Передплата друкованого видання на 2022 рік

Індекс видання: 30496

Часопис "НОВИЙ ЧАС"

Тематика: Громадсько-політичні та літературно-художні видання

Мінімальний строк передплати: 1 міс.

Передплатити

Ходорів хокейний

У Жидачеві готують льодову ковзанку Принаймні такі наміри є. Для жидачівців, особливо дітей та молоді , каток у місті став би чудовою розвагою у святкові та й буденні зимові вечори.

Це сьогодні діти практично не катаються на ковзанах, санках чи лижах. Такі розваги їм тепер часто замінює телевізор і комп’ютер. А з іншого боку – куди податися, адже, крім кнайп, у місті взимку немає де зігрітися.

Та не завжди було так сумно на засніжених вулицях нашого району, як сьогодні. Були часи, коли дітваків, мокрих від галасливої біготні, засніжених з ніг до голови, важко було загнати до хати. А про ковзанярський спорт у районі не тільки чули, а й активно популяризували. Зимові види спорту були у нас не менш популярними аніж літні, такі як футбол чи волейбол.

Так, у м. Ходорові в повоєнні роки діяла хокейна команда. Хокейну дружина м. Ходорова організував любитель ігрових видів спорту вчитель Лев Михайлович Кудлик, якому сьогодні вже 83 роки.

До складу команди «Цукровик» входили: В. Бурдяк, В. Михлик, Р. Савчин, Я. Чечіль, І. Дубаневич, Є. Сонсядик, І. Вовчак. Всі вони на цьому фото (зліва направо). Знімок зроблено в Дрогобичі в парку ім. Васильєва 1954 року. Тоді команда стала срібним призером на першості з хокею тодішньої Дрогобицької області.

Цю рідкісну й раритетну світлину віднайшов і опублікував ходорівчанин, фотохудожник Володимир Олеськів. У його колекції ще чимало раритетних і пам’ятних світлин м. Ходорова та його жителів.

Нам вдалося відшукати одного і, як виявилося, вже єдиного з гравців цієї команди ходорівчанина Івана Дубаневича. Саме добрій фізичній підготовці й любові до спорту п. Іван завдячує своєму здоров’ю на сьомому десятку.

З приємністю колишній хокеїст та футболіст згадує часи, коли спорт не був чимось дивовижним і рідкісним, швидше це була основна розвага й потреба.

- Навколо Ходорова багато водойм, як тільки взимку замерзало ми брали хто що мав і бігли на лід. Хокей грали навіть на дорозі. Ходорів у ті часи взагалі був спортивний. Ходорівчани були запеклими ворогами із Жидачевом, звісно, по футболу, - жартує Іван Дубаневич. - Тренувалася наша команда на ходорівському озері. До її складу входило 7 гравців. Найстаршим серед нас, якому вже тоді було під 40 років, був В. Бурдяк, який грав за воротаря. Якось у матчі з Львівською СК, намагаючись відбити шайбу головою, розсік собі брову, - згадує п. Іван.

Хокейна команда проіснувала років з п’ять. Первісна назва її була «Авангард», а потім, коли вже Ходорів належав до Львівської області, змінили на «Цукровик».

Ходорівчани проводили запеклі хокейні спаринги із командами Самбора, Дрогобича, Стрия, Миколаєва, Добротвора, Борислава, Львова.

Оксана ФРАНКІВ.


Надрукувати  

Відео

Презентація нового роману Роксолани Сьоми "Світи суміжні"

Виставка народного одягу Жидачівщини

Виставка "Жидачівщина в полум’ї революції та російсько-української війни"

Народний часопис Жидачівщини "Новий Час"

81700, Львівська обл., Жидачівський район, місто Жидачів, ВУЛИЦЯ ЧАЙКОВСЬКОГО, будинок 1

Тел./факс: 032-393-14-01,

068-506-23-83

Відділ реклами: 093-240-40-56

E-mail: info@newtime.lviv.ua

Головний редактор: Андрій Данилець

Редакційна колегія: А. Данилець, О. Франків

Завідувач відділу: Оксана Франків

Відповідальний секретар: Іван Кофлик

Оглядач: Марія Татчин