Свято дитинства у Смогові

12 липня на свято апостолів Петра і Павла у с. Смогові відбувся фестиваль дитинства. А присвячений він був не зовсім традиційній події – п’ятиріччю відкриття (чого б ви думали?) дитячого майданчика. Так саме смогівчани одні з перших у районі силами громади відкрили у селі духовний та ігровий майданчики для своїх дітей. За цей час ця невеличка територія дитинства не лише не занепала, а й продовжує бути центром вуличного дозвілля для юних жителів Смогова.

 

12 липня на духовному майданчику о. Роман молебнем за здоров’я, окропивши найменших парафіян свяченою водою, відкрив святкову програму. На великій сцені чарівні ведучі Ірина Поглод та Соломія Басараб оголосили спортивно-розважальну гру «Сильний, спритний і відважний», яку організували й провели учні 3-4-тих класів разом із класними керівниками Марією Бобак та Іриною Павук.

 

Із привітальним словом виступила сільський голова с. Млиниськ Галина Юхман, яка зауважила: «Кому, як не нам, дбати про майбутнє наших дітей. Саме для дітей у с. Смогові облаштовано майданчик, на території ради функціонує навчально-виховний комплекс. Школа та сільська рада спільно були учасниками проекту«Школа – наш рідний дім». Завдяки перемозі в цьому проекті вдалося встановити внутрішні вбиральні в приміщенні школи. За підтримки обласного депутата А. Кота в дитячому садочку та школі поміняли вікна й двері».

З побажаннями добра, миру та злагоди Галина Юхман випустила в небо білих голубів, які довго кружляли над головами святкової громади.

Продовжили свято учасники художньої самодіяльності сіл Смогова та Млиниськ. Українськими піснями радували Х. Цимбаліста, О. Захарків, Л. Калапач, М. Білич, В. Матвіїв, М. Мацько, Р. Каїнський, А. Фастнахт. Запальні танці виконували учні місцевої школи під керівництвом Діани Ожибко.

Привітати громаду села завітали й гості: голова районної ради І. Кос, депутат районної ради Г. Філіповська, І. Ожиївський від ГО «Небайдужі».

Тим часом концертна програму продовжили веселі й запальні артисти Анатолій Бебешко, відомий усім як Левко Дурко, та Аеліта. Також смогівчани мали змогу почути чудовий спів львівської артистки Зірки Колос.

Найбільше запам’ятаються дітям спортивні розваги, які для них влаштував керівник відділу фізичної культури та спорту Й. Будзінський, а також різноманітні конкурси і забави. Весело було всім, і жодна дитина не залишилась без уваги. На святі роздали 84 подарунки, а ще були медалі та грамоти. В безпрограшній лотереї були зовсім несподівані, але корисні й потрібні подарунки. Судіть самі – ваша малеча вам до господи виграла порося чи рибу або мішок пшениці чи ячменю! Звісно, радості немає меж. Тож дорослі теж мали роботу, адже треба було виграні дітьми подарунки додому возити. Найспритніший і найнепосидющий із малечі міг викарабкатися на височезний стовп і дістати собі м’яку іграшку. Охочих позмагатися було вдосталь.

Свято організували Млиниська сільська рада за підтримки депутата обласної ради Андрія Кота, депутата районної ради Г. Філіповської, агрогосподарства «Млин-Агро» (Р. Кулешик), ФГ «Христоцвіт» (В. Гутник), ФГ «Богів», «Карпатмонтажсервісу» (П. Дяченко), підприємців О. Кухар, А. Шеремети, І. Гутник.

Цьогорічне свято Петра і Павла смогівчанам запам’ятається надовго. Святкова програма завершилась близько опівночі українською дискотекою просто неба.

Оксана ФРАНКІВ.

Надрукувати