Передплата друкованого видання на 2021 рік

Індекс видання: 30496

Часопис "НОВИЙ ЧАС"

Тематика: Громадсько-політичні та літературно-художні видання

Мінімальний строк передплати: 1 міс.

Передплатити

Поділіться світлом своєї душі

Розпочав роботу проект Жидачівського районного центру Суспільної служби України «Психолого-ресоціалізаційна підтримка літніх», який проходить у рамках програми «Місце зустрічі - діалог» і фінансується Фондом «Пам’ять. Відповідальність. Майбутнє». Проект став можливим завдяки світлій пам’яті Степану Іллічу Толоху, голові Жидачівського РЦ Суспільної служби України у 1994-2012 рр.. Багато років Степан Ілліч присвятив тому, щоб активізувати літніх людей в районі до само- та взаємодопомоги, до діалогу поколінь – тих, що зазнали у ХХ столітті репресій від тоталітарних режимів, та тих, що народилися у ХХІ столітті.

Проект реалізується у шести населених пунктах району: у селах Руда, Заболотівці, Тейсарів, Дуліби, смт Нові Стрілища та м. Ходорів. У проект залучено людей, які зазнали репресій тоталітарних режимів - остарбайтерів, насильно вивезених у Сибір, переселених з Польщі, реабілітованих в’язнів сталінських ГУЛАГів, «дітей війни», учасників війни. Які життєві стратегії допомогли цим людям вижити у страшні часи сталінських та фашистських лихоліть? Які найважливіші уроки взяли вони від життя? Що із вистражданого і дорого оплаченого досвіду хотіли б передати молодому підростаючому поколінню? Тож проект має на меті організації зустрічей для спілкування та передачі досвіду. Реалізовують проект практичні психологи та учні-волонтери, організовуючи різноманітні заходи, екскурсії, поїздки.

Леся Гринишин, практичний психолог, м. Ходорів: «Спілкування – дуже важливий аспект у будь-якому віці, а для літніх людей – це як ковток чистого повітря. Ми спостерігаємо, з яким задоволенням люди приходять на наші зустрічі і спілкуються між собою. І ці позитивні враження несуть у свій дім, свою сім’ю. Приємно, коли даруєш людям такі щасливі хвилини життя».

Марія Павлова, практичний психолог, с. Тейсарів, с. Заболотівці: «Проект дуже потрібен. Ми з дітьми приходимо додому до цих людей, а в їх очах така щира радість! Вони мають справжню приємність від спілкування з молоддю».

Світлана Шминець, практичний психолог, с. Руда: «Люди спочатку здивовані, що про них пам’ятають, здивовані, що такі юні приходять на зустрічі з ними, адже в роки війни вони були приблизно такого ж віку. Але вони раді можливості розказати про своє життя, щоб порівняли, що вони мали колись і в яких умовах живуть теперішні діти, щоб могли оцінити те, що мають, і пам’ятали, якою ціною це було досягнуто».

Леся Гамеляк, практичний психолог, с.Дуліби: «Це незабутні сторінки нашої історії. Можливість нашому поколінню оцінити, зрозуміти важливість життєвого досвіду цих людей. Для того, щоб не допустити в нашій історії повторення таких жахливих сторінок».

Марія Магунь, практичний психолог, смт Нові Стрілища: «Проект дуже необхідний для літніх людей. Він дає почуття потрібності, оскільки вони мають можливість передавати свій досвід молодим людям, самим відчувати, що варто жити, що в будь-якому віці життя має зміст».

З проведеного опитування (вибірка становила 120 осіб 1921-1931 рр. народження із 12 населених пунктів району) на запитання: «Які найважливіші уроки дало Вам життя?» більшість відповіли: берегти здоров’я, молитися до Бога; не повторити війни, не бути жадібним, ділитися останнім, допомагати в скрутну хвилину, не забувати про ближніх, бути чесним, бути незламним, нікого не судити, нікого не кривдити, чесно жити і пам’ятати, що найбільша цінність у житті - щаслива родина.

Дякуємо усім, хто бере участь у проекті. Усім, хто ділиться світлом своєї душі.

Галина Пельо.


Надрукувати  

Відео

Презентація нового роману Роксолани Сьоми "Світи суміжні"

Виставка народного одягу Жидачівщини

Виставка "Жидачівщина в полум’ї революції та російсько-української війни"