Передплата друкованого видання на 2022 рік

Індекс видання: 30496

Часопис "НОВИЙ ЧАС"

Тематика: Громадсько-політичні та літературно-художні видання

Мінімальний строк передплати: 1 міс.

Передплатити

Карате - вміння захистити себе й не дати в образу рідних

Серед усього розмаїття розваг, які їм пропонують і нав’язують із екранів телевізора та на вулицях, вони обрали карате. Тепер вони вчаться прийомів самозахисту, тренують тіло, гартують волю та розвивають свідомість. Вони – це учні спортивного клубу «БУДО».

У залі Народного дому селища Гніздичева мистецтво бою опановують більше 20 учнів СК «БУДО» - діти та підлітки різного віку. Всі учні в білих кімоно з відповідною поставою, готові в будь-який момент стати на захист себе і своїх рідних, справляють сильне враження.

Завітавши на тренування, була приємно здивована, побачивши у виконанні учнів майстер-клас із бойової майстерності. Учні спортивного клубу продемонстрували, як можна, оволодівши основними прийомами карате, з легкістю за лічені секунди покласти кривдника на лопатки, не завдавши йому тілесних ушкоджень. Здивувало й те, що серед хлопців, які, природно, полюбляють такі види спорту, є багато дівчат. До слова, вони нічим не поступаються представникам сильної статі. До прикладу, одна з учениць у кілька прийомів здолала одразу двох хлопців-супротивників.

Попри годинні тренування та дисципліну діти з радістю відвідують уроки карате й уважно слухають й виконують усі команди свого тренера та наставника Олександра Суваряна.

Історія виникнення цього східного бойового мистецтва на Жидачівщині налічує вже сім років. Саме стільки часу в районі функціонує СК «БУДО». Понад 6 років секції бойового мистецтва існують у Ходорові, Жидачеві, найновіша (всього два роки) - в Гніздичеві. Попри непопулярність цього виду спорту в районі та відсутність державного фінансування клуб існує й розвивається за рахунок переважно батьківських коштів, а також спонсорської допомоги. Діти тренуються, як вже зазначалося, у залі Народного дому, а в Жидачеві секція, яка раніше функціонувала при Жидачівській ЗОШ №2, тепер знайшла прихисток у фойє МБК «Папірник». Та попри те, що відсутній відповідний спортивний зал, юні каратисти беруть участь у різноманітних змаганнях та займають призові місця. Серед нагород повагу й гордість за дітей викликає бронзова медаль, отримана на чемпіонаті світу, а також входження юних спортсменів у п’ятірку найкращих на змаганнях кубка України.

На днях захищати честь району та свого клубу до польського міста Прудник, де проходитиме турнір із карате за версією ВКФ, поїде один із кращих вихованців гніздичівець Роман Васильків. Бойовим мистецтвом хлопець захопився ще чотири роки тому. Поки в Гніздичеві не була відкрита секція, два роки тричі на тиждень їздив у Жидачів. У своїй майстерності він досягнув значних успіхів. Роман вже володіє 4 кю – а це вищий учнівський рівень. Як розповів Роман, він обрав для себе карате тому, що в першу чергу хоче бути здоровим, а також для самозахисту й розвитку внутрішньої свободи. Крім бойового мистецтва, хлопець захоплюється малюванням і по закінчені 11 класу навчатиметься на художника-архітектора.

Гордістю тренера та його помічником-інструктором є і 21-річний Андрій Мандзій. У секцію карате сина, який навчався у 9 класі, привів батько для того, щоб хлопець попри свою природну скромність навчився робити в житті рішучі й виважені кроки. Андрій також є активним учасником спільноти«Кохавинські зорі», що діє при Кохавинському монастирі. Якщо вдасться відшукати спонсорів, хлопець у грудні поїде на змагання до Голландії.

Талановиті й перспективні учні відвідують секцію карате і в Ходорові та Жидачеві. Також тричі на тиждень тренуються, опановуючи елементи східного бойового мистецтва, й десятеро юних жидачівців. Тут найстарші за віком та за перебуванням у клубі 12-річна Галинка (займається карате вже 6 років) та 10-річний Олег, який прийшов у секцію чотири роки тому. Наймолодшого учня батьки привели у СК «БУДО» всього кілька днів тому.

Діти також із великим задоволенням продемонстрували вміння правильно відбивати та наносити удари супротивників, навіть якщо ті будуть озброєні.

Як зазначив тренер володар третього дану майстер карате Олександр Суварян, карате – це стиль життя.

- Карате не існує, якщо є перша атака, а тоді, коли є перший удар. Тобто не ти починаєш бій, але ти повинен його завершити. Карате – це захист себе, своїх рідних та батьківщини.

Також п. Олександр зазначає, що з дітьми потрібно працювати змалечку, розкривати їхній потенціал й спрямовувати на правильний шлях. У іншому випадку вони оберуть собі дорогу самі, але вона може виявитись не найкращою.

Довідка

Карате, у загальному, — це мистецтво ударів. Удари наносяться як руками (кулаками, ребром долоні, відкритою рукою, ліктями), так і ногами (стопами, колінами). У різних стилях карате також вчать ударам у больові точки та життєво важливі ділянки, використанню захватів, викручуванню суглобів, замкам, утримуванням та кидкам.

Оксана ФРАНКІВ.


Надрукувати  

Відео

Презентація нового роману Роксолани Сьоми "Світи суміжні"

Виставка народного одягу Жидачівщини

Виставка "Жидачівщина в полум’ї революції та російсько-української війни"

Народний часопис Жидачівщини "Новий Час"

81700, Львівська обл., Жидачівський район, місто Жидачів, ВУЛИЦЯ ЧАЙКОВСЬКОГО, будинок 1

Тел./факс: 032-393-14-01,

068-506-23-83

Відділ реклами: 093-240-40-56

E-mail: info@newtime.lviv.ua

Головний редактор: Андрій Данилець

Редакційна колегія: А. Данилець, О. Франків

Завідувач відділу: Оксана Франків

Відповідальний секретар: Іван Кофлик

Оглядач: Марія Татчин