Передплата друкованого видання на 2022 рік

Індекс видання: 30496

Часопис "НОВИЙ ЧАС"

Тематика: Громадсько-політичні та літературно-художні видання

Мінімальний строк передплати: 1 міс.

Передплатити

Як спостережливість селян дамбу врятувала

Днями люди побачили, що на мості через ріку Бережницю, яка протікає через с. Заболотівці, бракує частини шлюзу й начебто були спроби вийняти плити, що укріплюють берег ріки. Довго не думаючи, повідомили про це районного депутата, а він у свою чергу - правоохоронні органи, управління водного господарства та журналістів.

23 травня ми разом із депутатом Олегом Гладівим виїхали на місце ймовірного злочину. Окрім корів, що мирно паслися на пасовищі, та п. Івана, що їх стеріг, нікого більше не побачили. Зайшовши на міст, Олег показав нам те місце, з якого кілька днів тому зникла частина конструкції шлюзу – на місці було видно сліди зрізу металу.

Ми ще добре не встигли оглядітись, як сюди ж під’їхали головний інженер Микола Жилко та начальник відділу водних ресурсів Василь Горбай із Жидачівського управління водного господарства. Власне від них ми дізналися, що насправді ніякої крадіжки тут не сталося. Просто працівники управління водного господарства забрали частину шлюзи на ремонт.

- Цей затвор ніякої функції не виконував, лише при підвищенні рівня води зменшував пропускну здатність ріки й на ньому затримувались обломки дерев та гілляччя. Ми зняли його, щоб підремонтувати, підварити. Решту підпор ми не знімаємо, щоб не понижувати рівня ріки, - пояснив дії своїх працівників Микола Жилко.

Також він зазначив, що ця система шлюзів ролі дамби не виконувала, а використовувалась для двостороннього зволоження верхньої частини села, за допомогою шлюзу піднімали рівень води в ріці. За словами водників і місцевих жителів, Заболотівці ніколи не потерпали від паводків чи повеней.

До слова, працівники водного управління обіцяли затвор шлюзу після ремонту повернути на старе місце.

Після огляду ріки також дійшли висновку, що бетонні плити наразі теж ніхто не викрадав, а люди, які приїздили до ріки з лопатами – це працівники експлуатаційної служби управління водного господарства.

Проте така спостережливість селян ніколи не є зайвою, тим паче, що, за словами М. Жилка, на об’єктах, що належать управлінню водного господарства, вже не раз траплялися крадіжки металу. Зловмисників знайти не вдалося.

Оксана ФРАНКІВ.


Надрукувати  

Відео

Презентація нового роману Роксолани Сьоми "Світи суміжні"

Виставка народного одягу Жидачівщини

Виставка "Жидачівщина в полум’ї революції та російсько-української війни"

Народний часопис Жидачівщини "Новий Час"

81700, Львівська обл., Жидачівський район, місто Жидачів, ВУЛИЦЯ ЧАЙКОВСЬКОГО, будинок 1

Тел./факс: 032-393-14-01,

068-506-23-83

Відділ реклами: 093-240-40-56

E-mail: info@newtime.lviv.ua

Головний редактор: Андрій Данилець

Редакційна колегія: А. Данилець, О. Франків

Завідувач відділу: Оксана Франків

Відповідальний секретар: Іван Кофлик

Оглядач: Марія Татчин