Олег Тягнибок: «Нація потребує справедливості й покарання фальсифікаторів»

Лідер Всеукраїнського об'єднання «Свобода» Олег Тягнибок, виступаючи на мітингу опозиційних сил, який відбувся 12 листопада біля Центральної виборчої комісії в Києві, зробив кілька висновків останніх днів і цієї виборчої кампанії.

 

«Український опозиційний потяг рушив до великої української перемоги. До побудови не держави, яка погрузла в корупції, де будуть безкарними фальсифікатори і зрадники, а України справедливої і чесної - європейської держави, за яку будемо гордитися», - заявив лідер Всеукраїнського об'єднання «Свобода» Олег Тягнибок на мітингу опозиційних сил, який відбувся 12 листопада біля Центральної виборчої комісії в Києві.

 

Олег Тягнибок зазначив: «Хочу зробити кілька висновків останніх днів і цієї виборчої кампанії.

Отже, висновок перший. Партія регіонів як правляча партія втратила довіру в очах світової громадськості. І найважливіше - Партія регіонів остаточно втратила довіру як партія влади, як партія, яка повинна гарантувати виконання українських законів на території Української Держави.

Другий надзвичайно важливий висновок. Опозиція в Україні перемогла на цих виборах. І якщо б закон передбачав вибори тільки за пропорційною системою, то разом "Батьківщина", "Свобода" й "УДАР" мали 240 депутатів на противагу 210 від Партії регіонів і комуністів. Це якраз підтверджує, що Партія регіонів так торпедувала оцю мажоритарну систему виборів, щоби забезпечити собі більшість у майбутньому парламенті.

Ми хотіли б усі разом низько схилити голови й дуже подякувати активності української громади. Усім тим українцям, які протестували проти тієї бандитської влади, яка фальсифікувала вибори. Усім тим українцям, які на заклики опозиційних сил або ж чисто інтуїтивно, протестуючи проти обману на виборах, виходили на вулиці, йшли під кийки "Беркута", не боялися протестувати й захищати своє демократичне право обирати тих, кого вони вважають за необхідне. І таких людей у нас, як виявилося, є багато по всій Україні - це й Одещина, і Миколаївщина, й інші регіони України - захід, центр і найважливіше - Київ.

Партія регіонів не здобула перемоги в столиці. Жоден округ їм не піддався. Київ показав, що наша столиця є українською. І ця банда, ці негідники вже почали мститися киянам. Ви пам'ятаєте заяву прем'єр-міністра Азарова, у якого аж слина бризкала, коли він казав, що вони стільки грошей витратили на Київ, і як їм Київ віддячив. Мовляв, тепер кияни нічого не будуть мати, ніяких бюджетних перерахувань для української столиці.

Сьогодні вони із помсти киянам підвищили на 17% вартість хліба для мешканців української столиці. Хай пам'ятають: кара обов'язково за такі злодіяння, за таку підлість прийде.

Ми переконалися, що ЦВК - це антинародний орган. Адже не може бути так, що люди, які сидять у ЦВК, працюють не за законом, а за дзвінком із Банкової, вирішують долю виборів. Це має бути покарано. Саме тому ми, представники трьох опозиційних сил – «Свободи», «Батьківщини» та «УДАРу», домовилися, що будемо вимагати заміни персонального складу ЦВК і притягнення до кримінальної відповідальності тих членів ЦВК, які порушували закон і голосували за незаконні рішення.

Ця виборча кампанія, а особливо процедура підрахунку голосів, показала відсутність незалежної судової гілки влади. Україна потребує судової реформи. Бо ті негідники, які ухвалювали незаконні рішення, не лише мають втратити посади суддів, але й мають піддатися кримінальному переслідуванню за їхні злодіяння. Аналогічно це стосується членів дільничних та окружних виборчих комісій. Маємо притягнути до кримінальної відповідальності усіх фальсифікаторів виборів. Генпрокурор Пшонка теж має піти у відставку. І попри те, що влада заявляє про відкриття кримінальної справи за виборчі фальсифікації у 223-му окрузі, суспільство має контролювати кожен крок цієї справи, щоби жоден папірець не ліг під зелене сукно й усе було доведено до логічного завершення.

Нація потребує справедливості й покарання фальсифікаторів.

Покарати потрібно представників МВС, спецпідрозділу «Беркут». І тих, які давали незаконні вказівки, і тих, які їх виконували.

Представники трьох політичних сил чітко задекларували наші кроки у ВРУ.

Ми, українці, будемо господарями на своїй землі і досягнемо того, заради чого клали голови покоління наших героїв. Ми зробимо те, чого не дочекалися наші діди, але ми маємо те завдання виконати, щоби нашим дітям передати нову Велику Україну.

Це не завершення - це тільки початок нашої великої боротьби за нашу велику перемогу. А наша мета - Велика Україна».

Надрукувати