Передплата друкованого видання на 2022 рік

Індекс видання: 30496

Часопис "НОВИЙ ЧАС"

Тематика: Громадсько-політичні та літературно-художні видання

Мінімальний строк передплати: 1 міс.

Передплатити

Голосуватимемо в нашвидкуруч ремонтованих приміщеннях, зате з Інтернетом

Приблизно так можна охарактеризувати підготовку до виборів народних депутатів на виборчих дільницях.

 

Ми вирішили самі перевірити, в яких приміщеннях та умовах працюють члени виборчих комісій та куди 28 жовтня у день голосувань прийдуть виборці, щоб віддати свій дорогоцінний голос за одного з кандидатів і партію.

Одразу ж зауважу, що такого рівня мобілізації та згуртованості людей, які працюють у комісіях, принаймні у тих, де ми «гостювали», вражає. Мабуть, дається взнаки український менталітет, адже кожна справжня ґаздиня ніколи не зустрічатиме в неметеній хаті гостей. Так і на перевірених нами виборчих дільницях.

Ми свідомо вибирали найвіддаленіші виборчі дільниці і ті, до яких виникали претензії. Зайшовши на звичайну виборчу дільницю №460399, що знаходиться у с. Подорожне у приміщенні школи, переконалися, що на ній вибори можна проводити хоч сьогодні. В актовому залі, що править за виборчу дільницю, вже все готове до волевиявлення. Голова комісії Ганна Блага без зайвих запитань показала своє «володіння». Тут все вже на своїх місцях: урни, кабінки для голосування, інформація про кожного з кандидатів, справний телефон, навіть вогнегасник. На дільниці на видноті встановлені камери відеоспостереження та металева скринька, яку загадково називають трьома буквами - ПАК (програмно-апаратний комплекс системи відеоспостереження). Такими ПАКами відповідно до Закону України «Про особливості забезпечення відкритості, прозорості та демократичності виборів народних депутатів України 28 жовтня 2012 року» та відповідної постанови ЦВК мали обладнати 119 загальних і 2 спеціальні виборчі дільниці, й це лише в нашому районі. До цієї скриньки стікатиметься вся відеофіксація дня виборів. Камери вестимуть запис та онлайн-трансляцію того, як працюють члени комісії та в які урни кидатимуть бюлетені виборці. Єдиним місце, куди не заглядатиме вічко відеокамери, – це кабінки, в яких виборець ставитиме галочку за свого кандидата.

Як розповіла голова комісії, за попередніми даними в списки на її виборчій дільниці включено 376 виборців. Найстаршому виборцю Степанії Петрівні Лико 92 роки, на рік молодша за неї Степанія Василівна Слюзар. Тих, хто вперше здійснюватиме волевиявлення, у Подорожному нарахували аж шестеро. На дому проголосувати виявили бажання 11 осіб.

На звичайній виборчій дільниці №460397, що в с. Маринка в приміщенні колишнього Народного дому, робота кипить. Тут посилено готують приміщення до дня голосування. З моменту останніх виборів тут, як то кажуть, і кіт не валявся. Та це й не дивно, адже приміщення безгосподарне. Як розповіли місцеві, ще попередніх виборів дільницю хотіли перенести до приміщення магазину, але побоялися, що спокуса випити чарчину- другу оковитої може перебороти громадянський обов’язок.

Зате цьогорічні вибори народних депутатів пройдуть на старій дільниці з новою підлогою, побіленими стінами й новою люстрою - її обіцяла з дому принести голова комісії Віра Глушій. Також від сусідів принесуть і телефонний апарат.

Таку активну підготовку розпочали після того, як голова комісії навідріз відмовилась у занедбаному приміщенні проводити вибори. За допомогою сільського голови, місцевих людей та й самого керівного складу комісії робота закипіла. Тож 28 жовтня 76 виборців с. Маринки обиратимуть новий депутатський склад Верховної Ради у чистому, охайному приміщенні. На дому голосуватиме лише найстарший виборець 93-річний Йосиф Глушій (на фото). Вперше прийдуть на виборчу дільницю п’ятеро жителів села.

Краще б кандидати гроші витрачали не на друкування нікому непотрібних агіток, а відремонтували Народний дім, кажуть селяни. Та тішить лише одне, що після такого дружно проведеного косметичного ремонту, хоч вибори й закінчаться, а в Маринці залишиться підрихтоване приміщення. І, можливо, сільська рада візьме його на баланс й з часом таки відновить роботу сільського клубу.

А от Оксані Купець у день виборів, щоб проголосувати, навіть з хати виходити не треба. Як то кажуть, гора прийшла до Магомета. Вже не одні вибори п. Оксана голосує в своїй хаті, адже саме в її господі, що в с. Загурщині по вул. Шевченка, розташована звичайна виборча дільниця № 460368. Знайти її в селі не важко, адже тут всього дві вулиці. Голова комісії Володимир Канюка показав нам дільницю. Тут все теж майже готове до волевиявлення: в невеличкій кімнатці потісняться і вісімнадцять членів комісії, й стане місця виборцям. 28 жовтня, за попередніми списками виборців, 87 осіб, з яких найстарша Марта Густівна Мадараш, зможуть прийти і зробити свій вибір.

Хоч у всіх трьох приміщеннях виборчих дільниць беруть дрижаки від холоду, але, як запевнили нас, у день виборів всюди буде тепло, а може, й гаряче.

Оксана ФРАНКІВ.


Надрукувати  

Відео

Презентація нового роману Роксолани Сьоми "Світи суміжні"

Виставка народного одягу Жидачівщини

Виставка "Жидачівщина в полум’ї революції та російсько-української війни"

Народний часопис Жидачівщини "Новий Час"

81700, Львівська обл., Жидачівський район, місто Жидачів, ВУЛИЦЯ ЧАЙКОВСЬКОГО, будинок 1

Тел./факс: 032-393-14-01,

068-506-23-83

Відділ реклами: 093-240-40-56

E-mail: info@newtime.lviv.ua

Головний редактор: Андрій Данилець

Редакційна колегія: А. Данилець, О. Франків

Завідувач відділу: Оксана Франків

Відповідальний секретар: Іван Кофлик

Оглядач: Марія Татчин