Передплата друкованого видання на 2022 рік

Індекс видання: 30496

Часопис "НОВИЙ ЧАС"

Тематика: Громадсько-політичні та літературно-художні видання

Мінімальний строк передплати: 1 міс.

Передплатити

Наша пісня, наша слава не вмре, не загине!

28-29 липня у с. Руді відбулося козацьке свято з нагоди 355-річчя обрання Івана Виговського гетьманом України та пройшов IV Обласний козацький фестиваль мистецтв «Козацька слава – злет душі людської».

Козацьке свято в Руді з нагоди 355-річчя обрання Івана Виговського гетьманом України людям сподобалося. І хоч перший день фестивалю зібрав невелику кількість глядачів, чи то через спеку, чи то через те, що була субота, а в селі в суботу не звикли сидіти без діла та розважатися, коли їсти не зварено і в хаті не прибрано, худоба не годована, однак під вечір, після домашніх турбот, жителів с. Руди та сусідніх сіл прибуло вдосталь.

Урочисто відкрив перший день козацького свята заступник голови РДА Олег Кизима. І як годиться, розігрівати публіку доручили юним талантам: М. Буяновському (м. Новий Розділ), О. Іванків (м. Миколаїв), Р. Каїнському (с. Млиниська), Ярославі та Володимиру Ліпковським (смт. Журавно), Роксолані та Назару Рожакам (смт. Нові Стрілища), Б. Бойку (смт. Дашава), М. Маринець (м. Стрий), Ю. Гринькевич (с. Володимирці), квартету Центру творчості для дітей та молоді м. Жидачева (Ю. Малаховська, М. Подолюк, Юлія та Оксана Дениси), тріо Г. Мигович, О. Снігура та Ю. Денис та тріо М. Денис, Х. Мигович, О. Павловська з м. Жидачева.

Особливо впевнено себе відчував Богдан Денис, переможець пісенного фестивалю «Купальські вогні», який проводився у Жидачеві 7-8 липня. Молодий талант уже встиг подати заявку на пісенний конкурс «Голос країни». Чудове тріо у нього вийшло із його сестрами Оксаною та Юлією. Також варто відзначити Ярославу Ліпковську, яку хоч і підвела музична апаратура, але не підвів голос. Тож коли пропала музика, вона не розгубилася і продовжувала співати. В кінці святкового концерту учасників фестивалю нагородили грамотами.

Козацькі забави зібрали біля себе гурт глядачів, які ще до того розпорошилося хто-де у тіні дерев, ховаючись від спеки. Першим завданням усіх бажаючих помірятися силами було піднімання колоди, на що давали дві хвилини. Першим у цьому виді єдиноборства став неодноразовий переможець цієї козацької розваги, хлопець із справжнім козацьким ім’ям та прізвищем Петро Муха - 73 рази (с. Ганнівці), другим А. Павлів - 72 рази (с. Йосиповичі), третім І. Бондаренко 69 разів (м. Жидачів). Рукоборство: 1 місце – Р. Янко (смт. Дашава), друге – Т. Бохінський (с. Туради). У метанні булави призові місця розподілилися так: П. Муха, 14 метрів – 1 місце, Р. Янко, 13 м – 2 місце, М. Кам’янка, 12,5 м (с. Вільхівці) – 3 місце. Сильнішою у перетягуванні канату стала команда Стрийського району, за нею – жидачівці. Для переможців, чи, як висловився ведучий фестивалю Богдан Цар, «справжніх українських козаків», виконав сольні композиції екс-посол України в Канаді І. Осташ.

А далі на сцені з’явився молодіжний гурт «На перший погляд» (м. Новий Розділ). Завершився перший день козацького свята молодіжною дискотекою.

У неділю, другого дня фестивалю, на козацьке свято прибуло набагато більше людей. Серед гостей - офіційні делегації з Польщі, Донецької та Рівненської областей. Після святочної Літургії у Кохавинському монастирі у супроводі козацької кінноти відбулася піша хода від монастиря до музею Івана Виговського в Руді. Тут відбулося урочисте віче. Учасники свята вшанували пам’ять засновника музею Івана Виговського – Героя України Б. Возницького. Слово перед громадою мали заступник директора Львівської картинної галереї В. Пшик, О. Смакоти, В. Левко, І. Тенюх, О. Канівець, С. Ревуцький.

Отці Кохавинського монастиря св. Герарда відчитали біля музею молитву за упокій душі Б. Возницького та Б. Ступки.

Як ведеться, за народним українським звичаєм біля пам’ятника Івану Виговському учасників пішої ходи зустріли юні українці та українки з хлібом-сіллю і колектив Народного дому с. Руди «Берегиня» з піснею. Після покладання квітів до пам’ятника Івана Виговського учасники й гості свята завітали до містечка майстрів народних художніх промислів «Скарби рідного краю» за участю територіальних громад району. Ґаздині і ґазди кожної сільської ради на чолі з очільниками проявили велику гостинність, так що гості просто не могли пройти мимо їхніх «сільських хат», щоб не заглянути всередину. А там усе, чим багата наша українська родина. Бажаючі могли собі навіть викувати монету на щастя. Комусь повезе в житті більше, комусь менше, але згадка про фестиваль залишиться.

Для тих, хто знається на українській історії, доречною була виставка, яка нагадала про роки УПА. Охочі могли постріляти із зброї тих часів, а також сфотографуватися із повстанцями.

А далі відбулося театралізоване відкриття ІV Обласного козацького фестивалю мистецтв «Козацька слава – злет душі людської». На сцені виступали вокальні ансамблі «Діброва» (м. Ходорів), «Ясени» (м. Дрогобич), «Січ» (м. Золочів), «Лілея» (РНД), танцювальні ансамблі «Наддністрянка» (м. Ходорів), «Молодість» (РНД), «Удеч» (МБК «Папірник»), фольклорні ансамблі «Джерело» (м. Новий Розділ), «Юшківчанка» (с. Юшківці), «Кошики» (смт. Гніздичів) та ансамбль з с. Володимирців, художньо-просвітницький ансамбль (м. Пустомити), заслужена хорова капела бандуристів «Кобзар» (м. Теребовля), оркестр «Дністрові зорі», вокальний ансамбль сім’ї Чорних (м. Новий Розділ) та вокальний ансамбль с. Руди, ВІА «Галичани».

Розважали публіку співак, композитор, збирач фольклору Василь Мельникович, або Гуцул-Хуліган, а також лауреат всеукраїнських конкурсів гурт «Галичина», лауреат міжнародних та всеукраїнських конкурсів Ростислав Фединець (скрипка) та довгоочікувана Ірина Федишин. Все було на святі: катання на конях, козаки, які варять смачний куліш, гармати, народна музика, веселі танці. Це творило атмосферу фестивалю, яка ще довго пануватиме у душі гостей та учасників.

Нині вже можна сказати що з кожним роком фестиваль стає все популярнішим, на нього приїжджає все більше гостей, поліпшується рівень його організації.

Насамкінець про організаторів. Ними стали управління культури Львівської ОДА, управління з питань сім’ї та молоді Львівської ОДА, Жидачівська РДА, Жидачівська районна рада, відділ культури і туризму й відділ у справах сім’ї та молоді Жидачівської РДА. Козацький фестиваль відбувся за сприяння депутата обласної ради А. Кота.

І вже традиційно закінчився фестиваль святковим феєрверком.

Марія Пиріг.


Надрукувати  

Відео

Презентація нового роману Роксолани Сьоми "Світи суміжні"

Виставка народного одягу Жидачівщини

Виставка "Жидачівщина в полум’ї революції та російсько-української війни"

Народний часопис Жидачівщини "Новий Час"

81700, Львівська обл., Жидачівський район, місто Жидачів, ВУЛИЦЯ ЧАЙКОВСЬКОГО, будинок 1

Тел./факс: 032-393-14-01,

068-506-23-83

Відділ реклами: 093-240-40-56

E-mail: info@newtime.lviv.ua

Головний редактор: Андрій Данилець

Редакційна колегія: А. Данилець, О. Франків

Завідувач відділу: Оксана Франків

Відповідальний секретар: Іван Кофлик

Оглядач: Марія Татчин