Передплата друкованого видання на 2022 рік

Індекс видання: 30496

Часопис "НОВИЙ ЧАС"

Тематика: Громадсько-політичні та літературно-художні видання

Мінімальний строк передплати: 1 міс.

Передплатити

У Лискові дитячий садочок не закриватимуть?

Новий рік для жителів с. Лискова, головно молодих батьків, почався із неприємної новини. На утримання дитячого садочка, що діяв у цьому віддаленому від райцентру селі впродовж 26 років поспіль і в який колись ходили вони, а тепер їхні діти, немає грошей. За чутками, роботу дошкільної установи сільська рада, з бюджету якої й фінансується садок, вирішила призупинити або перевести на чотиригодинний робочий день.

Як розповіла завідувач дошкільного закладу Галина Куць, в садочку досі працювала одна різновікова група, в якій виховувалось 15 дітей з самого лише Лискова. Садочок знаходиться у приміщенні загальноосвітньої школи, яка є чи не найкращою в околиці. По суті це і єдиний, дивом збережений дитячий садочок на території Зарічненської сільської ради, до якої входять, окрім Лискова, також Зарічне, Корчівка та хутір Демівка. З інших довколишніх сіл батьки б також із радістю віддавали дітей до дошкільної установи, проте через погане сполучення між селами позбавлені такої можливості, зазначає завідуюча.

За словами Галини Куць, сільська рада щорічно витрачає на утримання дитини в дитячому садочку одну тисячу гривень. 30% від вартості харчування – 2 грн 34 коп - сплачують батьки. Мова про те, щоб збільшити суму батьківської плати, не йде, оскільки більшість із них не має постійного місця роботи, перебивається тимчасовими заробітками.

По с суті для жителів Лискова дитячий садочок – це одне з небагатьох доступних для них соціальних благ, окрім школи та Народного дому. Проте й це вони можуть втратити. А причина в наш час відома й банальна – брак коштів.

- При плануванні бюджету сільської ради на 2013 рік, - зазначив у своєму коментарі сільський голова Зарічного Степан Федан, - ми бачили, що не зможемо виділити потрібну суму. Дотацію з державного бюджету для нашої сільської ради зменшено, й цього року ми отримаємо 96 тис грн, у той час як минулого - 321 тис!

Видатки всієї ради, за словами сільського голови, – 526 тис грн, і це за умови, якщо б функціонували належним чином дитячий садочок та Народні доми. Прибутковий податок, який є основним в графі надходжень. - всього лише 100 тис грн, ще 40 тис грн отримує сільський бюджет від оренди землі, яку сплачує власник заводу, та більш як 3 тис грн від власників вишки мобільного зв’язку. 96 тис грн дотації не вистачає.

Щорічно на утримання садочка з бюджету сільської ради, за словами голови, виділялось більше 190 тис грн. Цьогоріч у зв’язку із нестачею грошей закладено лише 70 тис грн. Цих коштів, вважають у сільській раді, вистачить для функціонування дитячого садочка за графіком шестигодинного робочого дня з 10.00 до 16.00. Таке рішення, зауважив Степан Федан, приймалося не одноосібно, з таким станом речей погодилися і депутати.

Сільський голова все ж не полишає надії на те, що за результатами роботи першого півріччя ситуація зміниться на краще. Він також запевнив нас, що в будь-якій ситуації закривати дитячий садочок ніхто не буде.

Оксана ФРАНКІВ.


Надрукувати  

Відео

Презентація нового роману Роксолани Сьоми "Світи суміжні"

Виставка народного одягу Жидачівщини

Виставка "Жидачівщина в полум’ї революції та російсько-української війни"

Народний часопис Жидачівщини "Новий Час"

81700, Львівська обл., Жидачівський район, місто Жидачів, ВУЛИЦЯ ЧАЙКОВСЬКОГО, будинок 1

Тел./факс: 032-393-14-01,

068-506-23-83

Відділ реклами: 093-240-40-56

E-mail: info@newtime.lviv.ua

Головний редактор: Андрій Данилець

Редакційна колегія: А. Данилець, О. Франків

Завідувач відділу: Оксана Франків

Відповідальний секретар: Іван Кофлик

Оглядач: Марія Татчин