Передплата друкованого видання на 2020 рік
Індекс видання: 30496
Часопис "НОВИЙ ЧАС"
Тематика: Громадсько-політичні та літературно-художні видання
Мінімальний строк передплати: 1 міс.
ПередплатитиЧасопис "НОВИЙ ЧАС"
Тематика: Громадсько-політичні та літературно-художні видання
Мінімальний строк передплати: 1 міс.
ПередплатитиЦе запитання виникло в мене ще в середині 90-х років. Падала економіка держави, зупинялися заводи й фабрики. Західна Україна потерпала від економічної блокади кучмівської адміністрації, яка підтримувалася антиукраїнськими силами. Руйнувалася мораль і духовність. Занепадала культура і нищилася шляхетність нашого народу. На тлі тотального зубожіння народився новий ідол – Золотий телець. Гроші перетворилися в ідола… Духовний егрегор втрачав позитивну енергетику. Щоб знищити остаточно духовність в Україні, сюди хлинула вся нечиста сила з усього світу, а з нею й хвороби. Це те, чого у нас раніше не було.
Сплеск епідемії туберкульозу, венеричних хвороб, діабету, інсульту, серцевого нападу, раку, наркоманії. Лікарі пояснювали причину цих хвороб Чорнобилем та хімією, а езотерики – бездуховністю. Не можна плутати духовність з регулярним відвідуванням церкви і молитвою, духовність – це стан душі. Адже можна молитися, ходити до церкви і грішити. Мабуть, ніхто не заперечуватиме, що позитивний настрій й позитивна енергетика береже людину та народ від хвороб, негараздів в житті.
Вважається, що пошесті і хвороби даються за гріхи народу, за його надмірний матеріалізм і бездуховність. На фоні розчарувань, втрати культури і здоров’я хотілося хоч якось допомогти людям. Поштовхом для цього послужила хвороба чотирилітньої дівчинки, дочки однієї з моїх учениць. У дитини чотири дні трималася температура 40 градусів, лікарі не могли її збити. Це був явний дисбактеріоз, породжений ударною дозою антибіотиків. Треба було знайти засіб, який би зміг швидко вивести токсини з організму. Довелося застосувати пластир на живіт за методом доктора Кнейпа. Це складена в декілька шарів і змочена в холодній воді пелюшка, яку кладуть на живіт (компрес). Зверху її накривають махровим рушником. Холод змушує організм посилювати кровообіг, щоб розігріти охолоджене місце, а з цим активніше виводяться токсини з організму. Коли пластир висихав, його знову змочували у воді. На ранок температура впала до нормальної, і дівчинку було врятовано.
Але мене весь час мучило запитання: чому у одних випадках виникав дисбактеріоз (переважно цим страждали діти), а в інших все проходило без ускладнень. Адже раніше, ще на зорі використання антибіотиків (пеніциліну), такого поширеного явища не було. Лікарі відразу заперечать цей висновок, звернувши увагу на екологію і сильнішу дію нових антибіотиків, які знищують мікрофлору в кишечнику. Але я можу їх розчарувати. Дитині кололи пеніцилін, тобто антибіотик, який використовувався ще сорок років тому і без негативних наслідків. Безумовно, екологія впливає на стан організму, але в першій половині 90-х ще не було такої хімізації харчів. А рівень радіації вже нормалізувався, принаймні в Києві. Значить, щось суттєвіше було втрачено в культурі здоров’я і харчування нашого народу, тобто те, що його оберігало тисячоліттями. Адже наша нація була однією з найздоровіших серед інших. Козацька сила і довголіття викликали у інших народів здивування. Безумовно, все це підтримувалося високою духовністю.
Після довгих роздумів і аналізу фактів я виявив одну цікаву деталь. Річ у тому, що антибіотик, знищуючи живу мікрофлору в кишечнику, сам був причиною виникнення в кишечнику грибків, що й було основою причиною інтоксикації. Але яким же чином «загартувати» організм від дії цих препаратів? Щоб підтримувати постійно позитивну мікрофлору в кишечнику, а значить і імунну систему, наші пращури вживали кисле молоко. Пізніше його роль підтвердив і Пастер. На жаль, кисле молоко з магазину не давало належного ефекту. Але який фактор впливав на розмноження патогенної флори в кишечнику? Як не дивно, але це наш хліб, який ми вживаємо кожного дня. Річ у тому, що сьогодні хліб замішується на дріжджах, а пращури використовували закваску, яка не давала дріжджових грибків. Тобто сьогодні в кишечнику кожної людини постійно відбувається грибкова інтоксикація, з якою бореться організм. А це пригнічує імунну систему. І будь-який антибіотик міг посилити патогенну дію грибків.
У той же час активно обговорювалася тема неспроможності людського організму розчинити лактозу, а тому молоко вчені оголосили шкідливим продуктом. Але ж пращури його пили тисячоліттями і не хворіли! Так от хліб, замішаний на заквасці, створював таке середовище, яке дозволяло перетравлювати молоко. А руська піч рятувала від простуд та хвороб і дітей, і літніх людей, у котрих кров вже не була такою гарячою, і заодно подовжувала життя. Ось звідки бралося козацьке довголіття і здоров’я. Європа таких печей не мала. А чи варто втрачати своє, йдучи в Європу?
В. Московченко.
81700, Львівська обл., Жидачівський район, місто Жидачів, ВУЛИЦЯ ЧАЙКОВСЬКОГО, будинок 1
Тел./факс: 032-393-14-01,
Відділ реклами: 093-240-40-56
E-mail: info@newtime.lviv.ua
Головний редактор: Андрій Данилець
Редакційна колегія: А. Данилець, О. Франків
Завідувач відділу: Оксана Франків
Відповідальний секретар: Іван Кофлик
Оглядач: Марія Татчин