.

Вшанувати пам'ять визначного діяча ОУН до Дев’ятник приїхали керівники району - голова РДА Сергій Коваль, заступник голови районної ради Марія Стеців, керівник відділу освіти Роман Свередюк. Керівник відділу освіти привіз для школи, в якій зростає гідна зміна, цінну нагороду – свідоцтво про реєстрацію шкільного історико-краєзнавчого музею.

Віддати шану пам’яті Ярослава Дякона приїхали також громадські та політичні діячі району й області, зокрема автор книг «Дзвони пам’яті», «Повстанськими стежками Жидачівщини», колишній політв’язень Олексій Данилишин, дослідник національно-визвольного руху, депутат Миколаївської районної ради Зіновій Горін, помічник народного депутата України Олега Канівця депутат районної ради Роман Баліцкий, Андрій Микуш, помічник депутата Львівської обласної ради Андрія Кота Ігор Ожиївський, поет Остап Лижник та багато інших.

Концертну частину добіркою українських повстанських пісень продовжили ансамбль смт. Гніздичева «Солов’ї» та чоловічий квартет із с. Грусятич.

На святкування столітніх уродин видатного діяча національно-визвольного руху, полковника СБ ОУН приїхали й рідні Ярослава Дякона - його онук Ярослав та правнуки Андрій та Ігор. Олексій Данилишин (на фото) подарував книгу «Повстанськими стежками Жидачівщини», в якій описано й життєвий шлях Ярослава Дякона та його дружини Стефанії, нащадкам цього національно свідомого подружжя.

У своїй промові Олексій Васильович також нагадав громаді Жидачівщини, що цьогоріч минає сто років із дня народження цілої когорти діячів національно-визвольного руху, що народились чи проводили діяльність на наших теренах, зокрема Дмитра Сусіка, Йосипа Позичанюка, Михайла Медведя, Миколи Сидора, Гаврила Клапка, Степана Бойсана, Василя Лялюка, Михайла Бурбели, Степана Коваля, Павла Хомусяка.

На завершення урочистостей директор школи, депутат районної ради Ігор Щербатий подякував усім, хто знайшов час і можливість приїхати у с. Дев’ятники й вшанувати пам'ять полеглих героїв, запросив оглянути музей та виставку літератури, присвячену національно-визвольній боротьбі й постаті Ярослава Дякона.

Оксана ФРАНКІВ.


Надрукувати  

Відео

Презентація нового роману Роксолани Сьоми "Світи суміжні"

Виставка народного одягу Жидачівщини

Виставка "Жидачівщина в полум’ї революції та російсько-української війни"

Народний часопис Жидачівщини "Новий Час"

81700, Львівська обл., Жидачівський район, місто Жидачів, ВУЛИЦЯ ЧАЙКОВСЬКОГО, будинок 1

Тел./факс: 032-393-14-01,

068-506-23-83

Відділ реклами: 093-240-40-56

E-mail: info@newtime.lviv.ua

Головний редактор: Андрій Данилець

Редакційна колегія: А. Данилець, О. Франків

Завідувач відділу: Оксана Франків

Відповідальний секретар: Іван Кофлик

Оглядач: Марія Татчин